Årsundarundan - D12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Klara Borg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:19:47 |
48,90 |
|
2 |
Sara Åbom
|
Gävle OK |
00:21:54 |
60,43 |
|
3 |
Ebba Ottosson
|
Gävle OK |
00:24:42 |
75,67 |
|
4 |
Tuva Nylund
|
Bredaryds SOK |
00:24:43 |
75,76 |
|
5 |
Moa Bergqvist
|
Korsnäs IF OK |
00:25:58 |
82,57 |
|
6 |
Emmy Granstedt
|
IK Hakarpspojkarna |
00:26:02 |
82,93 |
|
7 |
Moa Birkebæk
|
Stora Tuna OK |
00:26:48 |
87,11 |
|
8 |
Alice Eriksson Björling
|
Domnarvets GOIF |
00:27:37 |
91,56 |
|
9 |
Miranda Fredriksson
|
Nyköpings OK |
00:28:04 |
94,01 |
|
10 |
Elsa Palmberg
|
OK Hammaren |
00:28:43 |
97,55 |
|
11 |
Saga Mattsson
|
Dalaportens OL |
00:29:42 |
102,90 |
|
12 |
Alice Larsson
|
Sundsvalls OK |
00:29:47 |
103,35 |
|
13 |
Lovisa Dufva
|
Sundsvalls OK |
00:30:07 |
105,17 |
|
14 |
Meja Alenius
|
Nyköpings OK |
00:30:15 |
105,89 |
|
15 |
Katja Gustafsson
|
Trosabygdens OK |
00:30:45 |
108,62 |
|
16 |
Agnes Wallin
|
Korsnäs IF OK |
00:30:57 |
109,71 |
|
17 |
Karolina Andersson
|
Dalaportens OL |
00:31:07 |
110,61 |
|
18 |
Tilda Hagelberg
|
Eksjö SOK |
00:31:09 |
110,80 |
|
19 |
Lovisa Mases
|
Stora Tuna OK |
00:32:17 |
116,97 |
|
20 |
Elin Bryggar
|
Grycksbo IF OK |
00:32:46 |
119,60 |
|
21 |
Stina Bygdén
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:33:09 |
121,69 |
|
22 |
Elise Edler
|
OK Hammaren |
00:36:55 |
142,20 |
|
23 |
Ebba Andersson
|
Sundsvalls OK |
00:37:12 |
143,74 |
|
24 |
Alva Dahlin
|
Kovlands IF |
00:39:10 |
154,45 |
|
25 |
Karolina Sunnanhagen
|
Stora Tuna OK |
00:40:07 |
159,62 |
|
26 |
Hanna Östberg
|
Stora Tuna OK |
00:40:57 |
164,16 |
|
27 |
Hanna Lindqvist
|
Östersunds OK |
00:41:30 |
167,15 |
|
28 |
Sanna Hörnell
|
Domnarvets GOIF |
00:42:03 |
170,15 |
|
29 |
Irma Berg
|
Domnarvets GOIF |
00:43:00 |
175,32 |
|
30 |
Felicia Eliasson
|
Dalaportens OL |
00:43:08 |
176,05 |
|
31 |
Linnéa Borggren
|
Domnarvets GOIF |
00:43:58 |
180,58 |
|
32 |
Linn De Boussard
|
IFK Enskede |
00:44:08 |
181,49 |
|
33 |
Enni Lundberg
|
OK Kåre |
00:45:40 |
189,84 |
|
34 |
Julia Hagelberg Nordahl
|
OK Kåre |
00:46:30 |
194,38 |
|
35 |
Anja Berger
|
Domnarvets GOIF |
00:46:50 |
196,19 |
|
36 |
Alva Lidström Lauri
|
Snättringe SK |
00:49:37 |
211,35 |
|
37 |
Selma Ivarsson
|
OK Hammaren |
00:50:44 |
217,43 |
|
38 |
Emelie Engvall
|
Sala OK |
00:55:27 |
243,11 |
|
39 |
Maja Lilja
|
IFK Lidingö SOK |
00:56:18 |
247,74 |
|
|
Sara Wallin
|
Korsnäs IF OK |
|
|