Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Langerak Järfälla OK 00:50:10 20,82
3 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:51:03 22,47
4 Oskar Johansson Västvärmlands OK 00:52:07 24,45
5 Loke Agmarken Halmstad OK 00:52:52 25,84
9 Erik Hållström Gävle OK 00:57:15 33,98
10 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:58:26 36,18
11 Lars Olovsson Rehns BK 00:58:36 36,49
13 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:59:58 39,03
16 Tobias Pentonen Hestra IF 01:02:09 43,09
17 Anton Berneving OK Gipen 01:03:33 45,69
18 Henrik Sparr IFK Mora OK 01:03:49 46,18
19 Kalle Johansson OK Hammaren 01:04:32 47,51
20 Simon Österlund Västerås SOK 01:04:55 48,23
21 Theodor Wahlbom OK Orion 01:06:06 50,42
23 John Gabrielsson Sävedalens AIK 01:07:30 53,03
26 Ludvig Sandahl Järla Orientering 01:10:17 58,20
31 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 01:16:05 68,97
33 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 01:16:41 70,09
34 Emil Eriksson Tierps SOK 01:17:16 71,17
35 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:17:36 71,79
36 Emil Sjöö Västerviks OK 01:18:31 73,49
36 Patrik Roos Södertälje-Nykvarn OF 01:18:31 73,49
38 Anton Strandberg Skogslöparna 01:19:38 75,57
39 Jesper Ågren Lunds OK 01:19:50 75,94
40 Simon Järpling OK Klemmingen 01:21:15 78,57
41 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 01:21:43 79,44
43 August Bengtsson OK Nackhe 01:22:15 80,43
45 Carl Strandby SOK Träff 01:25:44 86,90
46 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:27:09 89,53
47 Nicklas DeWitt Länna IF 01:29:08 93,22
48 Adam Johansson Trollhättans SOK 01:29:38 94,14
49 Tobias Bladh Lunds OK 01:30:36 95,94
52 Erik Calleberg Snättringe SK 01:34:59 104,08
53 Arvid Hammar FK Herkules 01:37:32 108,82
54 Jakob Junkers IF Marin Väst 01:40:14 113,84
56 Axel Sjöberg OK Hammaren 01:54:09 139,69
57 Samuel Johansson OK Hammaren 01:59:37 149,85
58 Markus Pettersson Vänersborgs SK 02:01:48 153,90

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF