Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H17-20 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Nilsson Snättringe SK 00:33:44 19,23
3 Erik Widmark IF Hagen 00:37:16 28,83
4 Albin Bergkvist OK Kåre 00:37:53 30,50
5 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:38:00 30,82
6 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:43:26 45,57
7 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 00:43:49 46,62
10 Erik Blick OK Alehof 00:45:16 50,55
11 Max Johansson Segersta OK 00:47:42 57,16
13 Jesper Hedar OK Tor 00:49:03 60,83
14 Emil Erikmats Sävedalens AIK 00:49:14 61,32
15 Alexander Nilsson OK Södertörn 00:50:24 64,49
16 Rikard Andersson Bjursås OK 00:50:50 65,67
17 Jesper Haglund OK Djerf 00:51:13 66,71
18 Linus Jonasson Vänersborgs SK 00:52:08 69,20
19 Albin Emlén Vittjärvs IK 00:53:03 71,69
20 Jesper Nyström IF Thor 00:53:41 73,41
21 Oliver Karmetun OK Bävern 00:53:52 73,91
23 Egil Morast Haninge SOK 00:54:18 75,08
24 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:56:15 80,38
25 Lukas Torbiörnsson Järla Orientering 00:56:48 81,87
27 Alfred Björklund IFK Mora OK 00:58:57 87,71
28 Johan Wallin Täby OK 00:59:11 88,35
29 Albin Wallin OK Hammaren 00:59:14 88,48
30 Nils Orbert Attunda OK 01:01:22 94,27
31 Ghaith Al-Tameemi Ockelbo OK 01:02:34 97,53
32 Jonathan Johansson Nybro OK 01:02:54 98,44
33 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:02:59 98,66
34 Fritjof Lunde Andersson OK Landehof 01:04:09 101,83
35 William Jörnelius FK Herkules 01:07:19 110,43
37 Ville Grahn IK Uven 01:10:24 118,81
38 Svante Johansson Täby OK 01:11:26 121,61
39 Filip Leman Göteborgs SK 01:11:27 121,66
40 Oskar Vamling Frölunda OL 01:11:28 121,70
41 Eric Campbell Lustens OK 01:12:02 123,24
42 Lukas Wadsten OK Landehof 01:13:15 126,54
43 Filip Johansson SOK Viljan 01:13:57 128,45
44 Gustav Nyman Vänersborgs SK 01:16:49 136,23
45 Jakob Mellin Sundbybergs IK 01:18:38 141,16
46 Martin Kihl Sundbybergs IK 01:18:39 141,21
47 Adam Hedberg OK Södertörn 01:20:33 146,37
48 Viktor Brandt HJS-Vansbro OK 01:27:37 165,56
49 Erik Adolfsson OK Södertörn 01:31:52 177,10
51 Samuel Giselsson Ronneby OK 01:39:02 196,56
52 Benjamin Olsson Lustens OK 01:40:10 199,64
53 Andreas Liljebrand SK Trim/Virsbo 01:40:13 199,78
54 Axel Jemsson OK Norrvirdarna 01:41:17 202,67
57 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 02:12:05 286,31
Alexander Josefsson Vimmerby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF