Svenska Orienteringsförbundet

Årsundarundan - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:19:04 24,67
2 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:20:30 32,05
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:20:36 32,56
4 Melker Lundin Katrineholms OK 00:22:03 40,02
5 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:22:27 42,08
6 Karl Lundin Katrineholms OK 00:22:56 44,57
7 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:23:12 45,94
8 Tobias Snell OK Renen 00:23:29 47,40
9 Felix Silver Gävle OK 00:24:03 50,31
10 Linus Täck OK Hammaren 00:24:28 52,46
11 Emil Boström OK Linné 00:24:54 54,69
12 Anton Uller Kils OK 00:26:26 62,58
13 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:26:51 64,72
14 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:27:31 68,15
15 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:27:32 68,24
16 Eric Hallner Ockelbo OK 00:27:40 68,93
17 Albin Forsberg Långhundra IF 00:28:02 70,81
18 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:28:38 73,90
19 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:28:52 75,10
20 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:53 75,19
21 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:29:22 77,67
22 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:29:29 78,27
23 Melker Nordgren OK Kåre 00:30:09 81,70
24 Albin Persson Halmstad OK 00:30:27 83,25
25 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:30:40 84,36
26 Alfred Liljeström Gävle OK 00:31:14 87,28
27 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:31:20 87,79
28 Hugo Kindborn OK Hällen 00:31:29 88,56
29 Carl Hedegård OK Kolmården 00:32:43 94,91
30 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:33:04 96,71
31 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:33:22 98,26
32 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:33:26 98,60
33 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:33:44 100,14
34 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:34:35 104,52
35 Albin Blomberg Segersta OK 00:34:37 104,69
36 Jakob Widelund OK Kåre 00:36:20 113,52
37 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:36:37 114,98
38 Albin Björk OK Hammaren 00:38:10 122,96
39 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 00:38:55 126,81
40 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:40:05 132,82
41 Isak Berggren Gävle OK 00:40:22 134,28
42 Gustav Björklund IFK Enskede 00:40:50 136,68
43 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:41:31 140,19
44 Noa Stenälv Valbo AIF 00:54:28 206,83
45 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:56:13 215,84
46 Ludde Blom IFK Enskede 00:59:18 231,70
47 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 01:14:21 300,00

Annonser