Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 00:26:25 13,49
2 Emma Claesson Stora Tuna OK 00:28:04 17,96
3 Hanna Persson Göteborg-Majorna OK 00:28:27 19,00
4 Maria Holmstrand OK Landehof 00:29:07 20,80
5 Lena Jakobsson Nybro OK 00:30:51 25,50
6 Jessica Söllvander OK Rodhen 00:30:58 25,82
7 Nina De Boussard IFK Enskede 00:31:27 27,13
8 Sofie Andersson Matteus SI 00:31:33 27,40
9 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:32:04 28,80
10 Johanna Maxén Stora Tuna OK 00:32:34 30,16
12 Linn Stillberger OK Ravinen 00:32:49 30,84
13 Åsa Pauler Skogslöparna 00:32:55 31,11
14 Ida Hördegård IFK Göteborg 00:33:44 33,32
15 Kristina Johander Södertälje-Nykvarn OF 00:33:51 33,64
17 Lovisa Westbom Södertälje-Nykvarn OF 00:34:36 35,67
18 Åsa Juvén OK Tranan 00:34:42 35,94
19 Johanna Nordström KFUM Örebro OK 00:34:47 36,17
20 Charlotte Wahlström Almby IK 00:35:26 37,93
21 Lena Hermansson IFK Mora OK 00:36:06 39,74
22 Therese Axenborg Mölndal Outdoor IF 00:36:21 40,41
23 Sandra Laas OK Skogshjortarna 00:36:23 40,50
24 Sara Öberg OK Hällen 00:36:53 41,86
25 Maria Halvarsson Östersunds OK 00:36:57 42,04
26 Emma Tarandi IFK Lidingö SOK 00:37:01 42,22
27 Lina Matthews Tullinge SK 00:37:37 43,85
28 Desiré Rex OK Landehof 00:37:43 44,12
29 Lisa Engelke OK Gipen 00:37:50 44,44
30 Emma Larsson Almby IK 00:37:55 44,66
31 Åsa Jernberg Gävle OK 00:38:01 44,93
31 Sandra Edhager Nyköpings OK 00:38:01 44,93
33 Jenny Martinsson OK Tranan 00:38:18 45,70
34 Liselotte Klemming Kalmar OK 00:38:25 46,02
36 Anna Martner Frölunda OL 00:39:13 48,19
37 Malin Sörstrand Istrums SK 00:39:16 48,32
39 Maria Ivermark Västerås SOK 00:39:34 49,13
40 Caroline Westbom OK Österåker 00:39:36 49,23
41 Malin Löfgren Stora Tuna OK 00:40:06 50,58
42 Malin Jonsson OK Tyr 00:40:07 50,63
45 Martina Vejedal Markbygdens OK 00:40:36 51,94
46 Catrin Ingvarsson OK Renen 00:40:44 52,30
47 Maria Eriksson OK Måsen 00:40:45 52,34
48 Lisa Höök OK Tyr 00:40:52 52,66
49 Malin Unander Sundsvalls OK 00:40:57 52,88
50 Ida Wikström IFK Lidingö SOK 00:41:08 53,38
52 Karin Persson Skogslöparna 00:41:19 53,88
52 Daniela Renner OK Södertörn 00:41:19 53,88
54 Helena Stropp Gävle OK 00:41:27 54,24
55 Anna Jansson Rånäs OK 00:41:32 54,47
56 Carolina Nilsson OK Kompassen 00:41:34 54,56
57 Christina Thomas Östersunds OK 00:41:44 55,01
58 Viktoria Karlsson Kovlands IF 00:41:47 55,14
59 Anna Kempe OK Denseln 00:42:03 55,87
60 Anna Hammarberg Sundsvalls OK 00:42:17 56,50
61 Emma Faxén Växjö OK 00:42:52 58,08
62 Anna-Karin Bondesson Frosta OK 00:43:15 59,12
63 Johanna Grybäck Söderhamns OK 00:43:20 59,35
64 Elin Svensson Snättringe SK 00:43:25 59,57
67 Caroline Lindgård FK Göingarna 00:44:01 61,20
68 Camilla Nygren IF Thor 00:44:51 63,46
69 Marie Säfström Hästveda OK 00:45:09 64,27
70 Linda Granqvist FK Göingarna 00:45:17 64,63
71 Maria Lennartson Ulricehamns OK 00:45:27 65,08
73 Jenny Aasa Tullinge SK 00:45:36 65,49
74 Karin Green Sjövalla FK 00:45:47 65,99
75 Anna Lundquist OK Ravinen 00:45:52 66,21
76 Solrun Gotteberg Mölndal Outdoor IF 00:46:06 66,85
77 Elna Mogensen OK Tyringe 00:46:10 67,03
77 Sofia Björnberg Nyköpings OK 00:46:10 67,03
79 Mari Svedestam Eskilstuna OL 00:46:24 67,66
80 Elin Sundkvist Berg KFUM Örebro OK 00:46:26 67,75
81 Anna Rosnäs IK Stern 00:46:43 68,52
82 Annika Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:46:53 68,97
83 Charlotte Josefsson OK Vivill 00:47:01 69,33
84 Veronika Palmertz Helsingborgs SOK 00:47:24 70,37
87 Terese Ruderfelt IF Rigor 00:48:00 72,00
88 Karin Åhlén OK Österåker 00:48:07 72,31
90 Johanna Berntsson Malmö OK 00:48:27 73,22
91 Helén Eriksson OK Tor 00:48:29 73,31
92 Anna M Windevall Sävedalens AIK 00:48:46 74,08
94 Jenny Ekström Stenungsunds OK 00:49:26 75,88
95 Sara Töyrä IFK Kiruna 00:49:35 76,29
97 Ulrika N Eriksson Stora Tuna OK 00:49:56 77,24
98 Ann-Christin Nyberg Snättringe SK 00:50:04 77,60
99 Birgitta Isaksson Västerås SOK 00:50:12 77,96
100 Jennie Gustavsson Växjö OK 00:50:22 78,41
102 Sofia Hjort Falköpings AIK OK 00:50:35 79,00
103 Martina Jansson SOK Aneby 00:50:38 79,14
104 Annica Kristoffersson Almby IK 00:50:43 79,36
105 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 00:50:54 79,86
107 Kristina Dersjö Västvärmlands OK 00:52:09 83,25
109 Johanna Sjons IFK Hedemora OK 00:52:30 84,20
110 Åsa Tidquist Falköpings AIK OK 00:52:52 85,19
111 Lisa Martander Trollhättans SOK 00:53:02 85,64
112 Linda Corneliusson OK Löftan 00:53:14 86,18
113 Sara Kalander KFUM Örebro OK 00:53:45 87,59
114 Mikaela Löfgren Stångenäs AIS 00:54:11 88,76
115 Anna Wikström Hästveda OK 00:54:30 89,62
117 Emma Kriblad Hjärnarps OL 00:54:54 90,70
118 Åsa Braam OK Denseln 00:55:28 92,24
119 Maria Lundh Ringsjö OK 00:59:10 102,27
121 Maria Svensson Lunds OK 01:01:18 108,05
123 Lotta Age Degerfors OK 01:06:16 121,52
125 Sara Hellsten Nyköpings OK 01:10:28 132,90
128 Anna Lilja-Rasmusson Ronneby OK 01:26:55 177,50

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF