Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:37:03 9,15
4 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:39:08 13,73
5 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:39:23 14,28
6 Peter Fredricson IFK Mora OK 00:40:56 17,69
7 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:41:18 18,50
8 Sören Kindlund OK Tyr 00:41:22 18,65
10 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:41:45 19,49
11 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 00:42:49 21,84
12 Johan Ahlström Västerås SOK 00:42:50 21,87
14 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:43:02 22,31
15 Lars-Håkan Bengtsson OK Tyr 00:43:08 22,53
17 Johan Forssten Kungälvs OK 00:43:20 22,97
20 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:43:38 23,63
22 Pär Höök IFK Mora OK 00:44:00 24,44
23 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:44:11 24,84
24 Jonas Eklund OK Rodhen 00:44:26 25,39
25 Martin Lindskog OK Ravinen 00:44:32 25,61
26 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:44:33 25,65
27 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:45:12 27,08
28 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:45:23 27,48
29 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 00:45:29 27,70
31 Magnus Persson OK Tisaren 00:45:40 28,11
32 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:45:56 28,69
33 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:46:04 28,99
34 Anders Påhlman Istrums SK 00:46:11 29,24
36 Henrik Peterson OK Denseln 00:46:30 29,94
38 Thomas Knutsson Ärla IF 00:46:43 30,42
40 Patrik Svedberg Gävle OK 00:47:11 31,44
41 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:13 31,52
42 Jörgen Granefelt Kils OK 00:47:15 31,59
43 Henrik Göhl Finspångs SOK 00:47:21 31,81
44 Daniel Brohede OK Tyr 00:47:31 32,18
45 Urban André Svärdsjö SOK 00:47:50 32,87
46 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:21 34,01
49 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:48:44 34,86
50 Olof Borell OK Linné 00:48:51 35,11
51 Daniel Berggren Östersunds OK 00:48:54 35,22
52 Mats Åberg OK Linné 00:49:13 35,92
53 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:49:19 36,14
54 Anders Björk Trollhättans SOK 00:49:21 36,21
55 Johan Lindqvist Täby OK 00:49:25 36,36
55 Christian Olsson OK Tranan 00:49:25 36,36
57 Peter Thelin Bredaryds SOK 00:49:33 36,65
58 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:49:36 36,76
60 Robert Pedersen Järfälla OK 00:50:03 37,75
61 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:50:05 37,83
62 Andreas Lundholm Umeå OK 00:50:10 38,01
63 Fredrik Granath Svärdsjö SOK 00:50:12 38,08
66 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:50:42 39,18
68 Sven Granfors OK Landehof 00:50:58 39,77
69 Björn Groth Kungälvs OK 00:51:04 39,99
70 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:51:40 41,31
71 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:51:51 41,71
73 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:51:54 41,82
73 Örjan Vellet KFUM Örebro OK 00:51:54 41,82
75 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:51:55 41,86
76 Jan Hjort Falköpings AIK OK 00:52:03 42,15
77 Heide Persson Andrarums IF 00:52:05 42,23
77 Björn Andersson Karlskrona SOK 00:52:05 42,23
79 Thomas Johansson OK Renen 00:52:08 42,34
79 Markus Frödin Sundsvalls OK 00:52:08 42,34
81 Henrik Ortman Västerås SOK 00:52:13 42,52
82 Johan Engebratt Göteborgs SK 00:52:24 42,92
83 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:52:29 43,11
85 Christian Rotviker Centrum OK 00:52:37 43,40
86 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:52:52 43,95
88 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:53:17 44,87
89 Per Andersson Växjö OK 00:53:43 45,82
90 Simon Nilsson Umeå OK 00:53:44 45,86
91 Christer Casselsjö OK Kolmården 00:53:51 46,11
92 Sverker Lenas Centrum OK 00:53:58 46,37
93 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:54:06 46,66
94 Jonas Martner Frölunda OL 00:54:18 47,10
96 Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 00:54:44 48,06
101 Lasse Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:47 50,37
102 Erik Borglund Härnösands OK 00:56:04 50,99
104 Filip Ivermark Västerås SOK 00:56:31 51,98
106 Per Edström Härnösands OK 00:56:35 52,13
107 Pål Jansson OK Roslagen 00:56:36 52,16
108 Stefan Gyllenberg Lugnviks IF 00:56:45 52,49
109 Jonas Uller Kils OK 00:57:06 53,26
111 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:57:15 53,59
111 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:57:15 53,59
113 Per Grönroos OK Alehof 00:57:24 53,92
115 Mats Edengren Vallentuna-Össeby OL 00:57:42 54,58
116 Tomas Kristofersson Sundsvalls OK 00:58:10 55,61
117 Martin Öhman Gjø-Vard OL 00:58:14 55,76
119 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:58:30 56,34
120 Anders Tillegård Sundbybergs IK 00:58:39 56,68
120 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:58:39 56,68
122 Joakim Östblom Järfälla OK 00:58:49 57,04
123 Daniel Persson OK Nipan 00:58:57 57,34
124 John Hartley Söders-Tyresö 00:59:16 58,03
125 Peter Brämerson Tibro OK 00:59:33 58,66
125 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:59:33 58,66
127 Andreas Krafft Länna IF 00:59:34 58,69
129 Anders Lövgärd OK Alehof 00:59:59 59,61
130 Fredrik Sundin OK Linné 01:00:22 60,45
131 Mats Sandin Haninge SOK 01:01:01 61,88
132 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:01:07 62,10
135 Joachim Lindkvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:45 63,50
135 Magnus Flodman OK Hammaren 01:01:45 63,50
138 Andreas Blomgren OK Hierne 01:01:52 63,75
139 Håkan Andersson Halmstad OK 01:02:23 64,89
141 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 01:02:28 65,07
142 Johan Bergman Mölndal Outdoor IF 01:02:39 65,48
144 Dan Hörnell OK Linné 01:02:51 65,92
145 Tobias Karlsson Ryda SK 01:02:53 65,99
149 Erik Möller OK Södertörn 01:03:20 66,98
152 Mattias Jägstedt Halmstad OK 01:03:46 67,93
153 Olof Ingemarsson Karlskrona SOK 01:04:00 68,45
154 Henrik Flordal Katrineholms OK 01:04:24 69,33
155 Andreas Rietz Nyköpings OK 01:04:32 69,62
156 Per Thunberg OK Vivill 01:04:37 69,80
157 Joakim Karmetun OK Njudung 01:04:49 70,24
159 Henrik Lund OK Renen 01:05:01 70,68
160 Magnus Mattsson Örnsköldsviks OK 01:05:19 71,34
161 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:05:32 71,82
164 Stefan Norin Söders-Tyresö 01:06:20 73,58
165 Viktor Skobe Kalmar OK 01:06:23 73,69
166 Johan Kügler Sigtuna OK 01:06:24 73,73
167 Patrick Ericson Mullsjö SOK 01:06:58 74,97
168 Jonas Selling Länna IF 01:07:18 75,71
170 Johnny Blästa Njurunda OK 01:07:50 76,88
171 Jonas Johnsson OK Kolmården 01:08:15 77,80
172 Stellan Täck OK Hammaren 01:08:20 77,98
174 Jonas Lundgren Tibro OK 01:08:47 78,97
176 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:09:32 80,62
180 Lennart Hamberg Östersunds OK 01:10:57 83,74
181 Fredrik Stålhandske Skåneslättens OL 01:11:34 85,10
182 Urban Särnbrink OK Tisaren 01:11:43 85,43
183 Johan Asplund Laholms IF OK 01:11:50 85,68
185 Erik Lauri FK Herkules 01:11:57 85,94
186 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:13:09 88,58
187 Jörgen Rydenius Tullinge SK 01:13:25 89,17
188 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:13:28 89,28
189 Erik Wikström OK Tyr 01:13:34 89,50
190 Jon Lindskog OK Älme 01:14:08 90,74
191 Svante Andrén Tibro OK 01:14:09 90,78
192 Robert Ladänges Alfta-Ösa OK 01:14:42 91,99
193 Peter Westlund Jönköpings OK 01:15:21 93,42
195 Magnus Cederlöf Tullinge SK 01:15:53 94,59
196 Henrik Hellborg Centrum OK 01:16:15 95,40
197 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 01:16:23 95,69
198 Mats Ahnheim Tibro OK 01:16:46 96,54
200 Greger Ahlén IF Hagen 01:17:20 97,78
201 Urban Schmidt OK Kontinent 01:17:37 98,41
203 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:18:05 99,43
204 Björn Möller OK Kontinent 01:18:09 99,58
205 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 01:18:19 99,95
206 Max Larsson OK Tranan 01:18:56 101,31
208 Magnus Grafström Centrum OK 01:21:12 106,29
209 Peter Rasmussen OK Kontinent 01:21:33 107,06
212 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:25:09 114,98
213 Patrik Servin Långhundra IF 01:25:12 115,09
216 Peter Augustsson Göteborgs SK 01:26:43 118,43
217 Johan Olsson Grycksbo IF OK 01:28:56 123,31
218 Daniel Axelsson Målilla OK 01:29:23 124,30
220 Per Palmqvist OK Kontinent 01:30:30 126,76
222 Alexander Wickman Tibro OK 01:31:01 127,89
224 Patrik Ingelström OK Gynge 01:34:26 135,41
225 Claes Andersson Falkenbergs OK 01:38:08 143,55
226 Erik Köllerström Fjärås AIK 01:45:08 158,95
227 Magnus Johansson Ljusdals OK 02:00:36 192,99
229 Thomas Ljungqvist Tibro OK 02:06:55 206,88
230 Filip Joelsson Gustavsbergs OK 02:36:22 271,68
Björn Beckius Västerås SOK
Mikael Guttke Nyköpings OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF