Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Per Högkvist OK Tyr 00:26:55 34,32
3 Sten Gunnarsson SOK Viljan 00:27:10 35,31
4 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:27:18 35,84
5 Tommy Holmér Väsby OK 00:27:26 36,37
6 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:27:28 36,50
7 Per-Åke Blad Forsa OK 00:27:35 36,96
8 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:27:42 37,42
10 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:27:57 38,42
11 Matts Andersson OK Ravinen 00:27:59 38,55
12 Jan-Åke Stolt Karlsson OK Milan 00:28:10 39,27
12 Mats Johansson OK Nalle 00:28:10 39,27
14 Mikael Johansson OK Gisle 00:28:15 39,60
15 Erik Hellsvik IK Gandvik 00:28:16 39,67
17 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:28:51 41,98
19 Lennart Agén Tullinge SK 00:29:11 43,30
23 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:29:37 45,02
24 Torbjörn Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:29:45 45,55
25 Pär Jansson IF Thor 00:30:00 46,54
26 Evert Johansson OK Bävern 00:30:13 47,40
27 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:30:14 47,47
28 Leif Bylars Forsa OK 00:30:16 47,60
30 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:30:17 47,66
32 Hans Lemoine Gävle OK 00:30:31 48,59
32 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:30:31 48,59
35 Stefan Sjöblom Frölunda OL 00:31:00 50,51
37 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:31:13 51,36
38 Gunnar Håkansson IK Uven 00:31:30 52,49
39 Torbjörn Hall OK Tisaren 00:31:52 53,94
40 Leif Martinsson OK Tyr 00:31:58 54,34
42 Mats Kensby OK Tyr 00:32:01 54,54
43 Kenneth Hagström OK Letstigen 00:32:02 54,60
44 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:32:03 54,67
46 Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:32:20 55,79
47 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:32:32 56,58
48 Sten Svanberg OK Södertörn 00:32:40 57,11
49 Leif Sandahl OK Tyr 00:32:48 57,64
50 Uno Johansson Sundsvalls OK 00:32:52 57,90
51 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:32:59 58,37
52 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:33:00 58,43
54 Björn Reger Söders-Tyresö 00:33:10 59,09
55 Karl-Erik Lind Alfta-Ösa OK 00:33:18 59,62
56 Christer Eriksson Tierps SOK 00:33:22 59,89
57 Göran Andersson OK Rodhen 00:33:24 60,02
58 Stefan Stomberg IF Hagen 00:33:25 60,08
59 Carl-Göran Struts Eds SK 00:33:46 61,47
60 Gunnar Spelkvist Hällefors OK 00:33:47 61,54
62 Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 00:33:55 62,07
62 Mats Eriksson Göteborg-Majorna OK 00:33:55 62,07
64 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:33:56 62,13
67 Hans Bywall OK Hammaren 00:34:10 63,06
68 Torbjörn Johansson Sundsvalls OK 00:34:11 63,12
69 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:34:13 63,26
70 Torbjörn Johansson OK Södertörn 00:34:18 63,59
71 Ulf Skoglund Kils OK 00:34:25 64,05
74 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:34:54 65,96
76 Leif Larsson Åmåls OK 00:35:08 66,89
77 Magnus Gruvberger OK Orion 00:35:16 67,42
78 Tord Jansson Västvärmlands OK 00:35:21 67,75
79 Jonas Karlsson Markbygdens OK 00:35:25 68,01
80 Anders Karlsson IFK Mora OK 00:35:32 68,47
81 Arne Lund Stenungsunds OK 00:35:34 68,61
82 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:35:51 69,73
84 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:36:00 70,32
85 Lars Rönnols Täby OK 00:36:01 70,39
86 Jan Lundgren Linköpings OK 00:36:02 70,46
87 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:36:05 70,66
88 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:36:18 71,51
89 Jan Grann Arboga OK 00:36:30 72,31
90 Stefan Eriksson Skellefteå OK 00:36:34 72,57
91 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:37:13 75,15
92 Christer Fransson Motala AIF OL 00:37:14 75,21
93 Tomas Dömstedt OK Letstigen 00:37:27 76,07
95 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:37:51 77,66
95 Egon Gustavsson OK Bävern 00:37:51 77,66
99 Stefan Westlin OK Måsen 00:37:57 78,05
100 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:38:08 78,78
101 Bengt Lundberg Istrums SK 00:38:22 79,71
102 Gunnar Sjölund Skogslöparna 00:38:51 81,62
103 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:38:58 82,08
104 Göran Lyrberg Valbo AIF 00:39:09 82,81
106 Johan Karlsson Norbergs OK 00:39:42 84,99
107 Jan Sundström OK Renen 00:39:58 86,05
109 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:40:02 86,31
109 Mats Bergh IFK Mora OK 00:40:02 86,31
112 Inge Nilsson Umeå OK 00:40:05 86,51
114 Klas Fredrikson Istrums SK 00:40:19 87,44
115 Ulf Carlsson OK Stigen 00:40:25 87,83
116 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:40:35 88,49
117 Lars Andersson OK Tyr 00:40:41 88,89
118 Karl Schneider Mölndal Outdoor IF 00:41:08 90,67
119 Börje Ahnlén OK Hammaren 00:41:17 91,27
120 Ingmar Olsson OK Vilse 87 00:41:25 91,80
121 Staffan Käll OK Älme 00:41:27 91,93
122 Lars Öhrman Stockholms OK 00:41:41 92,85
125 Håkan Håkansson OK Gränsen 00:43:16 99,13
126 Mikael Svensson OK Pan-Kristianstad 00:43:41 100,78
127 Torbjörn Movert OK Kompassen 00:44:06 102,43
128 Åke Strid Almby IK 00:44:51 105,41
129 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:44:54 105,60
130 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:44:56 105,74
131 Lars Mosslind Vandrarringen 00:45:43 108,84
132 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:46:11 110,69
133 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 00:46:22 111,42
134 Jens Danielsson Istrums SK 00:46:51 113,33
135 Henrik Carlsson IK Uven 00:47:01 113,99
136 Ulf Nilsson Örkelljunga FK 00:47:10 114,59
137 Mats Bergman Norbergs OK 00:47:23 115,45
138 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:47:38 116,44
139 Lasse Johansson Eds SK 00:47:42 116,70
141 Jerry Svensson SOK Viljan 00:47:57 117,69
142 Per-Martin Johansson IF Rigor 00:48:05 118,22
144 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:48:09 118,49
145 Börje Persson OK Alehof 00:48:15 118,88
146 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 00:48:56 121,59
147 Ulf Bengtsson Sol Tranås 00:49:10 122,52
148 Göran Polhede Ärla IF 00:49:25 123,51
150 Göran Hedman Valbo AIF 00:49:41 124,56
152 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:51:02 129,91
152 Matts Andersson Hässleholms OK 00:51:02 129,91
155 Bert-Ove Larsson Uddevalla OK 00:52:25 135,40
156 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:52:28 135,60
157 Jörgen Skoog Västerbergslagens OL 00:53:12 138,50
158 Håkan Löfgren Eksjö SOK 00:53:39 140,29
159 Peter Sandberg OK Storsjön 00:54:03 141,87
160 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 00:54:05 142,00
162 Jan Östman Sundsvalls OK 00:54:18 142,86
163 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:55:15 146,63
164 Benny Johansson OK Reftele 00:55:42 148,41
165 Tomas Virtanen Selånger SOK 00:56:27 151,39
166 Eric Jönsson OK Triangeln 00:57:01 153,63
167 Roger Tinglöf Väsby OK 00:58:05 157,86
168 Per Erlandsson OK Skogsfalken 00:58:40 160,17
169 Anders Rahmqvist IFK Lidingö SOK 00:59:22 162,95
170 Stefan Josefsson Uddevalla OK 00:59:48 164,66
171 Per-Olof Svensson Länna IF 01:00:16 166,51
172 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 01:01:31 171,47
173 Lennart Eriksson Sol Tranås 01:02:22 174,84
174 Bengt Robertsson Almby IK 01:02:38 175,90
175 Rikard Swedenborg Lunds OK 01:21:30 250,68
Sune Södergrann Tullinge SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF