Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:16:43 56,72
4 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:17:24 61,40
5 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:18:09 66,53
6 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:18:27 68,59
7 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:18:37 69,73
8 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:18:54 71,67
10 Elsa Kaipe OK Kåre 00:19:48 77,83
12 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:21:28 89,24
13 Alva Björk Trollhättans SOK 00:21:59 92,78
14 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:22:20 95,18
15 Julia Forsgren OK Tyr 00:22:38 97,23
15 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:22:38 97,23
18 Tuva Östangård Gamleby OK 00:22:49 98,49
19 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:22:54 99,06
20 Alice Hall OK Bävern 00:23:02 99,97
21 Emma Hasselström OK Renen 00:23:16 101,57
22 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:23:17 101,68
23 Annie Lund OK Kolmården 00:23:31 103,28
24 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:23:42 104,53
25 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:23:52 105,68
26 Ellen Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:24:00 106,59
28 Emma Karlsson OK Landehof 00:24:15 108,30
29 Emelie Svärd IF Thor 00:24:17 108,53
30 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:24:19 108,76
31 Signe Ögren Karlsbyhedens IK 00:24:25 109,44
32 Linnéa Säfström Hästveda OK 00:24:32 110,24
33 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:24:35 110,58
34 Tuva Selin FK Göingarna 00:24:52 112,52
34 Klara Hart OK Linné 00:24:52 112,52
36 Emma Hallendal IFK Enskede 00:24:53 112,64
37 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:24:59 113,32
38 Vilma Nilsson Attunda OK 00:25:09 114,46
39 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:25:17 115,38
40 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:25:22 115,95
43 Klara Junegard Tullinge SK 00:25:44 118,46
44 Ida Bergfors VK Uvarna 00:25:54 119,60
45 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:26:10 121,43
46 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:26:19 122,45
48 Maja Axelsson Lerums SOK 00:26:40 124,85
50 Sara Ohlin OK Tranan 00:26:49 125,88
51 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:26:54 126,45
52 Lisa Eriksson OK Landehof 00:27:00 127,13
53 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:27:04 127,59
55 Ida Körle OK Landehof 00:27:32 130,78
56 Agnes Berlin OK Orion 00:27:40 131,70
58 Linn De Boussard IFK Enskede 00:27:42 131,92
59 Paula Silier Järfälla OK 00:27:49 132,72
59 Ida Hellström Attunda OK 00:27:49 132,72
61 Vilma Grimmergård Bredareds IF 00:27:50 132,84
62 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:27:58 133,75
62 Agnes Hertz Tenhults SOK 00:27:58 133,75
64 Elsa Södervall IK Gandvik 00:28:15 135,69
65 Kajsa Hall Västerås SOK 00:28:17 135,92
66 Astrid Hedström Östersunds OK 00:28:19 136,15
67 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:28:27 137,06
68 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:28:39 138,43
69 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:28:42 138,77
70 Jenny Jansson Tenhults SOK 00:28:46 139,23
71 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:28:48 139,46
72 Sofia Hugg Forsa OK 00:28:50 139,69
74 Olivia Engel OK Ravinen 00:28:54 140,14
75 Hanna Carlqvist Snättringe SK 00:29:04 141,28
76 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:29:18 142,88
78 Hilda Petersson Växjö OK 00:29:33 144,59
78 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:29:33 144,59
80 Lea Friberg OK Vivill 00:29:35 144,82
82 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:30:13 149,16
83 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:30:21 150,07
85 Lisa Andersson Ryda SK 00:30:32 151,33
85 Julia Åtting Linköpings OK 00:30:32 151,33
87 Tova Lindbäck OK Renen 00:30:51 153,49
88 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:30:52 153,61
90 Emma Alfredsson OK Tyr 00:31:49 160,11
91 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:32:02 161,60
93 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:32:20 163,65
94 Felicia Sandin OK Skärmen 00:32:39 165,82
95 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:32:49 166,96
97 Mindra Langer OK Roxen 00:32:52 167,30
98 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:32:55 167,65
99 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:33:15 169,93
100 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:33:21 170,61
101 Klara Hultberg SOK Viljan 00:33:26 171,18
102 Vera Gerhardsson OK Bävern 00:33:33 171,98
103 Wilma Lindkvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:10 176,21
104 Frida Westfeldt IF Thor 00:34:27 178,15
105 Julia Andersson Eskilstuna OL 00:34:38 179,40
108 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:35:20 184,19
108 Lisa Östensson OK Tranan 00:35:20 184,19
110 Enni Lundberg OK Kåre 00:35:34 185,79
111 Lilly Johnsson OK Gynge 00:35:40 186,48
112 Johanna Pihlström OK Landehof 00:35:49 187,50
113 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:35:55 188,19
114 Matilda Ekman Täby OK 00:36:04 189,22
115 Ida Benatti Skåneslättens OL 00:36:28 191,95
116 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 00:36:31 192,30
117 Hedda Borgström Avesta OK 00:36:36 192,87
118 Lovisa Gullqvist Västvärmlands OK 00:36:43 193,67
119 Tilde Bergström Täby OK 00:37:08 196,52
120 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:37:26 198,57
121 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:37:27 198,69
122 Greta Häger OK Södertörn 00:37:33 199,37
124 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:37:40 200,17
125 Alva Wickström Arboga OK 00:37:59 202,34
126 Elin Svärdhagen Lidköpings VSK 00:38:00 202,45
127 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:38:11 203,71
129 Alice Trygg Sävedalens AIK 00:38:15 204,17
130 Malin Nilsson OK Linné 00:38:20 204,74
131 Anna Viktorsson OK Skogsfalken 00:38:30 205,88
132 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:38:41 207,13
133 Ebba Forsberg OK Ravinen 00:38:43 207,36
134 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:38:52 208,39
135 Elma Wikström OK Hammaren 00:38:58 209,07
136 Tova Grönberg Arboga OK 00:39:56 215,69
137 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:40:36 220,26
138 Ella Fridolfsson Stora Tuna OK 00:40:48 221,63
139 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:40:59 222,88
140 Malin Strömqvist Attunda OK 00:41:30 226,42
142 Linnea Ehnberg Sala OK 00:42:06 230,53
143 Ella Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:42:25 232,70
145 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:43:20 238,97
147 Alva Engström OK Renen 00:43:35 240,69
149 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:43:59 243,42
150 Alma Ander Istrums SK 00:44:14 245,14
151 Hanna Lundin IFK Enskede 00:44:51 249,36
153 Malva Österberg OK Eken 00:46:22 259,74
154 Emelie Bägeby OK Vivill 00:46:51 263,05
155 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:47:02 264,31
156 Fanny Waltersson OK Roxen 00:47:22 266,59
157 Emmy Kärrlander Umedalens IF 00:48:15 272,64
158 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:48:47 276,29
160 Lovisa Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 00:50:58 291,24
161 Moa Holsten Hestra IF 00:51:56 297,86
162 Vilma Johansson OK Hällen 00:55:41 300,00
163 Maja Johansson Gudhems IF 01:00:57 300,00
164 Nina Jutterström IFK Mora OK 01:03:10 300,00
165 Hilda Perman OK Kåre 01:09:56 300,00
166 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:10:27 300,00
167 Maja Sörensen OK Kontinent 01:11:11 300,00
168 Frida Lundin Järla Orientering 01:15:04 300,00
Tindra Molin Falköpings AIK OK
Matilda Servin Långhundra IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr