Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:26:46 41,95
2 Per Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:27:08 43,51
3 Kjell Boman Söderhamns OK 00:27:27 44,86
8 Algirdas Salkauskas Alfta-Ösa OK 00:29:05 51,84
9 Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:29:12 52,34
10 Mats Hedberg Årsunda IF 00:29:13 52,41
11 Per Arnell Markbygdens OK 00:29:22 53,05
12 Kent Söderlund Selånger SOK 00:29:57 55,54
13 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:30:02 55,90
14 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 00:30:07 56,25
15 Kent Granqvist Västerviks OK 00:30:29 57,82
16 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:31:08 60,60
17 Kurt Nilsson OK Hierne 00:31:11 60,81
18 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:31:24 61,73
19 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:31:30 62,16
20 Lennart Kalén SOK Viljan 00:31:37 62,66
21 Kjell Lidholm IFK Hedemora OK 00:31:42 63,02
22 Stig Lundström Söderhamns OK 00:32:08 64,87
23 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:32:13 65,22
24 Mats Landquist Köping-Kolsva OK 00:32:32 66,58
25 Gunnar Skoglund Ljusne-Ala OK 00:32:38 67,00
26 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:32:41 67,22
26 Kjell Viklund Hofors OK 00:32:41 67,22
28 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:32:54 68,14
29 Anders Kärrström Tullinge SK 00:33:01 68,64
30 Bo Håkansson IFK Göteborg 00:33:02 68,71
32 Leif Selling Härnösands OK 00:33:06 69,00
34 Roland Josefsson IFK Hedemora OK 00:33:19 69,92
35 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:33:24 70,28
36 Mats Sandewall Umeå OK 00:33:44 71,70
37 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:33:45 71,77
39 Hans-Olof Carlsén Hagaby GoIF Örebro 00:34:03 73,05
40 Roger Thörn OK Vilse 87 00:34:04 73,12
41 Leif Carlsson SOK Viljan 00:34:18 74,12
42 Jan Danielsson Kalmar OK 00:34:25 74,62
43 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:34:29 74,90
44 Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 00:34:35 75,33
45 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:34:44 75,97
46 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:34:53 76,61
47 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:34:55 76,75
48 Göran Eriksson Lustens OK 00:35:01 77,18
49 Mats Hemström Gävle OK 00:35:12 77,96
50 Stefan Hermansson Tenhults SOK 00:35:14 78,11
51 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:35:18 78,39
52 Åke Gustafsson Bergnäsets AIK 00:35:27 79,03
53 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 00:35:28 79,10
54 Lars Ekberg Trollhättans SOK 00:35:44 80,24
55 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:46 80,38
56 Bror Widén Uddevalla OK 00:35:50 80,67
57 Leif Strandberg Skogslöparna 00:35:52 80,81
58 Anders Ek Gävle OK 00:35:58 81,24
59 Arne Bogren OK Vivill 00:36:07 81,88
60 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:36:16 82,52
61 Leif Johansson Kexholms SK 00:36:20 82,80
62 Dan Widercrantz OK Skärmen 00:36:24 83,09
63 Tommy Westerberg IF Hagen 00:36:25 83,16
64 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:36:28 83,37
66 Lars Eklund Växjö OK 00:36:37 84,02
67 Peder Wickström Arboga OK 00:36:44 84,51
68 Stefan Elmquist Tenhults SOK 00:36:46 84,66
70 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:36:51 85,01
71 Lennart Persson Söderhamns OK 00:36:55 85,30
71 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:36:55 85,30
73 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:37:02 85,79
74 Bo Davidsson Solna OK 00:37:09 86,29
75 Åke Johansson Rydboholms SK 00:37:14 86,65
76 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:37:23 87,29
79 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:37:55 89,57
79 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:37:55 89,57
81 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:38:00 89,92
82 Stefan Blomgren Hagaby GoIF Örebro 00:38:07 90,42
83 Sven-Erik Bodin Gällstadbygdens SOK 00:38:09 90,56
84 Per Salgård Lidköpings VSK 00:38:27 91,85
85 Anders Silvemark Dalaportens OL 00:38:38 92,63
86 Thomas Almqvist Västerviks OK 00:38:43 92,98
87 Lars Blomberg Gammelstads IF 00:38:45 93,13
87 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:38:45 93,13
89 Leif Johansson OK Milan 00:38:48 93,34
90 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:38:59 94,12
91 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:39:06 94,62
92 Bengt Jonsson Hestra IF 00:39:11 94,98
94 Kjell Enarsson Östersunds OK 00:39:25 95,97
95 Sören Karlsson Mullsjö SOK 00:39:33 96,54
96 Anders Rensgard OK Renen 00:39:37 96,83
97 Stefan Öberg OK Milan 00:39:44 97,33
98 Bengt Johansson OK Alehof 00:39:46 97,47
99 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:39:49 97,68
100 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:40:02 98,61
101 Tommie Olsson Visborgs OK 00:40:05 98,82
101 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:40:05 98,82
103 Christer Ludvik Turebergs IF 00:40:08 99,03
104 Rolf Emlén Vittjärvs IK 00:40:10 99,18
106 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 00:40:16 99,60
107 Jan Bergström Grycksbo IF OK 00:40:32 100,74
108 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 00:40:37 101,10
109 Mats Lilja OK Enen 00:40:49 101,95
110 Göran Reinholdsson Järfälla OK 00:40:56 102,45
112 Ingvar Andersson OK Amne 00:41:18 104,02
113 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 00:41:23 104,37
114 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:41:40 105,58
115 Torbjörn Sandebäck Ålems OK 00:41:47 106,08
116 Lars-Gunnar Falk IFK Lidingö SOK 00:42:01 107,08
117 Arne Svärm OK Gisle 00:42:04 107,29
118 Lars Göran Killander Hästveda OK 00:42:07 107,51
119 Sten-Olof Johansson Åmåls OK 00:42:16 108,15
120 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 00:42:22 108,57
121 Rudolf Brogren Kungälvs OK 00:42:23 108,64
122 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:42:35 109,50
123 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:42:36 109,57
124 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:42:41 109,93
126 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 00:43:02 111,42
127 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:43:13 112,20
128 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 00:43:16 112,42
129 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 00:43:24 112,99
130 Curt Rahlén OK Ravinen 00:43:33 113,63
131 Anders Wallner OK Pan-Kristianstad 00:43:49 114,77
132 Fredrik Odelberg IK Ymer 00:43:52 114,98
132 Roland Mattsson OK Skärmen 00:43:52 114,98
134 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:43:59 115,48
135 Hans Trofast Tenhults SOK 00:44:10 116,26
136 Christer Engman Forsa OK 00:44:14 116,55
137 Clyde Persson Ljungskile FK 00:44:17 116,76
138 Anders Runander Trosabygdens OK 00:44:30 117,68
139 Lars Dahlqvist Storviks IF 00:44:32 117,83
141 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:44:45 118,75
142 Lars Johansson Malmö OK 00:44:51 119,18
143 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:44:57 119,61
144 Peter Larsson Trollhättans SOK 00:45:15 120,89
145 Lennart Karlsson Umeå OK 00:45:16 120,96
146 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:45:20 121,24
147 Stellan Häggbrink Berga SOK 00:45:31 122,03
148 Göran Berggren Ljungskile FK 00:45:33 122,17
149 Christer Segerquist Gävle OK 00:45:38 122,53
150 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:45:45 123,02
151 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:46:23 125,73
154 Ove Karlsson Järfälla OK 00:46:41 127,01
155 Christer Johansson Linköpings OK 00:46:45 127,29
156 Thord Ekström Trollhättans SOK 00:47:22 129,93
157 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:47:24 130,07
158 Lars Larsson Sjövalla FK 00:47:31 130,57
159 Urban Engström Vittjärvs IK 00:47:52 132,06
160 Göran Svensson OK Roxen 00:47:56 132,35
161 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:48:27 134,56
162 Johan Wedlin Sävedalens AIK 00:48:28 134,63
164 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:49:33 139,25
165 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:49:34 139,32
167 Roger Norin Vittjärvs IK 00:50:30 143,31
168 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:50:31 143,38
169 Bo Karlsson Katrineholms OK 00:50:37 143,81
170 Mats Wickbom OK Linné 00:50:50 144,73
171 Åke Hulefors Strängnäs-Malmby OL 00:50:51 144,81
173 Ulf Lundström Haninge SOK 00:51:11 146,23
174 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:51:26 147,30
175 Odd Olsson Uddevalla OK 00:51:53 149,22
177 Bengt-Erik Granat Västerbergslagens OL 00:54:01 158,33
178 Karl-Gustav Hagelberg Åmåls OK 00:54:20 159,68
180 Roland Dahlman Malmö OK 00:54:37 160,89
182 Stig Eriksson Tierps SOK 00:56:04 167,09
183 Christer Norén Arvidsjaurs OK 00:56:54 170,65
184 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 00:57:19 172,42
185 Håkan Eriksson Umeå OK 00:57:33 173,42
186 Claes Linsefors Lunds OK 00:57:56 175,06
187 Per-Erik Nyström Rånäs OK 00:58:57 179,40
188 Richard Bengtsson Lunds OK 00:59:07 180,11
188 Peter Sund Sundbybergs IK 00:59:07 180,11
190 Jens Törnmarck Askersunds OK 01:00:33 186,23
191 Jan Svensson OK Tyr 01:00:41 186,80
192 Kent Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:01:38 190,86
193 Åke Johannesson Trollhättans SOK 01:02:33 194,78
195 Tord Åhlgren Arboga OK 01:03:54 200,54
196 Robert Gustafsson Visborgs OK 01:04:02 201,11
197 Bo Jansson Stigmännen Karlshamns OK 01:04:39 203,75
198 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 01:16:02 252,36
199 Göran Wallentinsson OK Denseln 01:17:18 257,77
200 Jan-Åke Andersson OK Denseln 01:25:14 291,66
201 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 01:25:49 294,15
203 Ingemar Lennartsson SOK Viljan 01:26:40 297,78

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr