Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Gustaf Berglund IFK Mora OK 00:46:07 19,90
6 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:46:59 21,64
7 Victor Helgesson Hestra IF 00:47:12 22,07
9 Axel Jutterström IFK Mora OK 00:48:11 24,04
12 Johan Lamm Frölunda OL 00:51:09 29,97
14 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:51:27 30,58
15 Arvid Linder OK Hällen 00:51:31 30,71
16 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:51:32 30,74
17 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:51:33 30,78
21 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:52:14 32,14
25 Albin Andersson OK Ravinen 00:52:49 33,31
29 Linus Backlund OK Södertörn 00:53:02 33,74
31 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:53:55 35,51
32 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:53:56 35,54
34 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:54:56 37,55
36 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:55:14 38,15
36 Jonas Toftered IF Rigor 00:55:14 38,15
39 Johan Hagströmer OK Klemmingen 00:55:39 38,98
40 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:55:56 39,55
41 Christian Redtzer Attunda OK 00:55:58 39,61
42 Mårten Olsson Gävle OK 00:56:01 39,71
43 Erik Olsson Gävle OK 00:56:17 40,25
44 Josef Johansson OK Kolmården 00:56:20 40,35
45 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:56:56 41,55
46 Martin Granberg IFK Mora OK 00:57:00 41,68
49 Hugo Ekinge OK Motala 00:57:59 43,65
52 Tobias von Kronhelm OK Måsen 00:58:48 45,28
53 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:59:05 45,85
54 Andreas Persson OK Hammaren 00:59:38 46,95
55 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 00:59:47 47,25
59 Johan Lindman Finspångs SOK 01:00:18 48,28
60 Erik Vinblad Lunds OK 01:00:50 49,35
61 David Risberg Kils OK 01:01:05 49,85
62 Albin Larsson Katrineholms OK 01:01:06 49,88
63 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 01:01:11 50,05
64 Pontus Lindblom OK Roxen 01:01:23 50,45
66 Pontus Erlandsson SOK Viljan 01:01:57 51,59
67 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:02:11 52,05
68 Filip Brunander Attunda OK 01:02:29 52,65
70 Oscar Prytz Tjalve IF Norrköping 01:02:59 53,65
71 Martin Storkamp Sundsvalls OK 01:03:02 53,75
72 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:03:08 53,95
74 Gustaf Hedegård OK Kolmården 01:05:21 58,39
76 Isac Johansson Sol Tranås 01:06:13 60,12
77 Joel Sjödin OK Kolmården 01:06:14 60,16
78 Victor Thörnkvist Sol Tranås 01:06:21 60,39
79 Filip Svensson OK Löftan 01:06:28 60,62
80 Simon Österling OK Södertörn 01:07:05 61,86
81 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:07:49 63,32
82 Olof Skoglund Kils OK 01:08:06 63,89
83 Alfred Lönn Västerås SOK 01:08:24 64,49
83 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 01:08:24 64,49
85 Axel Forsman FK Herkules 01:08:59 65,66
86 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:09:14 66,16
88 Jonas Lauri FK Herkules 01:10:17 68,26
89 Tim Olsson Brattås CK 01:11:20 70,36
90 Carl Ekbring Kexholms SK 01:11:43 71,13
92 Vidar Persson Täby OK 01:12:26 72,56
95 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 01:13:17 74,26
97 Christopher Wilestedt Attunda OK 01:14:18 76,30
98 Eric Löfqvist OK Njudung 01:14:25 76,53
99 David Levin Svaide Roma SOK 01:15:10 78,03
100 Elias Andersson OK Norrvirdarna 01:16:22 80,43
101 Oskar Enges Attunda OK 01:17:27 82,60
102 Fredrik Stenbeck OK Österåker 01:17:52 83,43
103 Alexander Alness Långhundra IF 01:18:33 84,80
104 Viktor Östergren Växjö OK 01:43:21 134,43
105 Harald Larsson Bergnäsets AIK 01:48:27 144,63
106 Lucas Norrman Attunda OK 01:54:42 157,14
Johan Olson IK Uven

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr