Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Laila B Höglund FK Herkules 00:23:54 16,69
2 Helena Lindman Nässjö OK 00:26:34 25,04
3 Anne Bodin Almby IK 00:26:41 25,41
4 Anna-Birgitta Gustafsson OK Tylöskog 00:27:07 26,76
6 Karin Öhlin SOK Aneby 00:27:37 28,33
6 Ann Franzén OK Södertörn 00:27:37 28,33
8 Lena Swartz OK Orion 00:27:57 29,37
9 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 00:28:18 30,47
10 Sofia Holmgren Hagaby GoIF Örebro 00:28:37 31,46
11 Kerstin Sjökvist OK Österåker 00:29:22 33,81
11 Anne Lindell Kalmar OK 00:29:22 33,81
13 Annika Svensson Solna OK 00:29:24 33,91
14 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:29:37 34,59
15 Annlouise Almqvist IFK Mora OK 00:29:49 35,21
16 Sari Håkansson OK Gränsen 00:29:50 35,27
18 Ewa Lundberg IK Vikings OK 00:29:55 35,53
19 Lena Blom Göteborg-Majorna OK 00:30:19 36,78
20 Annica Tholén OK Skogshjortarna 00:30:34 37,56
21 Annika Engel Hässleholms OK 00:30:50 38,40
22 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 00:31:04 39,13
23 Maria Lännevall OK Roslagen 00:31:09 39,39
24 Gunilla Gustafsson OK Orion 00:31:11 39,49
24 Catarina Högkvist OK Tyr 00:31:11 39,49
26 Marie Eckerlid Sävedalens AIK 00:31:24 40,17
28 Cecilia Edström Sundsvalls OK 00:31:42 41,11
29 Anna-Karin Viklund OK Nipan 00:31:51 41,58
30 Anki Gustafsson Säterbygdens OK 00:31:52 41,63
31 Madeleine Karlsson OK Norrvirdarna 00:32:01 42,10
32 Katarina Persson Almby IK 00:32:02 42,15
32 Maria Sahlin Arboga OK 00:32:02 42,15
34 Susanne Rantakokko OK Nipan 00:32:23 43,25
35 Gunnel Rask Sigtuna OK 00:32:33 43,77
36 Anna-Lena Sarfve Kroppa IF 00:32:40 44,14
38 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:56 44,97
39 Pia Lundberg OK Bävern 00:33:06 45,49
39 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 00:33:06 45,49
41 Anita Klar Säterbygdens OK 00:33:10 45,70
42 Åsa Sörlin Lustens OK 00:33:16 46,02
43 Inger Zetterström Söders-Tyresö 00:33:20 46,22
44 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:33:29 46,69
44 Christina Gabrielsson Västvärmlands OK 00:33:29 46,69
46 Maria Castenborg Njurunda OK 00:33:31 46,80
47 Marit Äng Hagaby GoIF Örebro 00:33:56 48,10
48 Elisabet Carlborg Vännäs OK 00:33:58 48,21
49 Annie Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:34:06 48,62
50 Åsa Pettersson Vallentuna-Össeby OL 00:34:19 49,30
51 Anna Asplund Kungälvs OK 00:34:43 50,55
52 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 00:34:51 50,97
53 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:34:53 51,08
54 Kerstin Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:35:00 51,44
55 Katarina Hedberg Lerums SOK 00:35:05 51,70
56 Marie Björklund Eskilstuna OL 00:35:14 52,17
57 Anna Lindskoog Pettersson Attunda OK 00:36:02 54,68
58 Kristina Lind OK Skärmen 00:36:09 55,04
59 Pernilla Hannus VK Uvarna 00:36:19 55,56
59 Gitte Engström Linköpings OK 00:36:19 55,56
61 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:36:23 55,77
62 Karin Lind Tierps SOK 00:36:27 55,98
63 Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 00:36:30 56,14
64 Helen Glännefors Söders-Tyresö 00:36:38 56,56
65 Helena Johansson OK Gisle 00:36:43 56,82
67 Annika Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:36:46 56,97
68 Annette Wigertz Långhundra IF 00:36:48 57,08
69 Helen Karlbom IFK Göteborg 00:36:56 57,49
70 Lollo Nyberg OK Kontinent 00:37:00 57,70
71 Lena Reisen IF Hagen 00:37:09 58,17
73 Ann-Louise Notstam Hjorth Arboga OK 00:37:27 59,11
74 Ing-Britt Swedenborg Lunds OK 00:37:35 59,53
75 Mimmi Eriksson Westblad OK Ravinen 00:37:44 60,00
76 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 00:37:53 60,47
77 Christina Granath OK Södertörn 00:38:13 61,51
81 Pia Vångell Linköpings OK 00:39:08 64,38
82 Karin Björklund IFK Enskede 00:39:41 66,10
84 Britt-Inger Jonsson OK Linné 00:39:53 66,73
87 Maria Håkansson Växjö OK 00:40:12 67,72
88 Monika Persson OK Södertörn 00:40:39 69,13
89 Annika Björkroth Stockholm Multisport Klubb 00:40:41 69,23
90 Agneta Karlsson Rånäs OK 00:41:20 71,27
91 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK 00:41:22 71,37
92 Pirkko Hammarström OK Måsen 00:41:26 71,58
93 Carina Svärd OK Orion 00:41:30 71,79
95 Anna Westerbergh Rasbo IK 00:42:20 74,40
96 Annika Eriksson Tierps SOK 00:42:21 74,45
97 Gun Rosendahl IF Marin Väst 00:42:45 75,70
99 Marie Green Strängnäs-Malmby OL 00:42:50 75,97
100 Anne Svantesson Hjärnarps OL 00:42:53 76,12
103 Ylva Nilsson OK Renen 00:43:20 77,53
104 Monica Fröjd Snättringe SK 00:43:43 78,73
105 Anne Turesson Bredaryds SOK 00:43:45 78,83
106 Camilla Björklund Sjövalla FK 00:43:59 79,57
107 Katarina Almehed Frölunda OL 00:44:14 80,35
109 Pia Thunman OK Linné 00:45:17 83,64
110 Maria Tryggö Trollhättans SOK 00:45:21 83,84
111 Charlott Lilja OK Stigen 00:45:33 84,47
113 Katarina Lindbärg OK Södertörn 00:46:03 86,04
114 Anette Forsberg KFUM Örebro OK 00:46:22 87,03
115 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:46:47 88,33
115 Gunilla Persson Malmö OK 00:46:47 88,33
117 Lena Liljefors Avesta OK 00:46:51 88,54
118 Ingela Alness Långhundra IF 00:47:00 89,01
119 Charlotte Johansson Skattkärrs SOK 00:47:03 89,17
121 Maria Sturesson Anderstorps OK 00:47:13 89,69
122 Anna Fröberg OK Roxen 00:47:24 90,26
124 Ewa Holmberg IF Hagen 00:47:56 91,93
125 Brittmari Holmberg Korsnäs IF OK 00:48:00 92,14
126 Pernilla Axberg Laxå OK 00:48:17 93,03
127 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 00:48:34 93,91
130 Susanne Lind Haninge SOK 00:48:44 94,44
131 Camilla Rosén Annebergs GIF 00:49:10 95,79
132 Heléne Svensson Kristinehamns OK 00:49:14 96,00
133 Ing-Marie Samuelsson IK Trenne Ullared 00:50:23 99,60
134 Ann-Sofie Falk Vimmerby OK 00:50:26 99,76
135 Anna Hertin Västerviks OK 00:50:50 101,01
136 Kirsten Toftered IF Rigor 00:51:03 101,69
138 Christina Häggström Skogslöparna 00:51:09 102,00
139 Ann Järpling OK Klemmingen 00:51:36 103,41
140 Carina Johansson Skattkärrs SOK 00:51:37 103,46
141 Kerstin Morast Haninge SOK 00:51:50 104,14
143 Margareta Mandinger Trollhättans SOK 00:52:50 107,27
144 Åsa Giding Vallentuna-Össeby OL 00:52:54 107,48
145 Lotta Berntsson Skåneslättens OL 00:53:08 108,21
146 Helene Nilsson IF Start 00:53:59 110,87
147 Annalena Andersen Waxholms OK 00:54:13 111,60
149 Charlotte Johnson OK Klemmingen 00:55:14 114,78
150 Barbro Kärvhag OK Skogsfalken 00:55:37 115,98
151 Eva Alm OK Ravinen 00:56:08 117,60
154 Annakarin Rahlén OK Ravinen 00:57:05 120,58
156 Monica Rostö Rånäs OK 00:57:36 122,19
157 Ann-Beth Jonsson Täby OK 00:57:48 122,82
159 Katarina Henmyr OK Vilse 87 00:59:22 127,72
160 Agneta Blücher Östersunds OK 00:59:40 128,66
162 Elsa Brahm Långhundra IF 00:59:55 129,45
163 Kristina Kivijärvi OK Renen 01:00:58 132,73
164 Maria Persson Asker SK 01:01:56 135,76
165 Gun Jansson OK Klemmingen 01:02:06 136,28
166 Ingrid Jensen OK Kontinent 01:02:08 136,39
167 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:03:49 141,66
168 Åsa Lindh Sundbybergs IK 01:06:31 150,11
169 Susanne Bovallius Järfälla OK 01:06:57 151,47
171 Katarina Sundelin OK Orion 01:09:08 158,30
172 Anita Fjaestad Skogslöparna 01:17:39 184,96
173 Frida Mannfolk Ulricehamns OK 01:22:23 199,78
175 Kristina Tinglöf Degerfors OK 01:24:55 207,71
176 Maria Vredin IFK Umeå 01:29:15 221,28
177 Jeanette Jonsson OK Österåker 01:29:39 222,53
178 Charlotte Enges Attunda OK 01:41:52 260,78
Anna Bogren Sundbybergs IK
Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr