Svenska Orienteringsförbundet

Årsundarundan - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:26:57 14,15
2 Johan Sundén Västerås SOK 00:29:03 20,97
3 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:29:18 21,79
4 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:30:39 26,17
5 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:31:07 27,69
6 Rob Hart OK Linné 00:31:39 29,42
7 Mats Kindlund OK Tranan 00:32:17 31,48
8 Olle Lindman Finspångs SOK 00:32:47 33,11
9 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:33:10 34,35
10 Johan Enges Leksands OK 00:33:35 35,71
11 Stefan Henriksson IFK Enskede 00:33:54 36,74
12 Göran Nord Sol Tranås 00:34:21 38,20
13 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:34:25 38,42
14 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:34:56 40,09
15 Henrik Pettersson OK Roxen 00:34:58 40,20
16 Mattias Lindahl Sundsvalls OK 00:36:43 45,89
17 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:37:13 47,52
18 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:38:08 50,49
19 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:39:18 54,29
19 Peter Fors OK Grip 00:39:18 54,29
21 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:39:52 56,13
22 Per Thellsén OK Roxen 00:42:49 65,72
23 Christoffer Norrman Attunda OK 00:42:51 65,82
24 Anders Lillieström OK Roxen 00:42:54 65,99
25 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:43:42 68,59
26 Mats Gavlefors OK Hammaren 00:44:07 69,94
27 Stefan Nilsson Högåkers OK 00:45:53 75,68
28 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:46:59 79,26
29 Håkan Persson Valbo AIF 00:47:16 80,18
30 Christer Johansson Eksjö SOK 00:48:16 83,43
31 Jan Moberg Gävle OK 00:48:41 84,78
32 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:48:52 85,38
33 Anders Andersson Segersta OK 00:48:56 85,60
34 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:49:37 87,82
35 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:51:20 93,40
36 Joakim Gimholt Trosabygdens OK 00:51:25 93,67
37 Per Jemth IF Thor 00:56:39 110,67
38 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 01:00:06 121,89
39 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:03:08 131,75
40 Staffan Johansson Sol Tranås 01:04:31 136,24
41 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 01:11:21 158,45
42 Tobias Stenälv Valbo AIF 01:15:55 173,29
43 Johan Engvall Sala OK 01:19:56 186,35
44 Mikael Alenius Nyköpings OK 01:32:59 228,76
Håkan Auselius Bredaryds SOK
Henrik Morast Haninge SOK

Annonser