Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:28:54 12,14
2 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:31:25 19,50
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:31:45 20,48
5 Johan Langerak Järfälla OK 00:33:06 24,42
6 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:33:36 25,89
7 Samuel Pihlström OK Landehof 00:34:05 27,30
9 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:34:20 28,03
11 Leo Johansson OK Kolmården 00:34:37 28,86
12 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:34:58 29,88
13 Adrian Vartia OK Löftan 00:35:08 30,37
14 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:35:23 31,10
15 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:35:42 32,03
16 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:35:54 32,61
17 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:36:07 33,25
20 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:36:46 35,15
20 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:36:46 35,15
22 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:36:55 35,58
23 Albin Toll OK Njudung 00:37:14 36,51
24 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:37:18 36,71
25 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:37:30 37,29
26 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:37:36 37,58
28 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:38:08 39,14
29 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:38:20 39,73
30 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:38:39 40,65
31 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:38:41 40,75
32 Andreas Näslund Västerås SOK 00:38:51 41,24
33 Hugo Setthagen OK Tranan 00:39:09 42,12
35 Johan Calleberg Snättringe SK 00:39:17 42,51
36 Allan Hedberg Lunds OK 00:39:47 43,97
37 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:40:19 45,53
39 Johannes Green Almby IK 00:40:58 47,43
40 Mattias Hane OK Tyr 00:41:49 49,91
41 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:41:53 50,11
42 Anton Silier Järfälla OK 00:41:59 50,40
45 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:43:03 53,52
46 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:43:18 54,25
47 Albin Lindgren Visborgs OK 00:43:23 54,50
49 Jakob Thellsén OK Roxen 00:43:47 55,67
51 Simon Giselsson Ronneby OK 00:44:13 56,93
52 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:44:22 57,37
53 Gustav Perman OK Tyr 00:44:24 57,47
54 Fredrik Hansson Täby OK 00:44:32 57,86
55 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:44:34 57,96
56 Gustav Östensson OK Tranan 00:44:35 58,01
57 Adam Hodin Årsunda IF 00:44:48 58,64
58 Nils Kylborn Almby IK 00:45:12 59,81
60 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:45:29 60,64
60 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:45:29 60,64
62 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:45:31 60,73
63 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:45:40 61,17
65 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:45:54 61,86
66 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:46:07 62,49
68 Casper Vånsjö Arboga OK 00:46:19 63,07
69 Marcus Hermansson IF Hagen 00:46:21 63,17
71 Linus Lundberg OK Bävern 00:46:38 64,00
73 Arvid Roos OK Linné 00:46:42 64,20
74 Mattis Persson Eksjö SOK 00:46:44 64,29
75 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 00:46:48 64,49
77 Simon Svahn Eksjö SOK 00:47:03 65,22
78 Samuel Eriksson Eds SK 00:47:20 66,05
80 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:47:42 67,12
81 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:48:00 68,00
83 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:48:31 69,51
84 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:49:07 71,26
85 Anton Hänström Täby OK 00:49:16 71,70
86 Albin Falk Nyköpings OK 00:49:19 71,85
88 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:49:40 72,87
88 Nils Westlund Trosabygdens OK 00:49:40 72,87
90 William Segura KFUM Örebro OK 00:49:41 72,92
92 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:50:27 75,16
94 Adam Bratt Tullinge SK 00:50:49 76,23
97 Casper Hedar OK Tor 00:51:10 77,26
98 Niklas Svensson Järfälla OK 00:51:20 77,74
99 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:51:50 79,21
100 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:52:04 79,89
101 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:52:48 82,03
103 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:53:52 85,15
104 Alexander Schandl OK Södertörn 00:54:02 85,64
105 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:54:15 86,27
106 Oskar Stenvi OK Linné 00:54:18 86,42
107 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:54:32 87,10
108 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 00:55:50 90,90
109 Johan Holmberg IF Hagen 00:56:17 92,22
110 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:56:22 92,46
111 Kalle Tuuri OK Renen 00:56:27 92,71
112 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:56:53 93,98
113 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:56:58 94,22
114 Johannes Bladh Tullinge SK 00:57:09 94,76
115 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:57:15 95,05
116 Markus Österlund Västerås SOK 00:57:21 95,34
117 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:57:22 95,39
118 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:58:02 97,34
120 Anton Holm OK Djerf 00:58:54 99,87
122 Anton Svensson Hässleholms OK 00:59:24 101,33
123 Johan Alpberg Almby IK 00:59:36 101,92
124 Anton Segerman IF Thor 00:59:46 102,41
125 Adrian Skobe Kalmar OK 01:00:03 103,24
126 Erik Flodman OK Hammaren 01:00:33 104,70
127 Povel Hedberg Lunds OK 01:01:00 106,01
128 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:01:08 106,40
129 Jonathan Pettersson SOK Viljan 01:01:13 106,65
130 Benjamin Terent Forsa OK 01:01:25 107,23
131 Oscar Thornell Surahammars SOK 01:01:58 108,84
132 Ville Fontell OK Enen 01:02:03 109,08
135 Emil Danielsson OK Hammaren 01:04:34 116,44
136 Felix Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:42 116,83
137 Elis Sjödin OK Nipan 01:05:02 117,81
139 Axel Johansson Sol Tranås 01:05:11 118,25
140 Isak Hultberg SOK Viljan 01:05:41 119,71
141 Joel Wiklund OK Grip 01:06:11 121,17
142 Gustav Åman OK Vilse 87 01:06:28 122,00
143 Samuel Låstbom Härlövs IF 01:06:58 123,46
144 Adam Hahne Insjöns IF OK 01:07:06 123,85
145 Oskar Magnusson Rehns BK 01:08:06 126,78
146 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 01:08:20 127,46
148 Oskar Källman OK Hällen 01:08:41 128,48
149 Andreas Johansson Lidköpings VSK 01:09:16 130,19
151 Melvin Jakobsson OK Södertörn 01:09:38 131,26
153 Edvin Schiller OK Njudung 01:12:41 140,18
154 Andreas Nilsson Husums IF OK 01:13:12 141,69
155 Axel Eriksson OK Löftan 01:13:59 143,98
157 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 01:15:15 147,69
159 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 01:16:07 150,22
160 Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF 01:18:00 155,73
161 Hugo Oskarsson Halmstad OK 01:18:22 156,80
162 Joel Kihlström Rehns BK 01:18:24 156,90
164 Melker Elofsson OK Njudung 01:20:07 161,92
165 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:20:33 163,19
166 Thor Nilsson Fagersta OK 01:20:46 163,82
167 Clas Norgren Gällstadbygdens SOK 01:22:06 167,72
169 Daniel Jensen Arboga OK 01:23:19 171,28
170 Per Jutterström IFK Mora OK 01:23:55 173,03
171 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:28:18 185,85
173 Karl Palmqvist OK Kontinent 01:31:35 195,45
174 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 01:33:15 200,33
175 Markus Sandin Ulricehamns OK 01:36:20 209,34
176 Adam Hertz Tenhults SOK 01:37:39 213,19
177 David Nero Nässjö OK 01:37:49 213,68
178 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:38:43 216,31
179 Elias Larsson OK Enen 01:41:21 224,01
180 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 01:43:18 229,72
181 Maxim Johansson Sol Tranås 01:44:41 233,76
182 Charlie Eliasson Dalaportens OL 01:51:39 254,14
Robin Edlund Sundsvalls OK
August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK
William Bodin Gällstadbygdens SOK
Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK

Annonser