Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:29:12 46,74
2 Christer Sandh OK Roxen 00:30:01 50,07
3 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:31:30 56,12
4 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:32:07 58,64
5 Stig Landstorp OK Tor 00:34:40 69,04
7 Roger Danielsson Linköpings OK 00:35:24 72,03
8 Dag Lorén OK Frisene 00:35:53 74,00
9 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:35:54 74,07
10 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:35:58 74,34
11 Owe Edström Kovlands IF 00:36:24 76,11
12 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:36:52 78,01
14 Elis Åberg Storviks IF 00:37:11 79,31
15 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:37:40 81,28
16 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:37:49 81,89
17 Göran Larbo Attunda OK 00:38:03 82,84
18 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 00:38:07 83,11
19 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:38:15 83,66
21 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:58 86,58
22 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:39:11 87,46
23 Lasse Holm Storviks IF 00:39:18 87,94
24 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:39:19 88,01
25 Kurt Halvarsson Östersunds OK 00:39:26 88,48
26 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:39:46 89,84
27 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:40:08 91,34
28 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:40:24 92,43
29 John Sivars Dalaportens OL 00:40:29 92,77
30 Ulf Back Vandrarringen 00:41:03 95,08
31 Göran Hällström OK Nipan 00:41:15 95,90
32 Kjell Blomberg IK Standard 00:41:35 97,26
33 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:41:50 98,27
34 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:41:52 98,41
35 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:41:57 98,75
36 Leif Nordlund Länna IF 00:42:00 98,95
38 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:42:18 100,18
39 Roland Alsén OK Roxen 00:42:22 100,45
40 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:42:25 100,65
41 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:42:39 101,61
42 Henrik Hvoslef IK Stern 00:42:52 102,49
43 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:43:29 105,01
44 Stefan Erlandsson Garda OK 00:43:43 105,96
45 Sven Pihl Enköpings AIF 00:44:08 107,66
46 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:44:16 108,20
47 Gert Lindeus Almby IK 00:44:30 109,15
48 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:44:40 109,83
49 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:44:50 110,51
50 John Östlund Sundbybergs IK 00:44:53 110,72
51 Lars Jonasson Järfälla OK 00:45:00 111,19
52 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:45:13 112,08
56 Per Granevik Jönköpings OK 00:46:12 116,09
57 Inge Persson FK Boken 00:46:26 117,04
58 Sven Ruter OK Älme 00:46:38 117,86
59 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:46:49 118,60
60 Benkt Andersson Frosta OK 00:46:51 118,74
61 Henry Westman Sala OK 00:46:57 119,15
62 Rolf Lindberg Söderhamns OK 00:47:00 119,35
63 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:47:07 119,83
64 Leif Lindström Nybro OK 00:47:12 120,17
65 Lars Henriksson OK Älme 00:47:36 121,80
68 Hans C Johansson IK Stern 00:48:32 125,61
69 Gunnar Andersson IK Vista 00:48:46 126,56
70 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:49:13 128,39
71 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:49:57 131,38
72 Nils Sjödin Tjalve IF Norrköping 00:50:06 132,00
73 Kay Svensson OK P4 00:50:11 132,34
74 Jan Gustavsson IK Vista 00:50:48 134,85
76 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:51:32 137,84
78 Sören Eriksson Länna IF 00:51:44 138,66
79 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:14 140,70
80 Arne Larsen Västerviks OK 00:52:47 142,94
82 Lars Wahlström Istrums SK 00:53:14 144,78
83 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:53:55 147,57
84 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:54:18 149,13
85 Per-Åke Andersson IS Kullen 00:54:36 150,35
87 Steffen Häggström IF Rigor 00:54:44 150,90
88 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:54:53 151,51
89 Bo Ortman Vandrarringen 00:55:24 153,62
90 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 00:55:38 154,57
91 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:55:39 154,64
92 Börje Råberg OK Tyr 00:56:06 156,47
93 Jan Johansson IFK Hedemora OK 00:56:56 159,87
94 Roland Nilsson SOK Viljan 00:57:04 160,42
95 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:58:14 165,17
96 Leif Ingemarsson Karlskrona SOK 00:58:17 165,38
97 Anders Hasselbo OK Måsen 00:59:29 170,27
99 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:59:49 171,63
101 Lennart Svensson Rävetofta OK 01:02:10 181,22
102 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:04:17 189,85
104 Bert Thorsson Ryda SK 01:05:14 193,73
105 Lennart Bohman Karlskrona SOK 01:06:26 198,62
106 Åke Olsson Hässleholms OK 01:06:41 199,64
107 Krister Karlsson IK Standard 01:09:15 210,11
108 Åke Lewander Skarpnäcks OL 01:10:34 215,49
109 Erling Tällberg Stigsökarna 01:12:45 224,39
111 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:17:08 242,27
112 Bengt Imberg Tjalve IF Norrköping 01:22:23 263,69
113 Christer Ljungquist Lunds OK 01:24:26 272,05
114 Ingemar Johnsson OK Södertörn 01:29:03 290,88
115 Per-Anders Lindgren Skellefteå OK 01:39:37 300,00
117 Bengt Alkdal IF Marin Väst 02:08:42 300,00
Göran Schylander Frösö IF
Styrbjörn Jansson IF Hagen
Bengt-Åke Svensson IK Ymer
Anders Buhré Nybro OK
Sture Bergström OK Hammaren

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF