Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ewa Roos Helsingborgs SOK 00:26:40 27,42
5 Annika Brämerson Tibro OK 00:29:21 36,03
6 Elisabeth Fredriksson Gudhems IF 00:29:39 36,99
7 Lotta Stigsdotter IF Hagen 00:29:58 38,01
8 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 00:29:59 38,06
9 Karin Profors Köping-Kolsva OK 00:30:18 39,08
10 Marie Öhman Vallentuna-Össeby OL 00:30:31 39,77
11 Agneta Erfors OK Torfinn 00:30:57 41,17
13 Lena Nord Tjalve IF Norrköping 00:31:02 41,43
14 Karin Forsgren Forsa OK 00:31:09 41,81
16 Ann-Sofie Hultsved OK Tyr 00:31:16 42,18
17 Inger Vennberg OK Renen 00:31:41 43,52
19 Mona Ordqvist Kils OK 00:32:34 46,35
20 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 00:32:44 46,89
21 Kia Bratberg OK Hammaren 00:32:46 46,99
22 Agneta Lindberg Skogslöparna 00:33:05 48,01
23 Pia Boudrie Väsby OK 00:33:50 50,42
24 Pia Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:51 50,47
25 Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 00:34:10 51,48
26 Birgit Åkerblom Stora Tuna OK 00:34:16 51,81
27 Gunilla Rylander Stora Tuna OK 00:34:46 53,41
28 Annika Davidsson OK Klemmingen 00:35:09 54,64
29 Britt Thörn OK Vilse 87 00:35:24 55,44
30 Mona Palm Lessebo OK 00:35:29 55,71
31 Catarina Åkerström FK Herkules 00:35:33 55,92
32 Anki Teike Andersson Forsa OK 00:35:57 57,21
33 Ann-Katrin Larsson Målilla OK 00:36:02 57,47
34 Anki Gustafsson Katrineholms OK 00:36:22 58,54
35 Ann Svärm OK Gisle 00:36:23 58,60
36 Marita Sundström OK Renen 00:36:36 59,29
38 Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK 00:37:09 61,06
39 Anette Andersson OK Nolaskogsarna 00:37:37 62,55
39 Maria Vamling Frölunda OL 00:37:37 62,55
41 Berit Runefors Växjö OK 00:37:52 63,36
42 Ewa-Liz Säll OK Alferna 00:37:57 63,62
43 Ann-Christin Vedin Selånger SOK 00:38:05 64,05
44 Gudrun Wadman Göteborg-Majorna OK 00:38:11 64,37
45 Yvonne Andersson Hässleholms OK 00:38:14 64,53
46 Kristina Eriksson Dalaportens OL 00:38:20 64,85
47 Ingela Sjögren Köping-Kolsva OK 00:38:38 65,81
48 Marie Larsson Köping-Kolsva OK 00:38:52 66,56
49 Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:16 67,85
50 Gunilla Sandström Almby IK 00:39:29 68,54
51 Carola Karlsson OK Tyr 00:39:37 68,97
52 Margareta Lund Södertälje-Nykvarn OF 00:39:38 69,02
53 Annelie Spolander Norbergs OK 00:40:01 70,25
54 Lena Strand Markaryds FK 00:40:06 70,52
55 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 00:40:09 70,68
57 Helena Skoglund IFK Kiruna 00:40:12 70,84
58 Titti Rudh Avesta OK 00:40:17 71,11
59 Christel Nilsson Haninge SOK 00:40:22 71,38
60 Helene Larsson Uddevalla OK 00:40:40 72,34
61 Helena Ekbrink IF Thor 00:40:48 72,77
62 Lena Kollén IF Marin Väst 00:40:58 73,30
63 Eva Warenius Avesta OK 00:41:12 74,05
64 Marie Fröjd Rehns BK 00:41:14 74,16
65 Mona Olsson Brattås CK 00:41:28 74,90
66 Lena Ahnlén OK Hammaren 00:41:35 75,28
67 Helen Axelsson IK Uven 00:41:41 75,60
68 Elisabet Hemlin IK Uven 00:41:45 75,81
69 Ingrid Johansson Linköpings OK 00:41:56 76,40
70 Eva Rönnestrand Frösö IF 00:42:01 76,67
72 Gun Lundberg Istrums SK 00:42:19 77,63
73 Helena Larsson Hestra IF 00:42:23 77,85
73 Ingrid Persson Hagaby GoIF Örebro 00:42:23 77,85
75 Monika Nilsson OK Alehof 00:42:39 78,70
76 Ingela Svensson OK Tyr 00:43:52 82,60
77 Kristina Hammarfalk Östersunds OK 00:44:15 83,83
78 Anita Lomås OK Tranan 00:44:28 84,53
79 Birgitta Petersen OK Enen 00:44:30 84,64
80 Gunilla Bergström Grycksbo IF OK 00:45:04 86,45
81 Elisabet Nayström-Larsson OK 64 Torpa 00:45:14 86,99
82 Malin Broman Länna IF 00:45:28 87,74
83 Birgitta Winblad Rehns BK 00:45:29 87,79
84 Carina Holmberg OK Hammaren 00:46:00 89,45
85 Ann Nyström IF Hagen 00:46:09 89,93
86 Ingrid Roos Motala AIF OL 00:46:22 90,63
87 Lena Bengtsson Årsunda IF 00:46:49 92,07
89 Gunilla Johansson OK Skogsstjärnan 00:47:31 94,31
90 Agneta Johansson Rydboholms SK 00:48:00 95,87
91 Siv Svahn IFK Mora OK 00:48:29 97,42
92 Marianne Åhlström OK Storsjön 00:48:53 98,70
93 Lisa Larsson Sjövalla FK 00:49:33 100,84
95 Ylva Nilsson Snättringe SK 00:51:26 106,88
96 Susanne Olsson Gudhems IF 00:54:37 117,09
98 Ing-Mari Eskilsson Haninge SOK 00:57:33 126,50
100 Carin Erlandsson OK Skogsfalken 00:59:08 131,58
101 Christina Nilsson Lerums SOK 01:00:32 136,08
102 Karin Moodh OK Tyr 01:00:49 136,98
104 Kerstin Björnegren Väsby OK 01:02:08 141,21
105 Lise-Lott Almgren OK Rodhen 01:03:06 144,31
106 Katarina Weidman-Johansson Katrineholms OK 01:05:51 153,13
107 Ann Brenander SOK Viljan 01:06:33 155,38
109 Kerstin Haugen Lund Stenungsunds OK 01:09:28 164,74
110 Lena Ljunggren OK Alferna 01:09:36 165,16
112 Marita Sandberg Forsa OK 01:12:17 173,77
113 Inger Westborg Vittjärvs IK 01:12:30 174,47
114 Britta Eliasson Vittjärvs IK 01:17:29 190,45
115 Karin Helmertz Frölunda OL 01:23:40 210,29
116 Mari-Ann Edström OK Tyr 01:26:34 219,60
117 Anna-Lena Svensson Lidköpings VSK 01:26:35 219,65

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF