Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Bengt Björk Årsunda IF 00:26:55 54,24
3 Stanley Mattsson IK Uven 00:27:20 56,20
4 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:27:23 56,44
5 Yngve Nilsson OK Gipen 00:27:47 58,32
6 Lars-Ivar Svensson Rehns BK 00:28:16 60,59
8 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:28:25 61,30
9 Sven Bergström Trolin Forsa OK 00:28:48 63,10
10 Torbjörn Blomberg Dalaportens OL 00:28:54 63,57
11 Per Elfström Årsunda IF 00:29:04 64,36
12 Göran Forsberg Nyköpings OK 00:29:07 64,59
13 Per-Åke Hull Almby IK 00:29:09 64,75
14 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:29:11 64,91
15 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:29:13 65,06
16 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:29:15 65,22
17 Eje Dahl Laxå OK 00:29:26 66,08
18 Ola Karlsson Storviks IF 00:29:39 67,10
19 Curt Jonasson Skutskärs OK 00:29:46 67,65
21 Olle Klarström Rehns BK 00:30:29 71,02
22 Hans Öberg OK Hällen 00:30:33 71,33
23 Lars Eklund Forsa OK 00:30:38 71,73
24 Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 00:30:43 72,12
25 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:30:51 72,75
26 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:30:57 73,22
27 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:30:58 73,29
28 Pierre Almén IBM-Klubben 00:31:21 75,10
30 Olov Söderqvist Dalaportens OL 00:31:30 75,80
31 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:31:33 76,04
32 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:31:36 76,27
33 Vidar Löfving Tibro OK 00:31:45 76,98
33 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 00:31:45 76,98
35 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:32:08 78,78
35 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:32:08 78,78
37 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:32:10 78,94
38 Karl Ivar Jönsson Årsunda IF 00:32:19 79,64
39 Inge Hultman Kovlands IF 00:32:25 80,12
41 Sven-Erik Kempe OK Hammaren 00:32:39 81,21
42 Mats Olsson Skåneslättens OL 00:32:45 81,68
42 Arvid Galborgen Eds SK 00:32:45 81,68
44 Christer Jansson Hagaby GoIF Örebro 00:32:46 81,76
45 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:33:12 83,80
46 Tommy Eriksson Tullinge SK 00:33:15 84,04
48 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:33:23 84,66
49 Anders Kjell Linköpings OK 00:33:30 85,21
50 Claes Martinsson Finspångs SOK 00:33:33 85,45
51 Kurt Johansson OK Gisle 00:33:35 85,60
52 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:33:36 85,68
53 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:33:37 85,76
54 Tom Brantheim Östersunds OK 00:33:43 86,23
56 Hans Larsson Hässleholms OK 00:33:48 86,62
57 Stanley Holmer IFK Mora OK 00:33:50 86,78
58 Bo Klamfelt Tibro OK 00:33:52 86,94
59 Gösta Eriksson FK Friskus-Varberg 00:34:01 87,64
61 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:34:12 88,50
62 Mats Ivermark Säffle OK 00:34:17 88,90
63 Göran Frisk Attunda OK 00:34:20 89,13
64 Robert Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:34:28 89,76
65 Torbjörn Danielsson OK Hammaren 00:34:30 89,92
66 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 00:34:34 90,23
67 Mats Kågeson Göteborg-Majorna OK 00:34:37 90,46
68 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:34:41 90,78
69 Thord Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:34:43 90,93
70 Josef Håkansson OK Skärmen 00:34:49 91,40
70 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:34:49 91,40
72 Bo Turesson OK Bävern 00:34:51 91,56
72 Connie Roslund Hässleholms OK 00:34:51 91,56
74 Gunnar Enberg Målilla OK 00:34:58 92,11
75 Jon Flordal Ljusdals OK 00:35:01 92,35
76 Yngve Pettersson Linköpings OK 00:35:05 92,66
79 Göran Johansson IK Gandvik 00:35:35 95,01
80 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 00:35:52 96,34
81 Håkan Lööf Mariestads FK 00:35:54 96,50
82 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:35:57 96,74
83 Anders Johansson Växjö OK 00:36:01 97,05
84 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:36:08 97,60
85 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:36:12 97,91
86 Åke Sjöberg OK Gränsen 00:36:21 98,62
87 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:36:23 98,77
88 Jan-Olof Nyberg IK Hakarpspojkarna 00:36:26 99,01
89 Anders Kumlin IK Ymer 00:36:39 100,03
89 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:36:39 100,03
93 Anders Robertsson Almby IK 00:36:56 101,36
94 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:37:02 101,83
95 Bengt Söderqvist Dalaportens OL 00:37:08 102,30
96 Tommy Per Enar Landegren Turebergs IF 00:37:10 102,46
97 Ernst Ove Ek Köping-Kolsva OK 00:37:44 105,13
98 Bo Seger Eskilstuna OL 00:37:50 105,60
100 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 00:38:15 107,56
100 Håkan Lundmark Långvikens OK 00:38:15 107,56
102 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:38:35 109,12
103 Leif Berggren NAIS Orienteringsklubb 00:38:40 109,52
104 Gunnar Råberg OK Tyr 00:38:45 109,91
105 Lars Wisell Fagersta OK 00:38:51 110,38
106 Bo Gustafsson Kristinehamns OK 00:39:01 111,16
107 Roger Engstedt Dalaportens OL 00:39:02 111,24
108 Bo Eriksson Köping-Kolsva OK 00:39:06 111,55
109 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 00:39:08 111,71
110 Lars Larsson OK Frisene 00:39:12 112,02
111 Fred Åhlund OK Klemmingen 00:39:20 112,65
112 Olof Andersson IF Rigor 00:39:38 114,06
113 Jan Persson Ystads OK 00:40:45 119,32
114 Per Hedman Östersunds OK 00:40:48 119,55
115 Tomas Göransson IK Ymer 00:40:49 119,63
116 Bengt Ale Lundberg Ärla IF 00:40:54 120,02
117 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 00:41:10 121,28
118 Ulf Persson Anderstorps OK 00:41:11 121,35
119 Torbjörn Lage Helsingborgs SOK 00:41:20 122,06
120 Leif Malmquist OK Tor 00:41:36 123,31
121 Mats Klingvall Umeå OK 00:41:39 123,55
122 Per-Olof Einarsson Fagersta OK 00:41:51 124,49
123 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:42:38 128,17
124 Sven Erik Frick FK Göingarna 00:42:39 128,25
125 Lars Maxén Timrå SOK 00:42:46 128,80
126 Karl-Axel Engström OK Orion 00:42:53 129,35
127 Per Gustavsson OK Roxen 00:43:00 129,90
128 Göran Abel Härnösands OK 00:43:01 129,98
129 Peter Hagström Tjalve IF Norrköping 00:43:05 130,29
130 Olle Gardell Visborgs OK 00:43:13 130,92
131 Kurt Johansson Falköpings AIK OK 00:43:21 131,55
132 Jan Hammarberg Sundsvalls OK 00:43:22 131,62
133 Christer Engman Lunds OK 00:43:43 133,27
134 Chip Lundström Frösö IF 00:43:48 133,66
135 Uno Adolfsson IBM-Klubben 00:43:49 133,74
135 Bertil Mäkinen OK Hammaren 00:43:49 133,74
137 Stig Nilsson OK Djerf 00:43:50 133,82
137 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:43:50 133,82
139 Göran Svärd OK Klemmingen 00:43:59 134,53
140 Bertil Nordin Skogslöparna 00:44:11 135,47
142 Kenneth Marmelid Västerviks OK 00:44:30 136,96
143 Larseric Larsson Degerfors OK 00:45:24 141,19
144 Kent Jogeland IK Ymer 00:45:34 141,97
145 Börje Müller Kristinehamns OK 00:45:46 142,91
146 Sven Erik Jönsson OK Tyringe 00:45:50 143,23
147 Leif Erik Karlsson Rånäs OK 00:46:18 145,42
148 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 00:46:20 145,58
149 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 00:46:22 145,74
150 Johan Kock Rehns BK 00:47:01 148,79
151 Olof Ors Orsa IF OK 00:47:08 149,34
152 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:47:31 151,15
153 Kaare Hansson Malmö OK 00:47:43 152,09
154 Kjell Jansson OK Måsen 00:48:13 154,44
156 Lennart Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:48:41 156,63
157 Svenåke Svensson Snättringe SK 00:48:54 157,65
158 Åke Persson OK Bävern 00:49:05 158,52
159 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 00:49:06 158,59
160 Anders Windling Härnösands OK 00:49:08 158,75
161 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 00:49:55 162,44
162 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:50:25 164,79
163 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:50:49 166,67
164 Christer Engstrand Rehns BK 00:50:59 167,45
165 Stig Adolfsson OK Bävern 00:51:23 169,34
166 Anders Holmberg Lindebygdens OK 00:53:14 178,04
167 Göran Litzell OK Kullingshof 00:53:31 179,37
168 Bo W Larsson Växjö OK 00:54:15 182,82
169 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:55:07 186,90
170 Lennart Martinsson OK Tyringe 00:55:36 189,17
171 Åke Hellman OK Södertörn 00:57:15 196,93
172 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:58:27 202,58
173 Per-Åke Andersson Växjö OK 00:58:49 204,30
174 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 00:59:34 207,83
175 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 00:59:51 209,16
176 Kenneth Andersson Valbo AIF 00:59:55 209,48
177 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 01:01:09 215,28
178 Anders Johannesson Väsby OK 01:01:19 216,06
179 Christer Nilsson Karlskrona SOK 01:01:39 217,63
180 Centh Påledal Strängnäs-Malmby OL 01:03:23 225,78
181 Lennart Vessberg Avesta OK 01:04:10 229,47
182 Ingvar Johnsson Värend GN OL 01:05:32 235,90
183 Carl Carlin Söders-Tyresö 01:07:58 247,34
184 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 01:08:37 250,40
185 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 01:10:45 260,44
186 Ove Hemmingsson Brunflo IF 01:11:05 262,01
187 Anders Morell IFK Kiruna 01:11:36 264,44
188 Sten Helmertz Frölunda OL 01:14:32 278,23
189 Göran Larsson OK Kompassen 01:15:08 281,06
190 Lennart Nilsson Ystads OK 01:22:34 300,00
191 Anders Mohlin IK Stern 01:22:57 300,00
192 Lars Andersson Halmstad OK 01:25:26 300,00
193 Rolf Hultman Vaggeryds SOK 01:35:36 300,00
Kent Eriksson Lerums SOK
Staffan Broberg IF Marin Väst
Gunnar Eriksson Gotlands Bro OK
Sven Erik Sundin Selånger SOK
Roland Nilsson OK Kompassen
Östen Boman Söderhamns OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF