Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:19:25 25,17
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:22:08 38,81
3 Hugo Ericsson Växjö OK 00:23:21 44,92
4 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:24:39 51,46
5 Isak Lundholm Umeå OK 00:25:23 55,14
8 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:26:00 58,24
9 Alfons Peterson OK Denseln 00:26:53 62,67
10 Erik Bovallius Järfälla OK 00:26:59 63,18
11 Edvin Henrysson Tibro OK 00:27:00 63,26
12 Noel Braun Växjö OK 00:27:18 64,77
13 Eric Hallner Ockelbo OK 00:27:20 64,94
14 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:27:21 65,02
15 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:27:52 67,61
16 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:28:00 68,28
17 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:28:08 68,95
18 William Grunder Järfälla OK 00:28:09 69,04
19 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:28:16 69,62
20 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:28:36 71,30
21 Hugo Kindborn OK Hällen 00:28:54 72,81
22 Måns Björnskiöld OK Roxen 00:29:25 75,40
25 Jakob Moberg OK Löftan 00:29:45 77,08
27 Felix Gustafsson Lunds OK 00:29:46 77,16
28 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:29:48 77,33
30 Anton Carlsson IF Hagen 00:29:54 77,83
31 Oscar Hultgren OK Njudung 00:29:56 78,00
32 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:30:00 78,33
33 Henrik Franzén Almby IK 00:30:04 78,67
34 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:30:12 79,34
35 Loke Hedberg Lunds OK 00:30:44 82,01
36 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:30:47 82,27
37 Alfred Erdelius IF Rigor 00:30:59 83,27
38 Edvin Selin FK Göingarna 00:31:03 83,61
39 Albin Nyqvist OK Landehof 00:31:07 83,94
42 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:32:01 88,46
43 Mattias Hansson OK Djerf 00:32:06 88,88
44 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:32:57 93,15
45 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:33:05 93,82
46 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:33:06 93,90
48 Olle Kallur OK Ravinen 00:33:10 94,24
49 Alexander Jansson OK Djerf 00:33:17 94,82
50 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:33:38 96,58
51 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:33:52 97,76
52 Isak Gelius Snättringe SK 00:33:54 97,92
53 Simon Markström OK Renen 00:34:03 98,68
53 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:34:03 98,68
55 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:34:16 99,76
56 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:34:39 101,69
57 Olof Ekman Finspångs SOK 00:34:43 102,03
58 Anton Uller Kils OK 00:34:48 102,44
60 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:34:59 103,36
61 Erik Johansson FK Boken 00:35:11 104,37
62 Fredrik Hane OK Tyr 00:35:15 104,70
63 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:35:22 105,29
65 Albin Lundberg Arvidsjaurs OK 00:35:50 107,63
66 Malte Johansson OK Hammaren 00:35:52 107,80
67 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:55 108,05
68 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:36:00 108,47
69 Albin Blomberg Segersta OK 00:36:14 109,64
72 Pelle Nilsson OK Linné 00:36:39 111,74
73 Tobias Dahlmark Västerås SOK 00:36:45 112,24
74 Anton Eriksson OK Milan 00:36:49 112,57
75 Markus Halvarsson Leksands OK 00:36:51 112,74
76 Isak Fransson OK Njudung 00:37:02 113,66
76 Filip Håkansson OK Orion 00:37:02 113,66
78 Axel Eveborn SOK Viljan 00:37:15 114,75
79 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:37:19 115,09
79 Oskar Ådahl Umeå OK 00:37:19 115,09
81 Victor Modig OK Pan-Kristianstad 00:37:27 115,76
82 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:37:30 116,01
84 Kalle Vogt Västerbergslagens OL 00:37:42 117,01
85 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:37:47 117,43
86 Aron Hellgren IF Thor 00:37:51 117,77
86 William Sturesson Lerums SOK 00:37:51 117,77
89 Jesper Ramebäck Umeå OK 00:38:27 120,78
92 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 00:38:53 122,96
93 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 00:39:05 123,96
94 Marcus Ekman Täby OK 00:39:11 124,46
94 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:39:11 124,46
96 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:39:17 124,97
97 Jakob Widelund OK Kåre 00:39:28 125,89
98 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:39:47 127,48
100 Anton Jedar OK Tor 00:40:00 128,57
101 Johan Lund Stenungsunds OK 00:40:35 131,50
102 Philip Viberg Ryda SK 00:40:36 131,58
103 Carl Erixon IFK Göteborg 00:40:44 132,25
105 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:41:00 133,59
107 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:41:05 134,01
109 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:41:29 136,02
110 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 00:41:44 137,27
110 Olle Erlandsson SOK Viljan 00:41:44 137,27
112 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:42:19 140,20
115 Erik Östling Kungälvs OK 00:43:12 144,64
116 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:43:19 145,23
117 David Kutti Hagaby GoIF Örebro 00:43:49 147,74
118 Albin Warvelin Långhundra IF 00:43:51 147,91
120 Markus Melén OK Kåre 00:44:23 150,59
123 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:23 155,61
124 Jonatan Kraft Almby IK 00:45:33 156,45
125 Rasmus Johansson OK Stigen 00:45:34 156,53
126 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:45:42 157,20
127 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:45:47 157,62
128 Erik Fredriksson Stora Tuna OK 00:46:11 159,63
128 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:46:11 159,63
130 Carl Hedegård OK Kolmården 00:46:15 159,96
131 Olle Melén Trollhättans SOK 00:46:44 162,39
132 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:46:56 163,40
133 Fabian Odén Fjärås AIK 00:47:19 165,32
135 Henrik Pettersson Gamleby OK 00:47:52 168,08
136 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:48:00 168,75
137 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:48:07 169,34
138 Linus Ahlén IF Hagen 00:48:24 170,76
139 Axel Mannelqvist OK Nolaskogsarna 00:48:25 170,85
140 Oliver Pettersson OK Milan 00:48:55 173,36
141 Albin Kruse IF Rigor 00:49:04 174,11
142 Linus Gustafsson OK Älvsjö-Örby 00:49:09 174,53
143 Gustav Möllerberg Valbo AIF 00:49:23 175,70
145 Melker Andersson Eds SK 00:49:55 178,38
146 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:50:32 181,48
148 David Näslund OK Roslagen 00:51:03 184,08
148 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:51:03 184,08
150 Ludwig Englund Leksands OK 00:51:07 184,41
151 Emil Söderberg Tjällmo-Godegårds OK 00:51:46 187,68
154 David Strömbäck OK Denseln 00:52:59 193,79
155 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:53:13 194,96
156 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:53:25 195,97
157 Martin God OK Älvsjö-Örby 00:53:36 196,89
159 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:53:52 198,23
160 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:53:53 198,31
161 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:54:02 199,06
162 Isak Wikström OK Tyr 00:54:09 199,65
163 Erik Delin Ryda SK 00:55:00 203,92
164 Olle Ekbring Kexholms SK 00:55:18 205,43
166 Anton Karlsson Länna IF 00:55:47 207,85
167 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 00:56:08 209,61
168 Tom Axel Ekenstråle FK Herkules 00:56:36 211,96
169 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:56:44 212,63
170 Curt Norgren Gällstadbygdens SOK 00:56:46 212,79
171 Adam Österdahl Visborgs OK 00:56:48 212,96
172 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:56:49 213,05
174 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:57:59 218,91
175 Johan Hansson SOK Viljan 00:58:04 219,32
177 Eskil Fläck Grycksbo IF OK 00:58:54 223,51
177 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:58:54 223,51
180 Mattis Sandén OK Södertörn 00:59:18 225,52
181 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:59:54 228,53
182 Jonathan Orrhede Helsingborgs SOK 01:00:00 229,04
183 Eskil Widehag Sundbybergs IK 01:00:43 232,64
184 Philip Martinsson FK Finn 01:00:44 232,72
185 Gustav Norberg OK Hällen 01:00:48 233,06
186 Ivar Lampa IF Rigor 01:01:12 235,06
187 Theodor Brabie Järfälla OK 01:01:46 237,91
188 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:01:56 238,75
189 Simon Schmutz Leksands OK 01:02:05 239,50
191 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:05:55 258,76
192 Oliver Ericsson Täby OK 01:06:10 260,02
193 Carl Pernetun Hässleholms OK 01:06:36 262,19
194 Viktor Forsberg Tullinge SK 01:06:56 263,87
195 Sten Jonsson Hällefors OK 01:07:04 264,54
196 Simon Hermansson Gudhems IF 01:07:14 265,37
197 Fabian Evertsson Lessebo OK 01:08:03 269,48
198 Ludvig Bylund Fagersta OK 01:08:20 270,90
199 Jacob Johansson Lidköpings VSK 01:09:14 275,42
200 Jacob Grahn IK Uven 01:09:18 275,76
201 Frank Krouwel Stora Tuna OK 01:09:31 276,84
202 Gustav Lidman Tibro OK 01:09:45 278,02
204 Joel Aggefors OK Ravinen 01:10:02 279,44
205 Tage Kinell IFK Göteborg 01:10:40 282,62
207 David Törnqvist Snättringe SK 01:14:03 299,62
208 Johan Fredholm Snättringe SK 01:15:16 300,00
209 Jonathan Tellestedt Garphyttans IF 01:16:38 300,00
210 Ludwig Berglind OK Södertörn 01:17:52 300,00
211 Oskar Haglund Haninge SOK 01:18:32 300,00
212 Erik Alriksson Nybro OK 01:20:06 300,00
213 Alfred Leon Trollhättans SOK 01:20:27 300,00
214 Alex Karlsen Järfälla OK 01:29:48 300,00
215 Noah Pernetun Hässleholms OK 01:36:16 300,00
216 Teodor Uddmäre Sigtuna OK 01:54:55 300,00
Arvid Ekström Stenungsunds OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF