*** Instance-specific ***

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:21:29 22,50
2 Jesper Johansson OK Löftan 00:22:41 27,80
3 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:23:51 32,95
4 Simon Johansson OK Kolmården 00:24:28 35,68
5 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:25:07 38,55
7 Aron Östangård Gamleby OK 00:25:33 40,46
8 Melker Lundin Katrineholms OK 00:25:41 41,05
9 Isak Anängen Nyköpings OK 00:26:01 42,52
9 Tobias Snell OK Renen 00:26:01 42,52
11 Felix Silver Gävle OK 00:26:32 44,80
12 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:26:33 44,88
15 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:27:00 46,86
16 Karl Petersén OK Njudung 00:27:01 46,94
16 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:27:01 46,94
20 Erik Åkesson Växjö OK 00:27:11 47,67
22 Karl Grywenz OK Linné 00:27:36 49,51
23 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:27:57 51,06
23 Gustav Ohlin OK Tranan 00:27:57 51,06
25 Valter Pettersson OK Tisaren 00:28:00 51,28
26 Albin Persson Halmstad OK 00:28:13 52,24
27 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:28:14 52,31
29 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:28:51 55,03
30 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:28:57 55,48
31 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:28:59 55,62
32 Karl Lundin Katrineholms OK 00:29:07 56,21
33 Melker Nordgren OK Kåre 00:29:36 58,35
34 Isak Olsson Stigsökarna 00:29:49 59,30
35 Hampus Nyholm Strängnäs-Malmby OL 00:29:56 59,82
38 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:30:26 62,03
40 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:30:30 62,32
41 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:30:34 62,62
42 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:30:38 62,91
43 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:30:57 64,31
46 Seth Borglund Härnösands OK 00:31:32 66,88
46 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:31:32 66,88
46 Fredrik Junevik Leksands OK 00:31:32 66,88
49 Joel Magnusson OK Tor 00:31:36 67,18
50 Emil Axelsson Lerums SOK 00:31:38 67,33
51 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:31:53 68,43
52 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:32:22 70,56
53 Brian Ahlm Andrarums IF 00:32:36 71,59
55 Felix Drejmo OK Landehof 00:32:46 72,33
56 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:32:48 72,48
57 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:32:51 72,70
59 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:33:01 73,43
60 Linus Täck OK Hammaren 00:33:17 74,61
61 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:33:19 74,76
62 Alfred Liljeström Gävle OK 00:33:21 74,91
64 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:33:32 75,72
66 Karl Granath OK Kåre 00:33:42 76,45
67 Albin Forsberg Långhundra IF 00:33:50 77,04
68 Erik Wikström NAIS Orienteringsklubb 00:33:54 77,34
69 Viggo Johansson Skåneslättens OL 00:33:55 77,41
71 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:33:59 77,70
72 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:34:08 78,37
73 Jakob Nilsson Umeå OK 00:34:20 79,25
74 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:34:29 79,91
77 Gustav Kügler Sigtuna OK 00:34:59 82,12
78 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:35:04 82,49
79 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:35:05 82,56
81 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:35:08 82,78
82 Gytis Dauknys Alfta-Ösa OK 00:35:09 82,86
83 Albin Lindskog OK Ravinen 00:35:16 83,37
83 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:35:16 83,37
85 Lukas Andrén Tibro OK 00:35:21 83,74
86 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:35:31 84,48
87 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:35:49 85,80
88 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:35:50 85,87
89 Philip Forngren Täby OK 00:35:52 86,02
90 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:54 86,17
91 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:36:01 86,68
92 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:36:17 87,86
94 Johan Vinblad Lunds OK 00:36:35 89,19
97 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:36:42 89,70
98 Carl Ås Lunds OK 00:36:54 90,58
98 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:36:54 90,58
100 Arvid Blomster Ronneby OK 00:36:59 90,95
101 Anton Persson OK Hammaren 00:37:05 91,39
102 Samuel Lindén Attunda OK 00:37:08 91,62
103 Emil Sone Attunda OK 00:37:25 92,87
106 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:38:13 96,40
107 Albin Lilja Ronneby OK 00:38:21 96,99
109 Albin Eronn Linköpings OK 00:38:42 98,53
111 Filip Bäck Arboga OK 00:38:57 99,64
112 Axel Hedström Östersunds OK 00:39:42 102,95
114 Alfred Längheim Tullinge SK 00:39:58 104,13
115 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 00:40:02 104,42
116 Emil Boström OK Linné 00:40:04 104,57
118 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:40:20 105,75
120 Viktor Holmgren Umeå OK 00:40:37 107,00
121 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:40:44 107,51
122 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:40:54 108,25
124 Anton Söderberg Sundsvalls OK 00:40:57 108,47
126 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:41:44 111,93
126 Teodor Älvegran Västerås SOK 00:41:44 111,93
128 Pontus Gustafsson OK Linné 00:41:45 112,00
129 David Josefsson OK Roxen 00:41:49 112,30
130 Sven Lindmark IFK Kiruna 00:42:05 113,48
131 Isak Westring Järfälla OK 00:42:08 113,70
133 Waldemar Von Frenckell IFK Lidingö SOK 00:42:11 113,92
135 Carl Henriksson Rånäs OK 00:42:27 115,09
137 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:42:40 116,05
142 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:43:01 117,60
143 Elis Sandberg Alfta-Ösa OK 00:43:08 118,11
146 Nils Körle OK Landehof 00:43:42 120,61
147 Erik Thoresson Andrarums IF 00:43:59 121,87
149 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:44:31 124,22
150 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:44:40 124,88
151 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:44:49 125,55
151 Oskar Karlsson Målilla OK 00:44:49 125,55
153 Vincent Wipp Järla Orientering 00:45:04 126,65
154 Emil Ahlström Västerås SOK 00:45:10 127,09
155 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:45:14 127,39
156 Albin Hägglund Arvidsjaurs OK 00:45:25 128,20
158 Albin Hainke Snättringe SK 00:45:44 129,59
159 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:45:53 130,26
163 Axel Flordal Katrineholms OK 00:46:52 134,60
164 Edvin Borne Frölunda OL 00:47:36 137,84
165 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:47:48 138,72
167 Oliver Eriksson Emmaboda Verda OK 00:48:22 141,22
168 Johan Bergius Visborgs OK 00:48:41 142,62
170 Isak Berggren Gävle OK 00:48:57 143,80
172 Olle Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:49:20 145,49
174 Hugo Hansson IF Thor 00:49:47 147,48
175 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:50:20 149,91
176 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 00:50:24 150,20
176 Aksel Halvarsson Östersunds OK 00:50:24 150,20
179 Emil Karlsson Väsby OK 00:51:04 153,15
180 Erik Johansson OK Alehof 00:51:32 155,21
181 Lukas Johansson Sundsvalls OK 00:51:41 155,87
182 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:51:48 156,39
184 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 00:52:30 159,48
186 Erik Johnsson OK Kolmården 00:53:29 163,82
188 John Wolgast Snättringe SK 00:53:46 165,07
190 Hugo Frisk Västerås SOK 00:54:34 168,60
194 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:55:50 174,20
195 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:55:51 174,27
195 Sander Krouwel Stora Tuna OK 00:55:51 174,27
199 Gustaf Hägglund OK Nolaskogsarna 00:56:21 176,48
201 Tiger Landén Gustavsbergs OK 00:59:57 192,38
202 Simon Jakobsson Arboga OK 01:00:05 192,97
203 Oskar Jonsson Domnarvets GOIF 01:00:50 196,28
204 Olle Molin OK Klemmingen 01:01:58 201,28
205 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 01:04:20 211,74
206 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:05:59 219,02
208 Henning Karlberg Skåneslättens OL 01:08:56 232,05
209 Fabian Andersson Ronneby OK 01:09:38 235,14
210 Lukas Carlsson OK Pan-Kristianstad 01:09:50 236,03
211 Arvid Henning Härnösands OK 01:14:14 255,46
212 Hampus Wikner OK Österåker 01:14:23 256,12
213 Simon Brovall Gällstadbygdens SOK 01:19:06 276,95
214 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 01:19:33 278,94
216 Gustav Göransson Arboga OK 01:25:30 300,00
217 Mattias Lauri FK Herkules 01:26:01 300,00
218 Samuel Johansson OK Nolaskogsarna 01:27:09 300,00
219 David Åkerlind Lustens OK 01:34:01 300,00
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede
David Mårtensson Garphyttans IF
Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb
Jonas Musslinder Nyköpings OK
Ludwig Gertzell Garphyttans IF
Johan Vestin OK Tor
Rasmus Johansson Nybro OK
Oskar Mårtensson Sundsvalls OK
Theodor Meijer OLV Baselland
Anders Widlund IFK Lidingö SOK

Annonser