Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:42:40 6,79
4 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 00:43:45 8,43
6 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:45:06 10,47
8 Myrra Carlsson OK Orion 00:46:01 11,86
9 Hanna Kjellin Forsa OK 00:46:16 12,24
10 Stina Nordin Sundsvalls OK 00:47:07 13,52
11 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 00:47:15 13,72
12 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:47:30 14,10
13 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 00:47:31 14,13
13 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:47:31 14,13
15 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:47:57 14,78
17 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 00:48:35 15,74
18 Emma Pettersson OK Roxen 00:48:41 15,89
19 Ida Øbro OK Orion 00:48:43 15,94
20 Emma Hagrot Täby OK 00:48:44 15,97
21 Hanna Hänström Täby OK 00:48:52 16,17
22 Sandra Boström OK Linné 00:49:14 16,72
26 Klara Axelsson Markbygdens OK 00:49:39 17,35
28 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 00:50:02 17,93
29 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:50:05 18,01
29 Sarah Persson OK Denseln 00:50:05 18,01
32 Jenny Wegebro Umeå OK 00:50:16 18,29
33 Elsa Holmgård Kils OK 00:50:33 18,72
34 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:50:47 19,07
35 Maria Eriksson Eds SK 00:51:07 19,57
39 Anna Hallmén OK Tisaren 00:52:17 21,34
42 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 00:53:27 23,10
45 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 00:53:51 23,71
46 Anna Karlström OK Linné 00:53:52 23,73
47 Maja Mosslind Vandrarringen 00:54:14 24,29
51 Heini Rintanen Eksjö SOK 00:54:39 24,92
52 Ronja Jungåker OK Kåre 00:54:51 25,22
53 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 00:55:00 25,45
55 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:55:24 26,05
56 Lisa Johansson OK Tranan 00:55:25 26,08
57 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:55:26 26,10
62 Jonna Fors Västerås SOK 00:56:00 26,96
64 Hanna Röstin OK Ravinen 00:56:50 28,22
67 Emma Hållström Gävle OK 00:57:01 28,50
70 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 00:57:34 29,33
71 Sarah Magnusson Linköpings OK 00:58:20 30,49
72 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 00:58:24 30,59
73 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:58:38 30,94
78 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 00:59:30 32,25
79 Elsa Andersson Bredaryds SOK 00:59:36 32,41
81 Alice Aroneng Hestra IF 00:59:41 32,53
82 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:59:57 32,94
83 Lisa Berggren OK Kolmården 01:00:12 33,31
84 Saga Sander OK Milan 01:00:18 33,46
85 Moa Westblad OK Ravinen 01:00:31 33,79
86 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 01:00:49 34,25
87 Lovisa Martinsson OK Tyr 01:01:24 35,13
89 Ellen Skoog OK Hammaren 01:01:43 35,61
90 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 01:01:47 35,71
91 Tova Hermodsson Lunds OK 01:02:02 36,09
92 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 01:04:06 39,21
93 Emelie Karlsson OK Landehof 01:04:58 40,52
94 Tone Albrektsson OK Ravinen 01:05:09 40,80
95 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 01:05:51 41,86
96 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:56 41,99
99 Mirjam Dalén Sala OK 01:07:00 43,60
101 Emma Djerf Lerums SOK 01:08:17 45,54
102 Jenny Bredfelt Lunds OK 01:08:36 46,02
105 Wilma Lagerhäll Rehns BK 01:10:31 48,92
106 Maria Jansson OK Linné 01:10:57 49,57
107 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 01:11:29 50,38
108 Tove Flodman OK Hammaren 01:15:12 56,00
111 Emma Blixt OK Hammaren 01:27:16 74,26
Ebba Envall IK Hakarpspojkarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr