Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:24:02 18,58
2 Hanna Lundberg OK Renen 00:24:21 19,59
4 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:26:46 27,30
5 Nora Holmgård Kils OK 00:27:23 29,27
8 Emma Eriksson Annebergs GIF 00:28:11 31,82
9 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:28:39 33,31
10 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:28:58 34,33
11 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:29:16 35,28
12 Alma Hjertberg Hestra IF 00:29:22 35,60
14 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:30:04 37,84
16 Tove Ringi OK Kåre 00:30:52 40,39
17 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:30:53 40,44
18 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:31:12 41,45
19 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:31:13 41,51
20 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:31:14 41,56
22 Josefine Jonsson OK Tor 00:31:35 42,68
24 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:31:57 43,85
25 Elin Rindstig SOK Viljan 00:32:03 44,17
27 Nina Persson Haninge SOK 00:32:42 46,24
28 Therese Nilsson OK Österåker 00:32:43 46,29
30 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:33:09 47,68
32 Emilia Bergström OK Rodhen 00:33:47 49,70
33 Marie-Chantal Ballnus Bromma-Vällingby SOK 00:33:52 49,96
33 Sofia Ivers Attunda OK 00:33:52 49,96
36 Anna Aasa Övertorneå IF 00:34:09 50,87
37 Alma Hellström Attunda OK 00:34:13 51,08
39 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:34:17 51,29
40 Rebecca Harden FK Boken 00:34:22 51,56
41 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:35:09 54,06
42 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:35:15 54,38
43 Sara Möller OK Södertörn 00:35:23 54,81
44 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:35:52 56,35
45 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:36:07 57,15
45 Vega Kjellsson Sidensjö IK 00:36:07 57,15
47 Amanda Karmetun OK Njudung 00:36:18 57,73
47 Ida Hofstedt Täby OK 00:36:18 57,73
49 Clara Johansson OK Skärmen 00:36:29 58,32
50 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:36:33 58,53
52 Hanna Roth Linköpings OK 00:36:49 59,38
54 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:37:14 60,71
55 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:37:18 60,92
59 Ida-Lee Fjelstrenius Västerviks OK 00:37:36 61,88
60 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:37:38 61,99
60 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:37:38 61,99
62 Ebba Lindell IF Thor 00:37:46 62,41
63 Sofie Franzén Almby IK 00:37:54 62,84
64 Elsa Bäsén IF Thor 00:37:55 62,89
65 Ylva Prellner Skåneslättens OL 00:38:07 63,53
68 Clara Samuelsson OK Vivill 00:38:46 65,60
68 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:38:46 65,60
70 Frida Andersson Segersta OK 00:38:51 65,87
71 Elsa Albinsson OK Tyr 00:38:57 66,19
72 Elin Hugosson Lunds OK 00:39:13 67,04
73 Nellie Nilsson OK Orion 00:39:23 67,57
74 Ella Karlsson Snättringe SK 00:39:28 67,84
76 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:39:56 69,33
77 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:40:00 69,54
78 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:40:01 69,59
79 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:40:05 69,81
80 Sofia Palm FK Boken 00:40:12 70,18
81 Emely Weihart Hestra IF 00:40:32 71,24
82 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:41:27 74,17
83 Olivia Asp IFK Göteborg 00:41:33 74,49
84 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 00:41:35 74,59
85 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:41:40 74,86
86 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:41:44 75,07
87 Klara Andersson OK Orion 00:42:10 76,46
88 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:42:14 76,67
89 Julia Funke Leksands OK 00:42:18 76,88
90 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:23 77,15
92 Ebba Lind OK Skärmen 00:42:44 78,27
93 Ida Larsson Västerås SOK 00:42:47 78,42
94 Hanna Nilsson VK Uvarna 00:42:56 78,90
94 Isabella Joons Leksands OK 00:42:56 78,90
96 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 00:43:20 80,18
97 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:43:23 80,34
98 Ylva Johansson OK Djerf 00:43:24 80,39
100 Linnea Persson Valbo AIF 00:43:58 82,20
101 Nicolina Moberg OK Tyr 00:44:04 82,52
102 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:44:19 83,32
103 Ida Südhoff Brattås CK 00:44:26 83,69
104 Maja Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:44:27 83,74
105 Maja Sandvik Attunda OK 00:44:41 84,49
106 Tilda Lagerhäll Rehns BK 00:45:23 86,72
107 Amanda Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:45:31 87,15
108 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:45:59 88,64
110 Lisa Wreeby OK Landehof 00:46:08 89,12
111 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:46:12 89,33
112 Filippa Björkhammer Björkfors GOIF 00:46:26 90,07
113 Elin Göth Eksjö SOK 00:46:28 90,18
114 Josefin Lindström OK Hammaren 00:46:57 91,72
115 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:47:02 91,99
117 Ella Björck IK Uven 00:47:12 92,52
118 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:47:18 92,84
120 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:47:34 93,69
122 Sara Lagerman Strängnäs-Malmby OL 00:47:53 94,70
123 Lisa Olsson Torsås OK 00:48:36 96,99
124 Emma Lilje Gävle OK 00:49:11 98,85
126 Alva Nyström IF Thor 00:49:23 99,49
127 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:49:42 100,50
129 Ebba Klein Björkfors GOIF 00:49:48 100,82
130 Malvina Girinskyte Alfta-Ösa OK 00:50:03 101,62
131 Katja Leickt Tullinge SK 00:50:06 101,78
132 Elin Johansson Gudhems IF 00:50:24 102,74
132 Ingrid Olsson OK Tor 00:50:24 102,74
134 Jennifer Svensson Västerås SOK 00:50:27 102,89
135 Saga Stålhandske Skåneslättens OL 00:50:45 103,85
137 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 00:51:08 105,08
138 Thea Karlsson Ryda SK 00:51:09 105,13
139 Emmy Lindgren Linköpings OK 00:51:16 105,50
140 Sofia Ejlertsson Björkfors GOIF 00:52:01 107,90
141 Ester Laudon Vännäs OK 00:52:10 108,37
143 Marie Asplund Kungälvs OK 00:52:13 108,53
144 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:52:21 108,96
144 Johanna Svensson OK Löftan 00:52:21 108,96
146 Ella Söderbergh IFK Göteborg 00:52:43 110,13
147 Marie Crona OK Södertörn 00:52:56 110,82
148 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:53:22 112,20
150 Malin Hansson Täby OK 00:54:02 114,33
151 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:54:44 116,57
152 Agnes Olsson OK Tor 00:55:11 118,00
153 Felicia Lorén OK Landehof 00:55:15 118,22
154 Tova Danielsson OK Skogsfalken 00:55:26 118,80
155 Moa Engström OK Renen 00:55:54 120,29
156 Olivia Asketun OK Roxen 00:56:02 120,72
159 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:57:15 124,60
161 Petronella Hedenlund Täby OK 00:59:47 132,68
162 Sara Ankarling Strängnäs-Malmby OL 01:00:29 134,92
163 Alma Embretsen Täby OK 01:00:36 135,29
165 Matilda Åkesson OK Landehof 01:00:52 136,14
166 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 01:01:08 136,99
167 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 01:01:59 139,71
168 Elsa Karlsson IF Thor 01:02:19 140,77
169 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 01:02:28 141,25
170 Sigrid Fröberg OK Roxen 01:02:29 141,30
171 Linn Karlsson OK Vilse 87 01:03:38 144,97
172 Elsa Lampinen Selånger SOK 01:04:30 147,74
173 Hanna Skoglund Sol Tranås 01:06:02 152,63
174 Filippa Jirénius Västerbergslagens OL 01:07:21 156,84
176 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 01:08:08 159,34
177 Emmie Lindbäck OK Renen 01:08:28 160,40
178 Sofia Rämmal Lunds OK 01:08:45 161,30
179 Ellen Ekinge OK Motala 01:11:50 171,15
180 Astrid Rusk OK Kontinent 01:12:46 174,12
181 Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:13:35 176,73
182 My Blixt Avesta OK 01:16:21 185,56
183 Saga Schmidt OK Kontinent 01:33:47 241,20

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr