Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Karin Thern OK Skogshjortarna 00:41:20 5,75
4 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 00:43:44 9,46
5 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 00:44:34 10,75
7 Veronica Lund OK Kolmården 00:45:30 12,19
8 Åsa Otterbjörk Umeå OK 00:46:02 13,01
9 Jenny Westerbergh Rasbo IK 00:47:28 15,23
10 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 00:48:12 16,36
11 Helena Forsberg Skogslöparna 00:48:22 16,62
12 Annalena Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:48:58 17,55
13 Linda Rinaldo OK Tor 00:49:07 17,78
15 Sara Johansson OK Linné 00:49:49 18,86
16 Maria Sahlén IF Hagen 00:49:52 18,94
17 Sofia Sundström Tullinge SK 00:49:58 19,09
18 Sofia Holmgård Kils OK 00:50:05 19,27
19 Marie Eng OK Pan-Kristianstad 00:50:19 19,63
20 Marlene Bjärehed Malmö OK 00:50:51 20,46
21 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:51:07 20,87
22 Camilla Hellström Söders-Tyresö 00:51:43 21,80
23 Sofi Thorsell Västerås SOK 00:51:50 21,98
24 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 00:52:04 22,34
25 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 00:52:57 23,70
27 Lin Normark Tullinge SK 00:53:57 25,25
28 Eva Göhl Finspångs SOK 00:54:00 25,33
29 Malin Jacobson OK Tor 00:55:14 27,23
30 Emelie Svalin Vänersborgs SK 00:55:16 27,28
30 Therése Ivarsson OK Skogshjortarna 00:55:16 27,28
32 Bodil Norrbom Attunda OK 00:56:05 28,55
33 Susanne Rutqvist IFK Umeå 00:56:18 28,88
34 Anna Grop Stora Tuna OK 00:59:09 33,29
36 Rose-Marie Forslund Avesta OK 00:59:48 34,29
38 Eva Gustafsson Falkenbergs OK 01:00:15 34,99
39 Emma Lindén FK Friskus-Varberg 01:00:40 35,63
40 Petra Sundström Centrum OK 01:01:15 36,53
41 Jenny Nääs Sundsvalls OK 01:01:16 36,56
42 Cecilia Einarsson Västerås SOK 01:03:33 40,09
44 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 01:06:15 44,26
45 Johanna Karlsson OK Pan-Kristianstad 01:08:46 48,15
46 Linda Martinsson IF Marin Väst 01:08:48 48,20
47 Karin Lindqvist Ronneby OK 01:11:42 52,68
49 Ida Höjskeld OK Tyr 01:14:35 57,14
50 Kristin Källströmer Nyköpings OK 01:16:39 60,33
51 Cristina Hedlund Vandrarringen 01:23:06 70,30
53 Lovisa Tobieson Umeå OK 01:31:47 83,72
54 Iza Anundborg Sidensjö IK 01:31:55 83,93
55 Andrea Viqueira Orientación Colmenar 01:38:26 94,00
56 Maureen Olsson Lo Lunds OK 01:42:03 99,59

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr