Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Eklöf OK Milan 00:46:09 10,93
2 Harri Karlsson Järla Orientering 00:46:40 11,86
4 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:47:48 13,90
5 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 00:47:56 14,15
6 Magnus Palm KFUM Örebro OK 00:48:53 15,86
8 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:50:01 17,91
9 Hans Brolund OK Denseln 00:50:22 18,54
10 Peter Aronsson Linköpings OK 00:50:26 18,66
11 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:50:53 19,47
12 Martin Hogedal OK Alehof 00:50:56 19,56
13 Fredrik Rosén Jönköpings OK 00:51:06 19,86
17 Börje Pauler Skogslöparna 00:53:03 23,38
18 Andreas Edlund IFK Lidingö SOK 00:53:19 23,86
19 Edvin Karlsson OK Denseln 00:53:36 24,37
22 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:55:07 27,11
24 Per Brolund OK Denseln 00:55:33 27,89
25 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 00:55:44 28,22
26 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:56:16 29,19
27 Max Karle OK Skogshjortarna 00:56:19 29,28
30 Fredrik Johnsson KFUM Örebro OK 00:59:30 35,02
32 Per Fredberg Kristinehamns OK 01:02:09 39,81
33 Erik Harlén KFUM Örebro OK 01:02:19 40,11
34 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:02:28 40,38
37 Rickard Svensson Västerås SOK 01:03:00 41,34
38 Jon Lindmark Piteå IF 01:03:13 41,73
39 Jonas Braam OK Denseln 01:03:29 42,21
40 Staffan Ljungqvist IK Gandvik 01:06:23 47,45
41 Anders Carlheim Attunda OK 01:06:47 48,17
42 Mattias Petersson OK Kolmården 01:06:50 48,26
43 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:07:06 48,74
44 Erik Råberg OK Tyr 01:07:17 49,07
45 Ola Fängmark IFK Umeå 01:07:41 49,79
46 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:08:40 51,57
47 Daniel Elenius Centrum OK 01:09:41 53,40
48 Andréas Thern OK Skogshjortarna 01:09:54 53,79
50 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:11:42 57,04
51 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:11:56 57,47
52 Björn Carlheim Attunda OK 01:12:07 57,80
53 Magnus Lennartsson Järfälla OK 01:12:39 58,76
54 Johan Gustafson Lunds OK 01:14:21 61,83
57 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 01:18:04 68,54
58 Petter Vallerius Gamleby OK 01:18:49 69,89
59 Hugo Flordal Snättringe SK 01:19:12 70,58
60 Erik Blomström IK Stern 01:24:59 81,02
61 Peter Ahnström Forserums SOK 01:33:03 95,58
62 Björn Bängtsson Centrum OK 01:33:25 96,24
63 Erik Häggbrink Berga SOK 01:34:55 98,95
64 Mattias Henriksson Centrum OK 01:37:02 102,77
65 Alexander Livf Kexholms SK 01:46:37 120,07
66 Henrik Lundgren Centrum OK 01:52:46 131,17

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF