Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Aleksandra Hornik OK Kolmården 00:48:38 5,72
3 Johanna Öberg OK Linné 00:48:40 5,77
4 Hanna Müller Leksands OK 00:50:06 7,64
8 Tilda Johansson OK Orion 00:51:01 8,83
9 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:51:09 9,01
10 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 00:52:14 10,42
11 Elin Pettersson IFK Göteborg 00:52:54 11,29
12 Andrea Svensson OK Tisaren 00:54:46 13,73
13 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 00:54:47 13,75
16 Klara Yngvesson Umeå OK 00:55:12 14,29
17 Sara Kindlund OK Tranan 00:55:36 14,82
17 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:55:36 14,82
21 Louise Lundgren Växjö OK 00:55:41 14,92
22 Fanny Asketun OK Roxen 00:55:44 14,99
23 Emma Helmersson Västerås SOK 00:55:48 15,08
24 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:55:51 15,14
25 Amanda Berggren Tullinge SK 00:56:14 15,64
26 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:56:15 15,66
27 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:56:17 15,71
28 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:56:48 16,38
29 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:56:58 16,60
31 Isabel Salén IFK Mora OK 00:57:39 17,49
33 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:58:15 18,27
35 Emma Bengtsson Årsunda IF 00:58:30 18,60
36 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:58:35 18,71
37 Sara Wadman IFK Mora OK 00:58:37 18,75
41 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 00:59:52 20,38
42 Fredrika von Essen OK Linné 01:00:34 21,30
43 Jutta Jussila IFK Lidingö SOK 01:00:40 21,43
44 Moa Gustafsson Uddevalla OK 01:00:47 21,58
45 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 01:00:55 21,75
46 Hanna Korhonen OK Ravinen 01:01:05 21,97
47 Ellen Sarenmark Leksands OK 01:01:06 21,99
50 Line Cederberg OK Pan-Kristianstad 01:02:03 23,23
52 Moa Pettersson Karlskrona SOK 01:02:57 24,41
53 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:03:42 25,39
55 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 01:04:19 26,19
56 Frida Junegard Tullinge SK 01:04:38 26,61
57 Josefin Erlandsson OK Milan 01:04:46 26,78
58 Rebecka Hoppe IF Thor 01:05:24 27,61
61 Amanda Johansson OK Orion 01:06:36 29,17
62 Hedwig Haas Sundsvalls OK 01:06:51 29,50
63 Anna Matyba OK Kolmården 01:07:24 30,22
65 Sandra Näslund Västerås SOK 01:07:51 30,80
72 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 01:09:03 32,37
74 Josefine Höög Hagaby GoIF Örebro 01:10:44 34,57
75 Elin Lundqvist OK Orion 01:11:04 35,00
76 Kajsa Mattsson OK Kåre 01:11:19 35,33
77 Johanna Henriksson OK Tisaren 01:11:33 35,63
78 Carolina Nealis OK Roslagen 01:11:52 36,05
79 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:12:07 36,37
80 Elin Lindberg OK Djerf 01:12:53 37,37
81 Sigrid Holmgren OK Renen 01:12:57 37,46
82 Emma Beskow Falkenbergs OK 01:13:29 38,16
83 Karin Hagwall Lunds OK 01:14:15 39,16
85 Jenny Lindberg Vandrarringen 01:14:49 39,90
86 Moa Hedegård OK Kolmården 01:16:50 42,53
88 Sara Hägnander Lidköpings VSK 01:17:20 43,18
90 Julia Eriksson OK Kolmården 01:20:39 47,51
91 Erica Eriksson Hjärnarps OL 01:21:12 48,23
92 Ronja Björklund OK Kåre 01:22:31 49,95
95 Emma Kindbom IF Hagen 01:24:08 52,06
97 Linnea Gustafsson OK Gynge 01:24:49 52,95
98 Alice Törnlund OK Ravinen 01:46:42 81,51
Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK
Emma Nilsson OK Tranan

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr