Järladubbeln, lång - H50
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Conny Forsberg
|
Långhundra IF |
00:44:30 |
17,24 |
|
2 |
Dan Norin
|
Gävle OK |
00:46:39 |
21,62 |
|
3 |
Mats Sundbüe
|
Strängnäs-Malmby OL |
00:48:23 |
25,15 |
|
4 |
Conny Strandberg
|
Gustavsbergs OK |
00:48:46 |
25,93 |
|
5 |
Peter Nordström
|
Täby OK |
00:49:04 |
26,54 |
|
6 |
Rikard Imark
|
Tullinge SK |
00:49:59 |
28,41 |
|
7 |
Hans Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:50:36 |
29,67 |
|
8 |
Jan Carlsson
|
Söders-Tyresö |
00:51:41 |
31,88 |
|
9 |
Per Kallhauge
|
Snättringe SK |
00:52:06 |
32,72 |
|
10 |
Per Ögren
|
Bergnäsets AIK |
00:52:39 |
33,85 |
|
11 |
Jan Frödin
|
IFK Enskede |
00:52:42 |
33,95 |
|
12 |
Thomas Johansson
|
Sundsvalls OK |
00:53:23 |
35,34 |
|
13 |
Per Wollbrand
|
OK Ravinen |
00:53:43 |
36,02 |
|
14 |
Stefan Lybert
|
Väsby OK |
00:53:45 |
36,09 |
|
15 |
Anders Karlsson
|
Snättringe SK |
00:54:34 |
37,75 |
|
16 |
Piero Sannicolo
|
Täby OK |
00:55:32 |
39,72 |
|
17 |
Göran Längheim
|
Tullinge SK |
00:55:34 |
39,79 |
|
18 |
Jan-Olof Bogren
|
Sundbybergs IK |
00:55:53 |
40,43 |
|
19 |
Stefan Karlsson
|
OK Ravinen |
00:56:07 |
40,91 |
|
20 |
Göran Jonsson
|
Sundbybergs IK |
01:00:20 |
49,50 |
|
21 |
Mats Carlsson
|
Sundbybergs IK |
01:00:36 |
50,05 |
|
22 |
Thomas Pettersson
|
Bromma-Vällingby SOK |
01:01:49 |
52,52 |
|
23 |
Jonas Giding
|
Vallentuna-Össeby OL |
01:01:50 |
52,56 |
|
24 |
Stig Thunell
|
IFK Lidingö SOK |
01:01:58 |
52,83 |
|
25 |
Hans Olsén
|
Sundbybergs IK |
01:02:02 |
52,97 |
|
26 |
Peter Zetterström
|
Söders-Tyresö |
01:02:35 |
54,09 |
|
27 |
Janne Nilsson
|
Centrum OK |
01:03:07 |
55,17 |
|
28 |
Staffan Zilling
|
OK Södertörn |
01:05:14 |
59,49 |
|
29 |
Fredrik Morast
|
Haninge SOK |
01:05:55 |
60,88 |
|
30 |
Eric Huijsers
|
Hammarby IF OF |
01:06:10 |
61,39 |
|
31 |
Ola Envall
|
Tullinge SK |
01:06:12 |
61,46 |
|
32 |
Johan Sköld
|
Järfälla OK |
01:06:35 |
62,24 |
|
33 |
Göran Lundqvist
|
Järfälla OK |
01:07:29 |
64,07 |
|
34 |
Lars Spånberg
|
Gävle OK |
01:08:27 |
66,04 |
|
35 |
Håkan Redtzer
|
Attunda OK |
01:09:09 |
67,47 |
|
36 |
Göran Hellgren
|
OK Södertörn |
01:09:19 |
67,81 |
|
37 |
Anders Bengtsson
|
Sundbybergs IK |
01:09:50 |
68,86 |
|
38 |
Michael Granqvist
|
OK Ravinen |
01:12:41 |
74,67 |
|
39 |
Oskar Nederheim
|
Haninge SOK |
01:14:03 |
77,45 |
|
40 |
Jörgen Hector
|
Snättringe SK |
01:14:14 |
77,83 |
|
41 |
Frank Steiner
|
Järfälla OK |
01:15:28 |
80,34 |
|
42 |
Bo Lauri
|
Snättringe SK |
01:20:12 |
89,98 |
|
43 |
Mats Karlsson
|
Tullinge SK |
01:23:47 |
97,29 |
|
44 |
Göran Modin
|
Bromma-Vällingby SOK |
01:25:21 |
100,48 |
|
45 |
Jan Lindh
|
Sundbybergs IK |
01:26:29 |
102,79 |
|
46 |
Mattias Berglund
|
Bromma-Vällingby SOK |
01:28:46 |
107,44 |
|
47 |
Nils Eklöw
|
OK Södertörn |
01:28:50 |
107,58 |
|
48 |
Stefan Redtzer
|
Attunda OK |
01:30:33 |
111,07 |
|
49 |
Ove Rinnbäck
|
OK Ravinen |
01:39:21 |
129,01 |
|
50 |
Stefan Martelius
|
Attunda OK |
01:42:33 |
135,53 |
|
51 |
Gunnar Skärlén
|
Haninge SOK |
01:51:54 |
154,58 |
|
52 |
Johan Stridh
|
Attunda OK |
01:54:16 |
159,40 |
|
|
Anders Winald
|
Hellas Orientering |
|
|
|
|
Claes Renner
|
OK Södertörn |
|
|