Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Simon Hector Snättringe SK 01:01:02 6,30
3 Patrick Zbinden Leksands OK 01:02:39 8,39
4 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:03:32 9,53
6 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:04:55 11,31
7 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:05:10 11,63
12 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 01:06:29 13,33
13 Anton Forsberg Långhundra IF 01:06:30 13,35
14 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:07:00 14,00
16 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:07:15 14,32
17 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:07:20 14,42
18 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:07:22 14,47
25 Filip Wadsten OK Landehof 01:10:09 18,06
26 Mattis Hallberg IK Uven 01:10:15 18,18
27 Filip Jacobsson OK Tisaren 01:10:17 18,23
28 Filip Grahn Hestra IF 01:10:30 18,51
31 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:11:31 19,82
33 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:11:54 20,31
34 Markus Larsson Hestra IF 01:11:55 20,33
35 Ville Johansson OK Kolmården 01:12:05 20,55
36 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:12:34 21,17
37 André Andersson OK Kåre 01:12:52 21,56
38 Linus Landergren Hestra IF 01:12:59 21,71
41 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:15:32 25,00
43 Henrik Eklund Växjö OK 01:16:06 25,73
46 Tom Campbell Lustens OK 01:17:15 27,21
47 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 01:18:31 28,84
48 Karl Enges Attunda OK 01:18:56 29,38
49 Olle Nilsson OK Linné 01:19:17 29,83
51 Samuel Plumppu Hestra IF 01:20:01 30,78
52 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 01:20:05 30,86
57 Ola Andersson OK Orion 01:20:21 31,20
58 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:21:12 32,30
60 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:21:35 32,79
61 Sven Engström Linköpings OK 01:21:36 32,82
63 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:22:12 33,59
64 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 01:22:19 33,74
64 Martin Norrbom Sala OK 01:22:19 33,74
68 Olle Andersson Tullinge SK 01:24:14 36,21
69 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 01:24:31 36,58
70 Simon Runefors Växjö OK 01:24:42 36,81
71 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:25:19 37,61
72 Erik Zeilon Skåneslättens OL 01:25:22 37,67
73 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:25:23 37,69
75 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:25:55 38,38
76 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:25:58 38,45
77 Martin Herbert Täby OK 01:26:51 39,58
78 Adam Thellsén OK Roxen 01:27:11 40,01
79 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:27:33 40,49
80 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:27:34 40,51
81 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 01:27:38 40,59
82 Jakob Fransson OK Milan 01:29:17 42,72
83 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:29:57 43,58
84 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:31:12 45,19
86 Bobby Brahm Långhundra IF 01:31:40 45,79
87 Emil Åberg OK Kåre 01:32:01 46,24
91 Edvin Carlsson Markbygdens OK 01:33:44 48,46
92 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:33:50 48,59
95 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:35:01 50,11
97 Erik Nallgård Västerås SOK 01:35:34 50,82
98 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:35:35 50,84
100 Johan Eklund Växjö OK 01:37:53 53,81
102 August Kollberg Eksjö SOK 01:39:55 56,43
103 Jan Dalheimer IK Vikings OK 01:41:07 57,98
107 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:43:34 61,13
108 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:47:25 66,10
109 David Axelsson Finspångs SOK 01:48:51 67,94
110 Martin Persson Årsunda IF 01:50:16 69,77
111 Erik Fors Hestra IF 01:52:18 72,39
112 Erik Berglund OK Kåre 01:53:58 74,54
113 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:54:44 75,53
114 Fabian Steen OK Enen 01:55:10 76,09
115 Eric Danielsson OK Kåre 01:56:18 77,55
116 Oskar Engman Nyköpings OK 01:58:04 79,83
117 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 02:00:25 82,85
118 Markus Nordmark Nässjö OK 02:00:38 83,13
119 Carl Rämmal Lunds OK 02:18:30 106,17
Per Lindman Finspångs SOK
Martin Särnbrink OK Tisaren
Oskar Lind Eksjö SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF