Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunilla Svärd IF Thor 00:27:44 8,29
2 Carina Svensson Bredaryds SOK 00:28:10 9,33
3 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:28:32 10,21
4 Anna Gustafsson Arvidsjaurs OK 00:29:17 12,00
5 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:29:19 12,08
6 Anna Strand Attunda OK 00:30:23 14,64
9 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:31:37 17,59
10 Annika Sundström Västerås SOK 00:32:00 18,51
11 Anette Larsson OK Tor 00:32:14 19,07
12 Josefine Albinsson OK Skogsfalken 00:32:36 19,95
12 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:32:36 19,95
14 Josefine Nordström OK Triangeln 00:32:56 20,74
16 Jenny Röjgård OK Kolmården 00:33:17 21,58
17 Pia Johansson OK Landehof 00:33:28 22,02
18 Lena Regnell Växjö OK 00:33:56 23,14
19 Ulrika Hermansson OK Orion 00:34:01 23,34
20 Tina Junegard Tullinge SK 00:34:04 23,46
21 Kerstin Imark Tullinge SK 00:34:19 24,06
23 Eva Albinsson OK Tyr 00:34:49 25,25
24 Maria Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:34:52 25,37
25 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:35:01 25,73
26 Marika Nylund Ek Nyköpings OK 00:35:19 26,45
28 Inger Gunnarsson Västerås SOK 00:35:52 27,77
31 Carin Rosjö Jönköpings OK 00:36:12 28,57
31 Lina Berggren Tullinge SK 00:36:12 28,57
34 Annika Asketun OK Roxen 00:36:18 28,81
35 Kristin Johansson Västvärmlands OK 00:36:26 29,13
36 Annika Ivarsson Linköpings OK 00:36:27 29,17
37 Marianne Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:28 29,21
38 Susanne Wiklund Björk Trollhättans SOK 00:36:32 29,37
40 Carina Gustafsson OK Gynge 00:37:01 30,52
41 Charlotte Flansbjer OK Djerf 00:37:08 30,80
42 Lena Mases Stora Tuna OK 00:37:16 31,12
43 Cecilia Fochsen Waxholms OK 00:37:17 31,16
45 Agneta Eriksson OK Kolmården 00:37:23 31,40
46 Carin Bergensten Vittjärvs IK 00:37:24 31,44
47 Carina Rydlund Hässleholms OK 00:37:25 31,48
48 Charlotta Giberg Hellas Orientering 00:37:27 31,56
50 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs SOK 00:37:34 31,84
51 Annica Jansson IFK Lidingö SOK 00:37:37 31,96
52 Lena Lindman Finspångs SOK 00:37:53 32,60
53 Åsa Jellvert Göteborg-Majorna OK 00:38:21 33,72
54 Eeva Päiväniemi Laxå OK 00:38:27 33,96
56 Kristina Ljunggren Linköpings OK 00:38:41 34,51
57 Jenny-Ann Malmberg IL Tyrving 00:38:45 34,67
60 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 00:39:44 37,03
62 Bodil Nordenström Fossum IF 00:39:52 37,35
64 Yvonne Grehn OK Rodhen 00:39:54 37,43
66 Agneta Gustavsson OK Tyr 00:40:10 38,07
68 Sara Lorén OK Landehof 00:40:12 38,15
70 Annika Ottenbäck Segersta OK 00:40:22 38,55
71 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:40:23 38,59
72 Anna Samelius Visborgs OK 00:40:29 38,83
73 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 00:40:37 39,14
74 Anna Nordin Sundsvalls OK 00:40:41 39,30
76 Ewa Albrektsson OK Ravinen 00:40:57 39,94
78 Anna Nordström Kils OK 00:41:21 40,90
79 Helen Skoog Kils OK 00:41:24 41,02
80 Gunilla Kallhauge Snättringe SK 00:41:31 41,30
81 Petra Kolsvik Hägersta GF 00:41:43 41,78
82 Laila Hallmén OK Tisaren 00:41:56 42,30
83 Ann Roller Järfälla OK 00:41:58 42,38
84 Therese Fors Kvarnsvedens GOIF OK 00:41:59 42,42
85 Anna Svensson SOK Viljan 00:42:03 42,58
89 Annica Berggren OK Kolmården 00:42:37 43,93
90 Anna Mattsson OK Norrvirdarna 00:42:42 44,13
91 Jenny Ögren Karlsbyhedens IK 00:42:48 44,37
92 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:42:58 44,77
95 Nina Ivers Attunda OK 00:43:27 45,93
97 Veronica Adolfsson Anderstorps OK 00:43:37 46,33
98 Karin Stenebo Attunda OK 00:43:42 46,53
99 Katarina Rundström IFK Enskede 00:43:45 46,65
100 Eva Kindlundh Trosabygdens OK 00:43:48 46,77
101 Lena Molin Boxholm-Mjölby OL 00:44:17 47,93
102 Annika Lindberg Attunda OK 00:44:19 48,01
103 Lena Högrell Jönköpings OK 00:44:35 48,64
105 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 00:44:45 49,04
107 Yvonne Franzén Almby IK 00:45:47 51,52
108 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:45:59 52,00
109 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 00:46:13 52,56
112 Louise Axelsson FK Göingarna 00:46:38 53,55
113 Ing-Marie Aroneng Bredareds IF 00:46:41 53,67
114 Berit Gummus IFK Mora OK 00:47:28 55,55
115 Evonne Strand OK Linné 00:47:32 55,71
117 Ulrika Nikolausson Svaide Roma SOK 00:47:45 56,23
118 Anneli Wendelius IFK Lidingö SOK 00:48:04 56,99
119 Karin Hofstedt Täby OK 00:48:05 57,03
120 Maria Zeijlon OK Hällen 00:48:24 57,79
121 Carolina Andersson OK Roslagen 00:49:11 59,66
122 Anna Ljungqvist Lunds OK 00:49:16 59,86
123 Åsa Ericsson Lunds OK 00:49:53 61,34
124 Marie Nord Sol Tranås 00:50:40 63,21
126 Anna Ekbring Kexholms SK 00:50:50 63,61
132 Anna Hane OK Tyr 00:53:58 71,12
134 Anna Eriksson OK Landehof 00:56:21 76,83
135 Veronica Jägbrant Forsa OK 00:57:38 79,90
136 Andrea Silier Järfälla OK 00:57:46 80,22
137 Gisela Lind FK Herkules 00:58:51 82,81
138 Ammie Berglund IF Thor 00:59:10 83,57
139 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 00:59:26 84,21
140 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:59:28 84,29
143 Eva Martinsson OK Tyr 01:00:44 87,32
144 Carina Thynell Härlövs IF 01:01:36 89,40
145 Anna Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 01:02:16 91,00
146 Åsa Detterfelt Linköpings OK 01:02:17 91,03
150 Carola Billing Hultsfreds OK 01:05:54 99,70
152 Pia Gustås OK Linné 01:07:02 102,41
153 Anna Prellner Skåneslättens OL 01:07:44 104,09
154 Karin Johansson FK Göingarna 01:09:32 108,40
155 Marina Johansson OK Njudung 01:09:48 109,04
157 Eva Lindell Trosabygdens OK 01:10:46 111,35
158 Christina Johnsson OK Gynge 01:11:49 113,87
159 Sofia Kjellsson Sidensjö IK 01:13:03 116,82
162 Karin von Kronhelm OK Måsen 01:19:15 131,67
163 Pernilla Mellin Svaide Roma SOK 01:24:33 144,36
Helena Karlsson Nässjö OK
Katarina Borne Frölunda OL
Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr