Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:28:12 14,35
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:28:41 15,83
4 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:30:58 22,86
5 Leo Johansson OK Kolmården 00:31:01 23,01
6 Johan Langerak Järfälla OK 00:31:19 23,93
7 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:31:21 24,04
9 Samuel Pihlström OK Landehof 00:32:01 26,09
10 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:32:21 27,11
11 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:32:55 28,85
12 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:32:57 28,96
13 Linus Lundberg OK Bävern 00:32:58 29,01
14 Adrian Vartia OK Löftan 00:33:19 30,08
15 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:33:22 30,24
16 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:34:03 32,34
17 Albin Toll OK Njudung 00:34:15 32,95
17 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:34:15 32,95
19 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:34:31 33,77
20 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:34:36 34,03
22 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:34:51 34,80
23 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:35:04 35,46
26 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:35:41 37,36
28 Anton Silier Järfälla OK 00:36:23 39,51
30 Andreas Näslund Västerås SOK 00:36:45 40,64
31 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:37:03 41,56
32 Gustav Östensson OK Tranan 00:37:10 41,92
33 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:37:17 42,28
34 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:37:23 42,59
35 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:37:28 42,85
36 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:38:04 44,69
38 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:38:17 45,36
39 Gustav Åman OK Vilse 87 00:38:20 45,51
40 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:38:25 45,77
41 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:38:36 46,33
47 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:40:14 51,35
48 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:40:17 51,51
49 Johan Calleberg Snättringe SK 00:40:40 52,69
50 Arvid Roos OK Linné 00:41:09 54,17
51 Nils Kylborn Almby IK 00:41:10 54,22
53 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:41:17 54,58
54 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:41:21 54,79
55 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:41:29 55,20
57 Axel Johansson Sol Tranås 00:41:51 56,33
58 Mattias Hane OK Tyr 00:41:58 56,68
59 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:42:02 56,89
60 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:42:07 57,15
61 Benjamin Terent Forsa OK 00:42:12 57,40
62 Anton Hänström Täby OK 00:42:14 57,50
63 Hugo Setthagen OK Tranan 00:42:39 58,79
64 Povel Hedberg Lunds OK 00:43:08 60,27
65 Samuel Eriksson Eds SK 00:43:18 60,78
66 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:43:36 61,71
68 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:44:01 62,99
70 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:44:21 64,01
71 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:44:25 64,22
72 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:44:26 64,27
73 Casper Vånsjö Arboga OK 00:44:30 64,47
74 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:44:35 64,73
75 Gustav Perman OK Tyr 00:44:39 64,94
76 Mattis Persson Eksjö SOK 00:45:09 66,47
77 Allan Hedberg Lunds OK 00:45:32 67,65
78 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 00:45:43 68,22
79 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:45:58 68,99
80 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:46:18 70,01
81 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:46:22 70,22
82 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:46:25 70,37
83 Simon Giselsson Ronneby OK 00:46:39 71,09
84 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:46:42 71,24
85 Adam Hodin Årsunda IF 00:46:57 72,01
86 Adam Bratt Tullinge SK 00:47:09 72,62
87 Johannes Green Almby IK 00:47:53 74,88
88 Albin Lindgren Visborgs OK 00:47:54 74,93
89 Fredrik Hansson Täby OK 00:48:15 76,01
90 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:48:20 76,26
91 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:48:23 76,42
92 Jakob Thellsén OK Roxen 00:48:38 77,19
94 Adrian Skobe Kalmar OK 00:48:56 78,11
95 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:49:04 78,52
97 Johannes Bladh Tullinge SK 00:49:16 79,13
98 Oskar Stenvi OK Linné 00:49:32 79,95
100 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:49:37 80,21
101 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:49:54 81,08
102 Edvin Schiller OK Njudung 00:50:45 83,70
103 Ville Fontell OK Enen 00:50:59 84,41
105 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:51:14 85,18
106 Casper Hedar OK Tor 00:51:39 86,46
107 Niklas Svensson Järfälla OK 00:51:41 86,57
109 Per Jutterström IFK Mora OK 00:52:05 87,80
110 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:52:09 88,00
111 Oskar Källman OK Hällen 00:52:10 88,05
112 Nils Westlund Trosabygdens OK 00:52:29 89,03
113 William Segura KFUM Örebro OK 00:52:35 89,33
114 Simon Svahn Eksjö SOK 00:52:45 89,85
116 Markus Österlund Västerås SOK 00:53:35 92,41
117 Albin Falk Nyköpings OK 00:53:43 92,82
118 Anton Svensson Hässleholms OK 00:54:24 94,92
119 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:54:31 95,28
119 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 00:54:31 95,28
121 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:54:37 95,59
122 Johan Holmberg IF Hagen 00:54:39 95,69
123 Andreas Johansson Lidköpings VSK 00:55:45 99,07
126 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:56:31 101,43
127 Emil Danielsson OK Hammaren 00:56:41 101,94
128 Johan Alpberg Almby IK 00:56:45 102,15
129 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:57:34 104,66
131 Anton Holm OK Djerf 00:58:33 107,68
132 Melker Elofsson OK Njudung 00:58:43 108,19
135 Joel Kihlström Rehns BK 00:59:20 110,09
138 Isak Hultberg SOK Viljan 01:00:08 112,55
139 Erik Flodman OK Hammaren 01:01:49 117,73
140 Oskar Magnusson Rehns BK 01:02:00 118,29
141 Tobias Erixon OK Kullingshof 01:02:03 118,45
142 Joel Wiklund OK Grip 01:02:04 118,50
145 Alexander Schandl OK Södertörn 01:02:49 120,80
146 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:04:03 124,60
147 Adam Hahne Insjöns IF OK 01:04:58 127,42
148 Oscar Thornell Surahammars SOK 01:05:10 128,03
149 Clas Norgren Gällstadbygdens SOK 01:05:23 128,70
150 Samuel Låstbom Härlövs IF 01:05:50 130,08
152 Charlie Eliasson Dalaportens OL 01:06:54 133,36
154 Marcus Hermansson IF Hagen 01:09:49 142,33
155 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 01:10:52 145,56
156 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:10:55 145,71
157 Melvin Jakobsson OK Södertörn 01:11:19 146,94
158 Jonathan Pettersson SOK Viljan 01:12:37 150,94
159 Felix Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:50 151,61
162 Andreas Nilsson Husums IF OK 01:15:24 159,50
163 Elis Sjödin OK Nipan 01:16:02 161,45
164 Axel Eriksson OK Löftan 01:16:45 163,65
165 Kalle Tuuri OK Renen 01:16:50 163,91
167 David Nero Nässjö OK 01:18:31 169,09
168 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:18:50 170,06
169 Robin Edlund Sundsvalls OK 01:19:07 170,93
171 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:23:11 183,44
172 Karl Palmqvist OK Kontinent 01:24:19 186,92
173 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 01:25:57 191,94
175 Daniel Jensen Arboga OK 01:26:47 194,51
176 Adam Hertz Tenhults SOK 01:27:31 196,76
177 Hugo Oskarsson Halmstad OK 01:28:14 198,97
178 Markus Sandin Ulricehamns OK 01:33:08 214,04
179 William Bodin Gällstadbygdens SOK 01:38:20 230,03
180 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:38:29 230,49
181 Elias Larsson OK Enen 01:39:38 234,02
182 Thor Nilsson Fagersta OK 02:01:02 299,84
Anton Segerman IF Thor
Maxim Johansson Sol Tranås
Albin Berger Domnarvets GOIF
Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF

Annonser