Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:44:03 5,35
4 Simon Imark Tullinge SK 00:45:04 7,15
5 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:45:21 7,65
6 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:45:52 8,56
8 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:46:00 8,79
11 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:46:45 10,12
13 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:47:31 11,47
14 Lukas Lundgren Växjö OK 00:47:33 11,53
15 Erik Herne OK Ravinen 00:47:47 11,94
18 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:48:16 12,79
19 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:48:19 12,88
20 Emil Karlsson Hestra IF 00:48:25 13,06
21 August Mollén OK Denseln 00:48:28 13,15
24 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:48:46 13,68
25 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:49:28 14,91
27 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:49:36 15,15
28 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:49:46 15,44
29 Simon Larsson OK Hällen 00:50:07 16,06
30 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:19 16,41
32 Andreas Jonsson OK Orion 00:50:55 17,47
34 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:51:24 18,32
35 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:51:33 18,59
36 Olle Grywenz OK Linné 00:51:40 18,79
40 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:52:44 20,68
41 Rickard Djerf Tibro OK 00:52:51 20,88
43 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:53:11 21,47
45 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:53:20 21,73
46 Georg Eklöw OK Södertörn 00:53:25 21,88
47 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:53:36 22,20
48 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:54:09 23,18
49 Victor Imark Tullinge SK 00:54:10 23,20
50 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:54:19 23,47
52 Johan Herbert Täby OK 00:54:49 24,35
54 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:54:53 24,47
55 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:55:02 24,73
57 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:55:09 24,94
59 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:55:32 25,62
60 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:55:33 25,65
62 John Larsson Rånäs OK 00:55:38 25,79
65 Albin Andersson Tullinge SK 00:55:59 26,41
66 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:56:22 27,09
67 Albin Björnudd IFK Umeå 00:56:33 27,41
69 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:56:37 27,53
71 Jason Bransome OK Ravinen 00:57:15 28,65
72 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:57:34 29,20
76 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:58:25 30,70
78 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:58:31 30,88
79 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:59:13 32,12
80 Andreas Uller Kils OK 00:59:19 32,29
81 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:00:02 33,56
85 Anton Källström Sala OK 01:01:09 35,53
88 Axel Granqvist OK Ravinen 01:01:46 36,62
91 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:02:43 38,29
92 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:02:51 38,53
93 Hampus Nyström IF Hagen 01:02:52 38,56
94 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:02:53 38,59
96 Johan Edenhamn Länna IF 01:04:15 41,00
97 Johan Persson Attunda OK 01:04:31 41,47
98 Rasmus Møller Jess OK Linné 01:04:36 41,61
100 Kacper Kuca OK Kolmården 01:04:55 42,17
101 Martin Mörsell OK Kåre 01:04:57 42,23
103 Carl Holmberg IF Hagen 01:05:19 42,88
104 Benjamin Sturek SOK Viljan 01:05:28 43,14
105 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:05:55 43,94
106 Emil Grehn OK Rodhen 01:06:24 44,79
107 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 01:07:42 47,08
108 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 01:11:08 53,14
109 Tuve Möller OK Linné 01:12:38 55,79
110 Edvin Nordström Täby OK 01:14:09 58,47
111 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:14:28 59,02
112 Jonas Andersson OK Roxen 01:16:19 62,29
113 Benjamin Langerak Järfälla OK 01:19:09 67,29

Annonser