Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:30:18 8,48
4 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:30:23 8,67
5 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:30:45 9,47
6 Tindra Jernström Avesta OK 00:31:38 11,41
7 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:32:04 12,37
8 Tove Ekström Linköpings OK 00:32:50 14,05
9 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:32:54 14,20
11 Ronja Hugg Forsa OK 00:33:14 14,93
12 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:33:28 15,44
13 Linnea Dagsberg OK Orion 00:33:41 15,92
14 Lina Svärd IF Thor 00:33:48 16,18
17 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:34:11 17,02
20 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:34:26 17,57
22 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:34:52 18,52
23 Frida Johansson OK Djerf 00:34:55 18,63
25 Malva Steen OK Enen 00:35:07 19,07
27 Lotten Kindlundh FK Finn 00:35:42 20,35
28 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:35:43 20,39
29 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:35:46 20,50
30 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:35:47 20,54
31 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:36:36 22,33
32 Linnea Johansson Täby OK 00:36:43 22,59
33 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:37:04 23,36
34 Alva Ringi OK Kåre 00:37:24 24,09
35 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:37:38 24,60
36 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:37:50 25,04
37 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:37:53 25,15
38 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:38:00 25,41
39 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:40 26,88
39 Ellen Wahlbom OK Orion 00:38:40 26,88
42 Elin Svensson OK Älme 00:38:44 27,02
42 Stina Johansson OK Bävern 00:38:44 27,02
44 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:38:55 27,43
46 Ella Nordström Kils OK 00:39:03 27,72
47 Elin Dahlmark Västerås SOK 00:39:06 27,83
51 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:40:00 29,81
54 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:40:19 30,50
57 Maja Mörth Leksands OK 00:40:31 30,94
58 Elina Hanson Kungälvs OK 00:40:33 31,02
58 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:40:33 31,02
60 Maja Kindlund OK Tranan 00:40:49 31,60
62 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:41:18 32,67
64 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:41:45 33,65
67 Adelina Funke Leksands OK 00:42:25 35,12
69 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:42:39 35,63
70 Alva Lindell IF Thor 00:42:54 36,18
74 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:43:50 38,23
76 Olivia Fröberg OK Roxen 00:43:55 38,42
77 Sara Nilsson VK Uvarna 00:44:21 39,37
78 Vilma Gothe OK Ravinen 00:44:58 40,73
79 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 00:44:59 40,76
80 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:45:25 41,72
83 Lovisa Nord Sol Tranås 00:46:01 43,03
84 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:46:19 43,69
85 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:46:24 43,88
87 Moa Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:46:41 44,50
88 Linn Lugne Kils OK 00:46:43 44,57
91 Ella Andersson OK Södertörn 00:46:58 45,12
92 Anna Andersson Piteå IF 00:47:03 45,31
93 Frida Sahlman Linköpings OK 00:47:48 46,96
94 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:47:51 47,07
96 Elvira Forslund OK Renen 00:48:04 47,54
97 Sofia Johansson OK Skärmen 00:48:14 47,91
98 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:48:32 48,57
99 Tova Eriksson OK Djerf 00:48:33 48,60
100 Julia Elverlind OK Tranan 00:48:47 49,12
102 Wilma Markholm Skåneslättens OL 00:49:20 50,33
103 Sofia Zilling OK Södertörn 00:49:49 51,39
104 Kajsa Rask Kungälvs OK 00:49:55 51,61
105 Vilma Karlsson OK Denseln 00:50:04 51,94
106 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 00:50:06 52,01
107 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:50:44 53,40
113 Eleanore Nealis Länna IF 00:51:58 56,12
114 Therese Ekman Finspångs SOK 00:52:04 56,34
115 Sara Erlandsson OK Vivill 00:52:08 56,48
117 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:52:51 58,06
118 Agnes Mattsson Tandsbyns IF 00:53:22 59,19
120 Lina Erdelius IF Rigor 00:54:03 60,70
122 Klara Möller OK Linné 00:55:20 63,52
123 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:55:47 64,51
124 Lovisa Ring Halmstad OK 00:55:50 64,62
125 Veronica Redtzer Attunda OK 00:55:58 64,91
126 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:56:01 65,02
127 Frida Zeijlon OK Hällen 00:56:02 65,06
130 Ellen Skuncke Täby OK 00:56:49 66,78
133 Elvira Silver Gävle OK 00:58:33 70,59
134 Ida Dahlgren Östersunds OK 00:58:39 70,81
135 Emma Bernersson OK Enen 00:58:57 71,47
136 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:59:16 72,16
137 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:59:50 73,41
138 Jonna Lundbäck Järfälla OK 01:00:01 73,81
139 Linnéa Bodin Almby IK 01:00:21 74,55
140 Johanna Breivold Västerås SOK 01:01:25 76,89
141 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 01:02:57 80,26
142 Alicia Redtzer Attunda OK 01:03:30 81,47
144 Elin Blomkvist Skattkärrs SOK 01:03:39 81,80
145 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 01:05:28 85,79
146 Lovisa Larsson Tullinge SK 01:05:54 86,75
147 Tove Johansson OK Alehof 01:05:55 86,78
149 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 01:06:22 87,77
150 Johanna Särnbrink OK Tisaren 01:06:43 88,54
153 Kajsa Jönsson OK Pan-Kristianstad 01:10:27 96,75
154 Klara Berglund Västerås SOK 01:11:14 98,47
155 Astrid Ericsson Lunds OK 01:11:29 99,02
157 Elin Norlin IFK Mora OK 01:11:44 99,57
158 Malin Adolfsson OK Södertörn 01:12:16 100,74
159 Katja Dalén Sala OK 01:13:40 103,82
161 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 01:14:10 104,92
162 Astrid Ander Vallentuna-Össeby OL 01:15:45 108,40
164 Thea Bad Kils OK 01:17:28 112,18
165 Ebba Alriksson Nybro OK 01:18:09 113,68
166 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 01:24:03 126,65
167 Sanna Tolonen OK Amne 01:30:13 140,21
168 Amanda Mullins Sjövalla FK 01:32:23 144,97
171 Kyra Jonsson Sjövalla FK 02:51:22 300,00
Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad
Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF