Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
5 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:31:20 16,60
5 Lukas Olm Kils OK 00:31:20 16,60
7 Isac Ericsson Växjö OK 00:31:22 16,70
8 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:31:30 17,07
9 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:31:40 17,55
9 Erik Hannrup IF Thor 00:31:40 17,55
11 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:32:14 19,16
13 Simon Harden FK Boken 00:32:21 19,49
15 Gustav Runefors Växjö OK 00:32:57 21,19
19 Loke Östangård Gamleby OK 00:33:39 23,18
20 Victor Hansson Jönköpings OK 00:33:46 23,51
22 Marcus Carlsson IF Hagen 00:34:14 24,84
23 Felix Persson Haninge SOK 00:34:15 24,88
24 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:34:27 25,45
25 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:34:38 25,97
25 Oskar Nyman OK Tyr 00:34:38 25,97
28 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:46 26,35
29 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:34:47 26,40
32 Martin Lamm Frölunda OL 00:35:02 27,11
37 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:36:12 30,42
38 Gustav Olsson Torsås OK 00:36:25 31,04
39 Daniel Bogren IF Hagen 00:36:26 31,08
40 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:36:30 31,27
42 Axel Blom Frölunda OL 00:36:49 32,17
44 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:36:50 32,22
47 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:37:11 33,21
49 Samuel Axelson OK Tyr 00:37:27 33,97
50 Johannes Ögren OK Kåre 00:37:31 34,16
51 Gunnar Engström Linköpings OK 00:37:37 34,44
52 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:37:41 34,63
53 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:37:44 34,77
54 Emil Hornliden Umedalens IF 00:37:45 34,82
54 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:37:45 34,82
56 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:37:58 35,44
57 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:38:06 35,82
59 Rasmus Täck OK Hammaren 00:38:17 36,34
60 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:18 36,38
61 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:38:31 37,00
62 Adomas Repsys Alfta-Ösa OK 00:38:33 37,09
63 Arvid Önsten IK Vista 00:38:38 37,33
64 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:42 37,52
67 Emil Jonsell IF Thor 00:39:05 38,61
68 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:39:53 40,88
69 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:39:54 40,93
70 Lukas Katvala OK Älgen 00:40:07 41,54
72 Albin Andersson Segersta OK 00:40:14 41,87
73 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:40:16 41,97
76 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:40:38 43,01
80 Simon Freyland Eksjö SOK 00:41:07 44,38
82 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:41:21 45,04
82 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:41:21 45,04
84 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:41:53 46,56
86 Hugo Bäsén IF Thor 00:42:08 47,27
88 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:42:41 48,83
89 Axel Toresson Lunds OK 00:42:44 48,97
90 Pontus Bierfeldt Ärla IF 00:42:45 49,02
91 Viktor Berg Leksands OK 00:42:48 49,16
93 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:43:03 49,87
95 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:43:19 50,63
97 Klas Johansson OK Tranan 00:43:29 51,10
98 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:43:30 51,15
101 Johan Grahn IK Uven 00:44:04 52,76
102 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:44:09 53,00
103 Måns Eriksson Östersunds OK 00:44:20 53,52
104 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:44:34 54,18
106 Albin Norén Piteå IF 00:44:58 55,32
107 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:45:07 55,74
108 Erik Lund Stenungsunds OK 00:45:11 55,93
112 Erik Eriksson OK Älgen 00:45:37 57,16
114 Axel Bergström OK Rodhen 00:46:01 58,30
115 Ingmar Holmer OK Nipan 00:46:05 58,49
117 Adrian Johansson OK Nolaskogsarna 00:46:49 60,57
118 Karl Brahm Långhundra IF 00:46:50 60,62
119 John Granath OK Kåre 00:47:00 61,09
120 Filip Möller OK Södertörn 00:47:05 61,33
121 Robert Cole Väsby OK 00:47:15 61,80
122 Samuel Norén OK Enen 00:47:19 61,99
123 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:47:31 62,56
124 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:47:37 62,84
130 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:48:03 64,07
131 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:48:23 65,02
132 Daniel Hellberg Lunds OK 00:48:25 65,11
134 Love Carlsson OK Orion 00:48:48 66,20
136 Anton Gliveson Ronneby OK 00:48:54 66,48
136 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:48:54 66,48
139 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:49:50 69,13
140 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:50:36 71,31
141 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:50:39 71,45
142 Emil Johansson Segersta OK 00:50:42 71,60
144 Anders Ruhn OK Roslagen 00:52:04 75,48
145 Jonathan Uller Kils OK 00:52:23 76,38
146 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:52:27 76,57
147 Martin Danielsson OK Kåre 00:52:32 76,80
149 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:52:39 77,13
150 William Nilsson Nyköpings OK 00:52:44 77,37
151 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:53:09 78,55
152 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:53:13 78,74
153 Alexander Augustsson OK Bävern 00:53:22 79,17
155 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:53:54 80,68
156 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 00:53:59 80,92
157 Jacob Enberg Halmstad OK 00:54:05 81,20
158 Ludvig Lindén Attunda OK 00:54:33 82,53
159 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:54:41 82,91
160 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:54 86,36
161 Lucas Granberg OK Kåre 00:56:11 87,17
164 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:56:59 89,44
165 Nils Hammar FK Herkules 00:57:00 89,49
166 Filip Johansson Kungälvs OK 00:57:10 89,96
168 Mattias Ivares OK Södertörn 00:58:17 93,13
169 Jimmy Johansson Forsa OK 01:00:14 98,67
171 Viktor Alfredsson OK Tyr 01:00:27 99,28
173 Eric Valjus Hagaby GoIF Örebro 01:01:22 101,89
175 Oliver Vallerius Gamleby OK 01:02:00 103,68
176 Måns Holmgren OK Hammaren 01:02:24 104,82
177 Petter Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:51 106,10
181 Viktor Granström Vingåkers OK 01:06:10 115,52
183 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 01:06:58 117,79
184 Julius Puke Ystads OK 01:07:09 118,31
185 Emil Gustafsson Järfälla OK 01:08:58 123,47
186 Daniel Glimtén OK Löftan 01:10:39 128,25
187 Felix Svensson Rasbo IK 01:12:05 132,32
188 Alexander Bokerud IF Rigor 01:12:52 134,54
189 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 01:13:37 136,67
191 Anton Hansson OK Djerf 01:15:29 141,97
193 Martin Skärlén Haninge SOK 01:16:20 144,39
194 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:16:34 145,05
195 Isak Eriksson Nyköpings OK 01:19:36 153,66
196 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:21:06 157,92
199 Alex Lindberg Fagersta OK 01:29:54 182,91
201 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:36:26 201,46
202 Nils Ottosson Gävle OK 02:02:24 275,20
Jakob Nilsson Ystads OK
Viktor Wallin OK Kåre
Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF
Björn Johansson Sundsvalls OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF