Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kuno Österlund Västerås SOK 00:26:57 55,41
2 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:30:23 71,69
3 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:34:02 88,99
4 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:35:01 93,66
5 Sivert Axelsson Kalmar OK 00:35:10 94,37
7 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 00:35:50 97,53
8 Göran Enkvist Skellefteå OK 00:36:00 98,32
9 Kurt Åberg OK Tisaren 00:36:07 98,87
10 Folke Björkman Dalaportens OL 00:36:27 100,45
11 Leif Jansson Eskilstuna OL 00:36:49 102,19
12 P-G Jansson Säterbygdens OK 00:37:03 103,30
13 Ernie Broström Halmstad OK 00:37:14 104,17
14 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:37:24 104,96
15 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:38:20 109,38
16 Bo Svensson Tockarps IK 00:38:53 111,99
17 Folke Lindblom Heby AIF 00:38:54 112,07
18 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:39:54 116,81
19 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:40:15 118,47
20 Lennart Magnusson IFK Hedemora OK 00:40:17 118,63
21 Lars Jellvert Fellingsbro GOIF 00:40:29 119,58
22 Hans Ekberg Lidköpings VSK 00:40:44 120,76
22 Lars-Göran Björnlinger IK Vista 00:40:44 120,76
24 Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 00:41:09 122,74
25 Johnny Brandt Hällefors OK 00:41:40 125,19
26 Heino Ots Kalmar OK 00:42:19 128,27
29 Rune Ivarsson OK Hammaren 00:43:11 132,38
31 Folke Dahlén Lidköpings VSK 00:43:29 133,80
32 Janne Jansson Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:30 133,88
33 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:43:54 135,78
34 Torsten Claesson OK Älme 00:45:02 141,15
35 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:45:06 141,47
36 Kurt Zander Västerås SOK 00:45:16 142,26
37 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:45:42 144,31
38 Bengt Bergqvist Stigmännen Karlshamns OK 00:45:45 144,55
39 Hubert Hugosson OK Gynge 00:45:46 144,63
40 Hugo Isgren IFK Enskede 00:45:57 145,50
42 Rolf Hallberg FK Finn 00:46:13 146,76
43 Kurt Boström OK Linné 00:46:40 148,89
44 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:46:52 149,84
45 Inge Nilsson OK Älme 00:46:56 150,16
46 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 00:47:09 151,19
47 Anders Romson IFK Mora OK 00:47:11 151,34
48 Kuno Ekdahl OK P4 00:47:45 154,03
49 Rolf Andersson Laholms IF OK 00:47:46 154,11
50 Svein Bakken Stigsökarna 00:48:04 155,53
51 Lars-Åke Larsson OK Tranan 00:48:30 157,59
52 Sören Jansson Sundsvalls OK 00:48:46 158,85
53 Elis Tällberg IK Hakarpspojkarna 00:48:50 159,17
54 Anders Johansson Nyköpings OK 00:48:51 159,25
55 Magne Hagström Frölunda OL 00:48:55 159,56
57 Lars Roos Attunda OK 00:49:50 163,91
58 Tore Kangas Västerås SOK 00:50:04 165,02
60 Leif Lundquist Enebybergs IF 00:50:28 166,91
61 Åke Gatelid OK Skogshjortarna 00:50:46 168,33
62 Kjell Wennergrund Järbo OK 00:50:49 168,57
63 Per-Urban Bengtsson OK Linné 00:51:05 169,84
64 Kjell Olofsson Eslövs FK 00:51:10 170,23
65 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:51:15 170,63
66 Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 00:51:21 171,10
67 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 00:51:46 173,08
68 Sigvard Rudolfsson OK Gisle 00:51:57 173,95
69 Stig Bengtsson Motala AIF OL 00:51:58 174,02
70 Gunnar Lindström OK Renen 00:52:28 176,40
71 Bo Skoog Valbo AIF 00:52:59 178,85
72 Bengt Kammerland OK Milan 00:53:33 181,53
73 Bengt Fahlin IBM-Klubben 00:53:37 181,85
74 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 00:54:03 183,90
75 Börje Masser Valbo AIF 00:54:10 184,46
76 Kjell Larsson OK Alferna 00:54:19 185,17
77 Kurt Rydin OK Tranan 00:55:22 190,15
79 Arne Gustafsson Malmö OK 00:55:40 191,57
80 Alf Olsson Forserums SOK 00:55:57 192,91
81 Sven Jacobsson IF Thor 00:56:00 193,15
82 Regor Niklasson IK Albion 00:56:23 194,97
83 Sune Johansson IFK Stockaryd 00:56:33 195,76
84 Torgny Jonsson Växjö AIS 00:56:41 196,39
85 Ruben Edvardsson Hästveda OK 00:56:48 196,94
86 Gunnar Waern Trollhättans SOK 00:57:50 201,84
87 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:58:36 205,48
89 Erik Jakobsson OK Nackhe 00:58:49 206,50
91 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 00:59:45 210,93
92 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:00:50 216,07
94 Lars Kjellman Vandrarringen 01:01:27 218,99
95 Thord Andersson Rånäs OK 01:01:55 221,20
96 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 01:02:00 221,60
97 Bengt Sjögren IBM-Klubben 01:02:59 226,26
98 Åke Björklund Västerviks OK 01:03:43 229,74
99 Hans Carlheim Turebergs IF 01:03:45 229,90
100 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:03:59 231,00
101 Lennart Karlsson OK Grip 01:05:05 236,22
102 Håkan Brost Malmö OK 01:05:17 237,17
104 Roland Akselsson Lunds OK 01:07:39 248,39
105 Nils Hallgren Visborgs OK 01:11:10 265,06
106 Börje Karlsson Halmstad OK 01:12:57 273,52
108 Anders Persson OK Hammaren 01:14:36 281,34
109 Ove Forsberg Turebergs IF 01:17:18 294,14
110 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 01:19:37 300,00
111 Göran Thour Värend GN OL 01:19:46 300,00
112 Stig Bengtsson OK Amne 01:20:20 300,00
113 Ulf Bolinder Västerås SOK 01:20:27 300,00
115 Björn Torbiörnsson Järla Orientering 01:23:41 300,00
116 Gunnar Norén Njurunda OK 01:28:48 300,00
117 Nils-Eric Toftered IF Rigor 01:31:54 300,00
118 Gilbert Casselsjö OK Kolmården 01:36:50 300,00
119 Folke Sjöberg Lunds OK 01:58:34 300,00
120 Göran Karlsson OK Bävern 02:12:08 300,00
121 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 02:54:33 300,00
Bengt Hansson OK Löftan
Bengt Nygren Malmö OK
Mats Rosén Hästveda OK
Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF