Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:10:22 10,19
5 Linus Rapp IFK Mora OK 01:11:06 11,06
6 Andreas Holmberg IFK Mora OK 01:11:19 11,31
9 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:14:01 14,48
10 Anders Österlund Västerås SOK 01:14:06 14,58
13 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:15:48 16,57
16 Albin Andersson Markbygdens OK 01:16:19 17,18
17 Assar Hellström OK Ravinen 01:16:24 17,27
18 Emil Andersson Ärla IF 01:16:25 17,29
20 Johan Aronsson OK Tisaren 01:17:12 18,21
23 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:17:19 18,35
24 Erik Martinsson Linköpings OK 01:17:39 18,74
25 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:17:51 18,98
26 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:18:02 19,19
27 David Holmberg Sundsvalls OK 01:18:16 19,46
28 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 01:18:23 19,60
30 Jakob Andersson OK Linné 01:18:30 19,74
31 Viktor Silvemark Ärla IF 01:18:46 20,05
32 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 01:19:07 20,46
33 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 01:19:33 20,97
34 Albin Pettersson OK Tisaren 01:19:51 21,32
35 Patrik Lind Ärla IF 01:19:53 21,36
36 Gustav Hindér OK Tisaren 01:20:12 21,73
37 Daniel Roos Attunda OK 01:20:20 21,89
38 Oskar Andrén OK Tisaren 01:20:25 21,99
39 Henrik Löfås OK Linné 01:21:10 22,87
41 Simon Lundin Finspångs SOK 01:21:12 22,91
42 Jegor Kostylev IFK Mora OK 01:21:43 23,51
43 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:21:49 23,63
44 Jonas Engström OK Hällen 01:22:04 23,92
45 Sixten Walheim OK Rodhen 01:22:35 24,53
46 Oscar Björck Järla Orientering 01:23:03 25,08
47 Jonas Kjäll Centrum OK 01:23:16 25,33
48 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:23:17 25,35
50 Jonas Merz OK Tisaren 01:23:29 25,59
52 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:23:41 25,82
53 Oskar Lundqvist OK Orion 01:23:43 25,86
54 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:44 25,88
55 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 01:23:49 25,98
56 Erik Boman Gävle OK 01:23:50 26,00
58 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 01:24:04 26,27
59 Anton Nilsson OK Tranan 01:24:11 26,41
60 Andrey Lamov IFK Mora OK 01:24:12 26,43
62 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:24:22 26,62
63 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:24:33 26,84
64 Oscar Vångell Ärla IF 01:24:37 26,92
65 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:24:39 26,95
66 William Pommer Stora Tuna OK 01:25:11 27,58
67 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:25:18 27,72
68 Erik Memmi Halmstad OK 01:25:21 27,78
69 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:25:55 28,44
70 Anders Axling Sundsvalls OK 01:26:11 28,75
70 Arvid Våg IFK Göteborg 01:26:11 28,75
72 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:26:21 28,95
73 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:26:30 29,13
74 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:26:33 29,18
75 Albin Sjöhed Gävle OK 01:26:39 29,30
76 Philip Persson OK Orion 01:26:51 29,54
77 Mattias Johansson IFK Mora OK 01:26:52 29,56
78 Anton Lif Rehns BK 01:27:19 30,08
79 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:27:37 30,44
80 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 01:27:55 30,79
81 Erik Dahlqvist Storviks IF 01:27:59 30,87
83 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:28:22 31,32
84 Mikael Pihel OK Tisaren 01:28:25 31,37
85 Johan Söderlund Leksands OK 01:28:34 31,55
87 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:29:16 32,37
88 Brent Godman Gotlands Bro OK 01:29:22 32,49
89 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:30:24 33,70
90 Simon Sjöhed Gävle OK 01:30:28 33,78
92 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:32:01 35,60
93 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 01:32:18 35,93
94 John Kumlin IK Ymer 01:32:21 35,99
96 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:32:46 36,48
97 Gustav Stenberg OK Skogshjortarna 01:33:41 37,55
98 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:33:59 37,91
99 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 01:34:21 38,34
100 Martin Sklenar Ulricehamns OK 01:34:26 38,43
101 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:35:06 39,22
102 Erik Lind OK Linné 01:35:39 39,86
103 Daniel Netz IFK Göteborg 01:36:23 40,72
104 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:36:29 40,84
106 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:37:15 41,74
107 Niklas Thörn OK Vilse 87 01:37:34 42,11
108 Simon Eklöv OK Linné 01:37:51 42,44
110 Albert Askengren Bergnäsets AIK 01:38:03 42,68
111 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 01:38:23 43,07
112 Håkan Pettersson OK Djerf 01:38:40 43,40
113 Erik Gustafsson NTNUI 01:41:43 46,98
114 Emil Johansson OK Tisaren 01:43:01 48,51
115 Simon Martelius Attunda OK 01:45:33 51,48
116 Oskar Brandt HJS-Vansbro OK 01:45:54 51,89
117 Ulrik Imberg OK Linné 01:46:52 53,02
118 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:47:04 53,26
119 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:48:51 55,35
120 Erik Björklund Leksands OK 01:50:25 57,19
121 Otto Lundman OK Roslagen 01:51:25 58,36
123 Anders Kallings Visborgs OK 01:57:59 66,07
124 Jonny Malley OK Södertörn 01:59:29 67,83
125 Dan Winnberg IK Trenne Ullared 02:01:18 69,96
126 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:07:43 77,49
127 Nils Dahlqvist Storviks IF 02:14:03 84,92
Niklas Frisk Markbygdens OK
Johannes Knutas Attunda OK
Erik Johansson Halmstad OK
Kalle Johansson Halmstad OK
Ville Keskisaari IFK Lidingö SOK
Martin Ahlberger Hestra IF
Niklas Aldén OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF