Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 00:27:50 36,13
2 Inga Johansson Nyköpings OK 00:29:58 43,36
4 Britt Forsell Pirozzi Skåneslättens OL 00:33:24 54,99
5 Kerstin Rosengren Attunda OK 00:34:10 57,58
6 Ulla Lindhe IK Stern 00:34:28 58,60
7 Britt Rangert IK Ymer 00:34:46 59,61
8 Ing-Marie Mozélius Stora Tuna OK 00:35:05 60,69
9 Gunilla Mäkinen OK Hammaren 00:35:30 62,10
10 Solveig Svahn Ockelbo OK 00:35:58 63,68
11 Christina Westman Hudiksvalls OK 00:36:27 65,32
12 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:36:35 65,77
13 Inger Löfgren Stora Tuna OK 00:36:49 66,56
14 Monica Larsson OK Tranan 00:36:53 66,78
15 Gun Larsson OK Lindéna 00:37:15 68,02
16 Margareta Löfqvist Västerås SOK 00:38:35 72,54
17 Margareta Skoog Valbo AIF 00:38:59 73,89
18 Ingrid Hermansson IK Ymer 00:39:31 75,70
19 Maria Ehn Tullinge SK 00:39:41 76,27
20 Eva Kjellman Vandrarringen 00:41:13 81,46
22 Caje Jacobsson IF Thor 00:42:10 84,68
23 Birgitta Klang Långhundra IF 00:42:19 85,18
24 Gunnel Svensson IK Ymer 00:42:36 86,14
25 Britt-Marie Sjöberg OK Tor 00:42:37 86,20
26 Margareta Löfkvist Bjursås OK 00:43:00 87,50
27 Elke Wilke Tierps SOK 00:43:16 88,40
28 Barbro Johansson Sjövalla FK 00:43:32 89,30
29 Gull Svensson Tockarps IK 00:44:56 94,05
30 Ylva Häggström IF Rigor 00:46:41 99,97
31 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 00:47:02 101,16
32 Barbro Börjesson OK Skogshjortarna 00:47:42 103,42
33 GunBritt Svensson Västerviks OK 00:50:20 112,33
34 Torill Svendsen Frosta OK 00:50:37 113,29
35 Lena Waern Trollhättans SOK 00:50:51 114,08
37 Maja-Lisa Hansson OK Lindéna 00:51:50 117,41
39 Ann-Christine Borg Frölunda OL 00:53:58 124,64
40 Sonja Jedar Åkers IF 00:54:02 124,86
41 Lena Timner Umeå OK 00:55:24 129,49
42 Ann-Britt Johansson IK Stern 00:55:33 130,00
44 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 00:56:58 134,80
45 Ros-Mari Karlsson Nybro OK 00:58:25 139,71
47 Gun-Britt Rosendahl Fagersta OK 01:02:15 152,69
48 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 01:02:31 153,60
49 Margareta Tidman OK Kolmården 01:10:34 180,86
50 Ulla Nilsson SOK Viljan 01:22:43 222,01
Margareta Lindberg Frölunda OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF