Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
5 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:32:10 10,49
6 Tove Pettersson OK Roxen 00:32:14 10,63
7 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:32:31 11,23
9 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:33:31 13,35
12 Linda Renner OK Södertörn 00:34:24 15,22
14 Tilde Backlund OK Södertörn 00:34:27 15,33
16 Agnes Broman OK Roslagen 00:35:06 16,71
17 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:35:33 17,66
18 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:35:35 17,73
19 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:36:22 19,40
20 Ellika Groth Kungälvs OK 00:36:32 19,75
22 Emilia Engel OK Ravinen 00:37:07 20,99
23 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:37:21 21,48
24 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:37:30 21,80
25 Elin Lindblad OK Djerf 00:37:49 22,47
26 Alicia Lundgren Växjö OK 00:37:51 22,54
27 Elin Edström Härnösands OK 00:37:55 22,68
28 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:38:00 22,86
28 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:38:00 22,86
30 Amanda Jansson OK Djerf 00:38:17 23,46
31 Ylva Sandén OK Södertörn 00:38:24 23,71
33 Clara Dahl Härlövs IF 00:38:33 24,03
37 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:39:39 26,36
38 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:39:54 26,89
39 Wilma Larsson OK Tor 00:39:59 27,07
40 Agnes Källström Sala OK 00:40:07 27,35
41 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:40:08 27,39
42 Maja Porle Växjö OK 00:40:10 27,46
43 Lovisa Lager Halmstad OK 00:40:17 27,70
44 Tilde Engberg Härnösands OK 00:40:22 27,88
46 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:40:25 27,99
47 Matilda Larsson OK Hällen 00:40:35 28,34
48 Petrina Costermans Järla Orientering 00:41:03 29,33
49 Ida Helgesson Hestra IF 00:41:09 29,54
50 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:41:15 29,75
51 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:23 30,04
52 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:41:44 30,78
54 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:42:17 31,95
55 Alva Jonsson Långhundra IF 00:42:18 31,98
57 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:42:41 32,79
58 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:42:42 32,83
59 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:42:43 32,87
60 Moa Karlsson Storviks IF 00:42:52 33,18
61 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:42:56 33,33
62 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:43:09 33,78
64 Louise Ramebäck Umeå OK 00:43:25 34,35
65 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:43:29 34,49
66 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:43:30 34,53
68 Clara Spik Leksands OK 00:43:48 35,16
70 Julia Wanner Avesta OK 00:44:04 35,73
70 Smilla Sandström Härnösands OK 00:44:04 35,73
72 Ida Roos IF Hagen 00:44:05 35,76
73 Thea Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:44:08 35,87
74 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:44:16 36,15
77 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:44:48 37,28
78 Nora Aroneng Hestra IF 00:44:56 37,57
79 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:45:06 37,92
80 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:45:09 38,03
81 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:17 38,31
82 Lotten Sandén OK Södertörn 00:45:31 38,81
87 Tilda Andersson Tullinge SK 00:46:57 41,85
88 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:47:05 42,13
90 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:47:16 42,52
91 Katarina Norrby OK Södertörn 00:47:21 42,69
92 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:47:36 43,22
93 Elin Berg OK Ravinen 00:47:40 43,37
96 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:48:11 44,46
97 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:48:38 45,42
99 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 00:49:12 46,62
100 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:49:15 46,72
101 Klara Bolin Tullinge SK 00:49:21 46,94
102 Elsa Wallin OK Hammaren 00:49:40 47,61
103 Josefin Hersén Tullinge SK 00:51:16 51,00
105 Julia Andersson IK Vikings OK 00:52:03 52,66
106 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:52:07 52,81
108 Ida Johnsson OK Kåre 00:53:02 54,75
109 Evelina Olsson OK Nackhe 00:53:08 54,96
110 Kajsa Norman Sävedalens AIK 00:53:09 55,00
111 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:53:33 55,85
112 Lisa Hallmén OK Tisaren 00:53:52 56,52
114 Hanna Svanberg OK Renen 00:54:19 57,47
115 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:54:37 58,11
118 Sara Sundin Waxholms OK 00:55:09 59,24
119 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:55:30 59,98
120 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:55:54 60,83
121 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:56:02 61,11
122 Kajsa Ward OK Vivill 00:56:07 61,29
123 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:56:18 61,68
125 Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:56:41 62,49
126 Matilda Rundqvist OK Nackhe 00:57:10 63,52
129 Linnea Sjödin Avesta OK 00:59:30 68,47
130 Cornelia Lydin OK Kontinent 00:59:40 68,82
131 Alma Leijon Härlövs IF 01:00:51 71,33
132 Elin Unander Sundsvalls OK 01:01:38 72,99
133 Anna Lithell OK Linné 01:01:50 73,42
134 Alicia Gummesson Finspångs SOK 01:02:17 74,37
135 Jessica Karlsen Järfälla OK 01:02:30 74,83
136 Erica Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 01:05:54 82,05
137 Nelly Persson Sundsvalls OK 01:06:41 83,71
138 Emelie Rönnborg IK Uven 01:07:01 84,41
139 Tove Eriksson Ryda SK 01:07:04 84,52
140 Kajsa Toftner OK Kompassen 01:08:03 86,61
142 Tuvali Ekenman OK Ravinen 01:10:23 91,56
143 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:11:43 94,38
144 Lisa Vogt Västerbergslagens OL 01:14:04 99,37
145 Klara Säfsten Mölndal Outdoor IF 01:14:25 100,11
146 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:15:25 102,23
147 Vanja Johansson OK Hammaren 01:16:33 104,64
148 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 01:17:42 107,08
149 Lova Aggefors OK Ravinen 01:19:02 109,91
151 Ellen Ekström OK Ravinen 01:26:40 126,10
152 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:29:40 132,46
153 Tove Ordqvist Kils OK 01:32:14 137,91
154 Linnea Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 01:32:38 138,76
155 Maja Strand FK Åsen 01:41:32 157,64
157 Josefin Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 02:08:04 213,92
Lovisa Weiden Skåneslättens OL
Elin Dahl Visborgs OK
Klara Höglund Eksjö SOK
Lisa Hallgren Bjursås OK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr