Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jerker Lysell Rehns BK 01:11:40 -0,30
6 Albin Ridefelt OK Linné 01:14:55 2,97
7 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:16:22 4,43
8 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:17:06 5,17
9 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:17:19 5,38
11 Olle Kalered OK Denseln 01:17:38 5,70
12 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:17:39 5,72
13 Roman Ryapolov IFK Mora OK 01:17:44 5,80
14 Anton Johansson OK Orion 01:18:19 6,39
17 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:19:44 7,81
18 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:19:51 7,93
20 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 01:20:53 8,97
21 Denys Shcherbakov Ronneby OK 01:21:00 9,09
22 Simon Hodler IFK Mora OK 01:21:09 9,24
23 Andreas Sølberg IFK Göteborg 01:21:47 9,88
24 Hector Haines IFK Lidingö SOK 01:21:48 9,89
25 Karl Walheim Ärla IF 01:22:17 10,38
25 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:22:17 10,38
27 Erik Pettersson OK Denseln 01:22:40 10,76
30 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:23:10 11,27
31 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 01:23:16 11,37
33 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:23:38 11,74
34 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:06 12,21
37 Jesper Lysell Rehns BK 01:25:54 14,02
39 Robbin Kantarp Ärla IF 01:26:55 15,04
40 Oskar Daniels Attunda OK 01:27:01 15,14
41 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:27:31 15,64
41 Rassmus Andersson OK Linné 01:27:31 15,64
44 Mathias Hallmén OK Denseln 01:28:14 16,36
45 Kalle Bergman OK Ravinen 01:28:19 16,45
46 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:29:39 17,79
50 Johan Törnroth Hestra IF 01:31:26 19,58
51 Ralph Street Södertälje-Nykvarn OF 01:31:31 19,67
52 Michal Krajcik OK Orion 01:32:00 20,15
53 Lukas Peterson IFK Umeå 01:32:05 20,24
55 Daniel Attås OK Tisaren 01:32:57 21,11
56 Aleksander Bernaciak Polish Team 01:33:02 21,19
59 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 01:34:04 22,23
60 Emil Granqvist OK Ravinen 01:34:17 22,45
61 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:34:47 22,95
62 Jens Rönnols Täby OK 01:35:23 23,55
65 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:37:02 25,21
69 Rasmus Elmelid Linköpings OK 01:41:03 29,25
70 Erik Classon OK Orinto 01:41:22 29,57
72 Josef Nordlund OK Linné 01:49:41 37,94
Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK
Erik Andersson OK Orion
Oleksandr Kratov Koovee

Annonser