Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulf Löfgren Stora Tuna OK 00:23:45 65,08
2 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:24:20 68,45
3 Ingemar Andersson OK Orion 00:24:45 70,87
4 S O Vikström Skellefteå OK 00:24:53 71,64
5 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:24:54 71,73
6 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:25:35 75,69
7 Christer Ottosson OK P4 00:25:46 76,75
9 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:26:06 78,68
11 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:26:27 80,70
12 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:26:32 81,19
14 Gustav Krig OK Nipan 00:26:51 83,02
15 John-Åke Eriksson Kristinehamns OK 00:27:04 84,27
16 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:27:07 84,56
17 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 00:27:09 84,76
18 Roy Ovesson Helsingborgs SOK 00:27:12 85,04
19 Björn Linnersjö OK Orion 00:27:39 87,65
20 Arne Karlsson OK Tor 00:27:43 88,04
21 Lennart Gustavsson IK Uven 00:27:54 89,10
23 Bo Hansson Arboga OK 00:28:19 91,51
24 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:28:25 92,09
25 Jan Bojling Solna OK 00:28:31 92,67
26 Ove Larsson Eskilstuna OL 00:28:41 93,63
27 Leif Lindh IK Vikings OK 00:28:43 93,82
28 Bengt Jönsson Åkers IF 00:29:00 95,46
29 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 00:29:02 95,66
30 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:29:04 95,85
31 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:29:06 96,04
31 Mats Eriksson Sala OK 00:29:06 96,04
34 Gunnar Carlson OK Roxen 00:29:18 97,20
35 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:29:29 98,26
36 Arne Almström Södertälje-Nykvarn OF 00:29:47 100,00
37 Bo Gustafsson OK Gränsen 00:29:48 100,09
38 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:29:56 100,86
39 Leif Björkman IK Ymer 00:30:04 101,64
40 Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 00:30:08 102,02
41 Ingvar Halldin OK Tylöskog 00:30:12 102,41
42 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 00:30:26 103,76
43 Bror Palgrim Vänersborgs SK 00:30:43 105,40
44 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:30:45 105,59
45 Hans Persson OK Älgen 00:30:48 105,88
46 Anders Welén Köping-Kolsva OK 00:30:57 106,75
47 Sven-Rune Wiker Ludvika OK 00:31:14 108,39
48 Lennart Karlsson Trollhättans SOK 00:31:16 108,58
49 Kurt Nilsson Nyköpings OK 00:31:30 109,93
50 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 00:31:34 110,32
51 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:31:38 110,70
52 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:31:47 111,57
53 Krister Sandblad Växjö OK 00:31:49 111,76
54 Ove Pettersson Arboga OK 00:31:50 111,86
55 Håkan Söderkvist Arboga OK 00:31:54 112,25
56 Göran Karlsson SOK Aneby 00:31:56 112,44
57 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:31:58 112,63
58 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:08 113,60
58 Per-Olof Löfqvist SOK Aneby 00:32:08 113,60
60 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 00:32:20 114,75
61 Allan Wikström Stångenäs AIS 00:32:22 114,95
62 Yngve Karlsson IFK Mora OK 00:32:42 116,88
63 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:32:49 117,55
63 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:32:49 117,55
63 Lars Sandblad IS Kullen 00:32:49 117,55
66 Arne Karlsson Värend GN OL 00:33:11 119,67
67 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:33:19 120,45
68 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:33:30 121,51
68 Bengt Andersson Tormestorps IF 00:33:30 121,51
70 Stig-Olof Stål Avesta OK 00:33:33 121,80
71 Aymonn Andersson Karlskrona SOK 00:33:34 121,89
72 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:33:37 122,18
73 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:33:47 123,15
74 Tom Lindberg Lunds OK 00:33:55 123,92
75 Gerth Sällström Lessebo OK 00:34:02 124,59
75 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:34:02 124,59
77 Ingemar Nygren Årsunda IF 00:34:29 127,20
78 Lars-Erik Rask Västerås SOK 00:34:34 127,68
79 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:34:42 128,45
80 Per Södersten OK Ravinen 00:34:43 128,55
80 Lennart Korén OK Branten 00:34:43 128,55
82 Sven-Arne Nilsson Västvärmlands OK 00:34:56 129,80
83 Anders Svensson Ankarsrums OK 00:34:57 129,90
84 Uno Karlsson Häverödals SK 00:35:02 130,38
85 Knut Höök OK Klyftamo 00:35:03 130,48
86 Hans-Eric Jansson OK Djerf 00:35:05 130,67
87 Thord Rådberg OK Roslagen 00:35:26 132,70
88 Bengtåke Andersson OK Amne 00:35:31 133,18
89 Roland Offrell Frosta OK 00:35:43 134,34
90 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:35:44 134,43
91 Greger Ingemansson Ystads OK 00:35:58 135,78
94 Sven Wärnfeldt Ludvika OK 00:36:08 136,75
96 Lars Arlebo KFUM Örebro OK 00:36:19 137,81
97 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:36:21 138,00
98 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:36:24 138,29
99 Tore Lundgren Sundsvalls OK 00:36:27 138,58
100 Lars T Lorén OK Frisene 00:36:45 140,32
101 Göran Andersson Västerås SOK 00:36:48 140,60
102 Jan-Olov Rask OK Enen 00:37:01 141,86
103 Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:11 142,82
104 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:37:24 144,08
105 Åke Borger Ankarsrums OK 00:37:53 146,87
106 Gunnar Carlén OK Måsen 00:37:55 147,07
107 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:37:57 147,26
108 Göte Gustafsson Emmaboda Verda OK 00:38:02 147,74
109 Sten Sundin OK Tisaren 00:38:12 148,71
110 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:38:30 150,44
111 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:39:05 153,82
112 Birger Lundberg Arvidsjaurs OK 00:39:15 154,78
113 Per Ivermark Säffle OK 00:39:22 155,46
114 Christer Svärd Bergnäsets AIK 00:39:30 156,23
115 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:39:51 158,26
116 Stig Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:39:57 158,84
117 Boris Andersson Rånäs OK 00:40:02 159,32
118 Ewert Nilsson OK Kompassen 00:40:24 161,44
119 Tomas Bruce OK Ravinen 00:40:26 161,63
123 Folke Holmgren Strängnäs-Malmby OL 00:41:03 165,20
123 Lennart Mattsson Lustens OK 00:41:03 165,20
125 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:41:04 165,30
126 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:41:05 165,39
127 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 00:41:08 165,68
127 Sven-Erik Forsell Skåneslättens OL 00:41:08 165,68
129 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:41:09 165,78
130 Rolf Malmros Visborgs OK 00:41:10 165,88
131 Karl-Erik Persson IK Vikings OK 00:41:14 166,26
132 Inge Sundström Nyköpings OK 00:41:20 166,84
133 Björn Ryberg Jönköpings OK 00:41:40 168,77
134 Torbjörn Toreson OK Löftan 00:41:54 170,12
135 Christer Liwell Ärla IF 00:42:13 171,95
136 Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 00:42:31 173,69
137 Sören Andersson Järbo OK 00:42:38 174,37
138 Lars Karlsson Gamleby OK 00:42:43 174,85
139 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 00:42:44 174,94
140 Ulf Nordgren OK Landehof 00:42:46 175,14
141 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:42:51 175,62
143 Ulf Ranhed Skogsluffarnas OK 00:43:02 176,68
144 Christer Holt OK Hierne 00:43:44 180,73
145 Göran Andersson Täby OK 00:43:59 182,18
146 Jan Elfsberg Falköpings AIK OK 00:44:04 182,66
147 Roland Eriksson Hästveda OK 00:44:14 183,63
148 Lars Sönsteröd SOK 68 00:44:20 184,20
149 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:44:22 184,40
150 Roland Salomonsson Härnösands OK 00:44:41 186,23
151 Karl-Axel Johansson IK Uven 00:45:37 191,63
152 Lars Johnsson OK Måsen 00:45:55 193,37
153 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:46:06 194,43
154 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:11 194,91
155 Lennart Olsson IK Uven 00:46:12 195,01
156 Per Jakobsson Arboga OK 00:46:27 196,45
157 Olle Hermansson IK Ymer 00:46:31 196,84
158 Bo Adofsson IK Ymer 00:46:36 197,32
159 Nils Dåverhög Kristinehamns OK 00:46:48 198,48
160 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:47:16 201,18
161 Johnny Malmgren Hjärnarps OL 00:47:38 203,30
162 Folke Ringberg Lessebo OK 00:47:49 204,36
162 Claes Green Sjövalla FK 00:47:49 204,36
164 Bert Svensson Västerviks OK 00:47:59 205,33
165 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:48:26 207,93
166 Göran Karlsson Lessebo OK 00:48:38 209,09
167 Roland Persson IFK Enskede 00:49:49 215,94
168 Lennart Berggren OK Silvanus 00:49:58 216,81
170 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:50:54 222,21
171 Hardy Paulsson Umeå OK 00:51:02 222,98
173 Nils-Göran Kempe OK Denseln 00:53:03 234,65
174 Ragnar Widenbring Sala OK 00:53:19 236,19
175 Ronnie Gustavsson Rembo IK 00:55:05 246,42
176 Staffan Skobe Västerviks OK 00:55:17 247,58
177 Börje Gustafsson Hägersta GF 00:56:40 255,58
178 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:57:10 258,48
179 Åke Höglund Timrå SOK 00:58:57 268,80
180 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 01:00:34 278,15
181 Göran Nilsson Eksjö SOK 01:01:52 285,68
182 Reits Hall OK Amne 01:02:33 289,63
183 Leif Pettersson OK Ödmården 01:04:58 300,00
184 Tomas Möller OK Södertörn 01:06:16 300,00
185 Bengt Petersson Nybro OK 01:06:48 300,00
186 Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 01:10:26 300,00
187 Key Lindell OK Södertörn 01:17:09 300,00
PER-OLAV FÄNGMARK IFK Umeå
Bo Romson Hellas Orientering

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF