Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:17:37 57,73
3 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:18:24 62,88
4 Annie Lund OK Kolmården 00:18:42 64,85
5 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:19:43 71,54
6 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:19:58 73,18
7 Elsa Kaipe OK Kåre 00:21:19 82,06
8 Tuva Östangård Gamleby OK 00:21:44 84,80
9 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:21:53 85,79
11 Emelie Svärd IF Thor 00:23:31 96,53
12 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:23:40 97,52
13 Olivia Engel OK Ravinen 00:24:00 99,71
14 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:24:16 101,46
15 Tuva Selin FK Göingarna 00:24:38 103,88
16 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:24:47 104,86
17 Agnes Berlin OK Orion 00:24:50 105,19
18 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:25:03 106,62
20 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:26:03 113,19
22 Ida Bergfors VK Uvarna 00:26:26 115,71
23 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:26:31 116,26
24 Julia Forsgren OK Tyr 00:26:48 118,13
25 Elsa Södervall IK Gandvik 00:26:49 118,23
27 Ellen Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:27:08 120,32
28 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:27:21 121,74
29 Emma Alfredsson OK Tyr 00:27:25 122,18
30 Alva Björk Trollhättans SOK 00:27:34 123,17
31 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:27:49 124,81
32 Klara Hart OK Linné 00:28:05 126,57
34 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:28:10 127,11
35 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:17 127,88
36 Vilma Nilsson Attunda OK 00:28:26 128,87
37 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:28:33 129,63
38 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:28:42 130,62
39 Elma Wikström OK Hammaren 00:28:46 131,06
40 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:28:51 131,61
41 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:29:19 134,68
43 Alice Hall OK Bävern 00:29:47 137,75
44 Kajsa Hall Västerås SOK 00:29:59 139,06
45 Audrey Hansson Frölunda OL 00:30:03 139,50
46 Julia Åtting Linköpings OK 00:30:05 139,72
47 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:30:11 140,38
48 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:30:13 140,60
49 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:30:20 141,36
50 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:30:27 142,13
51 Maja Axelsson Lerums SOK 00:30:28 142,24
52 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:30:32 142,68
53 Tova Lindbäck OK Renen 00:30:44 143,99
54 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:30:56 145,31
55 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:31:04 146,19
56 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:31:06 146,41
57 Lisa Andersson Ryda SK 00:31:39 150,02
58 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:31:47 150,90
59 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:31:52 151,45
61 Enni Lundberg OK Kåre 00:32:02 152,54
63 Ida Hellström Attunda OK 00:32:17 154,19
67 Emma Hasselström OK Renen 00:32:37 156,38
68 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:32:45 157,26
70 Lisa Eriksson OK Landehof 00:33:17 160,76
72 Ida Körle OK Landehof 00:33:24 161,53
73 Ida Benatti Skåneslättens OL 00:33:25 161,64
74 Wilma Lindkvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:42 163,50
75 Emmy Kärrlander Umedalens IF 00:33:46 163,94
76 Vilma Grimmergård Bredareds IF 00:34:02 165,70
77 Malin Nilsson OK Linné 00:34:23 168,00
78 Astrid Hedström Östersunds OK 00:34:24 168,11
79 Lovisa Gullqvist Västvärmlands OK 00:34:25 168,22
80 Vera Gerhardsson OK Bävern 00:34:27 168,44
81 Jenny Jansson Tenhults SOK 00:34:28 168,55
83 Hedda Borgström Avesta OK 00:34:30 168,77
85 Sara Ohlin OK Tranan 00:34:36 169,42
86 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:34:39 169,75
87 Emma Karlsson OK Landehof 00:35:17 173,92
88 Malin Strömqvist Attunda OK 00:35:20 174,25
89 Ebba Forsberg OK Ravinen 00:35:27 175,01
91 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:35:34 175,78
92 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:35:36 176,00
92 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:35:36 176,00
94 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:36:01 178,74
95 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:36:24 181,26
96 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:36:27 181,59
99 Lisa Östensson OK Tranan 00:36:55 184,66
100 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:37:10 186,30
102 Lea Friberg OK Vivill 00:37:31 188,61
103 Signe Ögren Karlsbyhedens IK 00:37:37 189,26
104 Linnéa Säfström Hästveda OK 00:37:59 191,67
105 Emma Hallendal IFK Enskede 00:38:15 193,43
106 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:38:18 193,76
107 Johanna Pihlström OK Landehof 00:38:27 194,74
108 Hilda Petersson Växjö OK 00:39:01 198,47
109 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:39:06 199,02
110 Sofia Hugg Forsa OK 00:39:24 200,99
111 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:39:53 204,17
112 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:40:04 205,38
115 Hanna Carlqvist Snättringe SK 00:40:46 209,98
116 Frida Westfeldt IF Thor 00:42:17 219,95
117 Ella Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:43:26 227,52
118 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:44:14 232,78
119 Elin Svärdhagen Lidköpings VSK 00:44:45 236,18
121 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:45:27 240,78
122 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:45:41 242,32
125 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:46:54 250,32
126 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:47:28 254,04
127 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:47:29 254,15
127 Klara Hultberg SOK Viljan 00:47:29 254,15
130 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:48:56 263,69
132 Mindra Langer OK Roxen 00:49:13 265,55
133 Alma Ander Istrums SK 00:50:36 274,65
134 Tindra Molin Falköpings AIK OK 00:50:37 274,76
135 Alva Engström OK Renen 00:50:53 276,51
136 Fanny Waltersson OK Roxen 00:51:28 280,35
137 Greta Häger OK Södertörn 00:51:45 282,21
138 Alva Wickström Arboga OK 00:53:20 292,63
139 Tova Grönberg Arboga OK 00:53:22 292,85
140 Emelie Bägeby OK Vivill 00:53:40 294,82
141 Agnes Hertz Tenhults SOK 00:54:20 299,20
143 Ella Fridolfsson Stora Tuna OK 00:55:12 300,00
144 Anna Viktorsson OK Skogsfalken 00:55:28 300,00
145 Moa Holsten Hestra IF 00:56:58 300,00
146 Felicia Sandin OK Skärmen 00:57:11 300,00
147 Malva Österberg OK Eken 00:57:43 300,00
148 Matilda Ekman Täby OK 00:58:12 300,00
149 Linn De Boussard IFK Enskede 01:00:00 300,00
150 Vilma Johansson OK Hällen 01:02:53 300,00
150 Julia Andersson Eskilstuna OL 01:02:53 300,00
153 Hanna Lundin IFK Enskede 01:04:32 300,00
154 Alice Trygg Sävedalens AIK 01:08:51 300,00
155 Lovisa Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 01:09:47 300,00
156 Linnea Ehnberg Sala OK 01:11:36 300,00
157 Frida Lundin Järla Orientering 01:12:49 300,00
158 Maja Johansson Gudhems IF 01:13:11 300,00
159 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:14:26 300,00
160 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 01:20:01 300,00
161 Maja Sörensen OK Kontinent 01:25:39 300,00
162 Saga Borensved OK Norrvirdarna 01:27:08 300,00
163 Nina Jutterström IFK Mora OK 01:31:42 300,00
164 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:54:11 300,00
Klara Junegard Tullinge SK
Hanna Anängen Nyköpings OK
Lilly Johnsson OK Gynge
Tilde Bergström Täby OK
Paula Silier Järfälla OK
Matilda Servin Långhundra IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF