Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D12 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Rindstig SOK Viljan 00:18:33 121,98
2 Alice Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:19:35 132,00
3 Elsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:21:25 149,76
4 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:21:33 151,05
5 Selma Ivarsson OK Hammaren 00:22:03 155,90
7 Mira-Li Eriksson Avesta OK 00:23:20 168,33
8 Emma Norin Söders-Tyresö 00:23:31 170,11
9 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:23:51 173,34
10 Tilde Blom OK Nackhe 00:24:28 179,31
11 Selma Hedström Tenhults SOK 00:24:55 183,67
13 Blenda Lenas Skogsluffarnas OK 00:26:44 201,28
14 Lina Von Lindern Åkers IF 00:27:02 204,18
16 Elsa Larsson Burseryds IF 00:27:21 207,25
17 Linnea Classon OK Stigen 00:27:30 208,70
18 Wilma Josefsson Väsby OK 00:27:49 211,77
19 Frida Gustavsson Stora Sundby GoIF 00:28:06 214,52
20 Lisa Björsson OK Kullingshof 00:28:15 215,97
22 Emma Norlin Stigmännen Karlshamns OK 00:28:56 222,59
23 Emilia Bergman Tullinge SK 00:29:04 223,88
24 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 00:29:13 225,34
25 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:29:31 228,24
27 Linnea Skobe Kalmar OK 00:30:53 241,49
28 Kajsa Träff NAIS Orienteringsklubb 00:31:41 249,24
30 Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb 00:33:31 267,00
31 Nova Matthews Tullinge SK 00:34:13 273,78
32 Johanna Josefsson OK Roxen 00:35:25 285,41
33 Wilma Olsson OK Tranan 00:36:08 292,35
34 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:36:10 292,68
35 Klara Jedar OK Tor 00:37:36 300,00
36 Clara Svensson Surahammars SOK 00:38:05 300,00
37 Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 00:38:06 300,00
38 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:38:42 300,00
39 Amanda Eckerlid Sävedalens AIK 00:39:32 300,00
40 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:39:40 300,00
41 Märta Henningsson Lunds OK 00:39:56 300,00
42 Emma Svensson OK Gränsen 00:40:08 300,00
43 Emelie Engvall Sala OK 00:41:13 300,00
44 Ellen Rydenius Tullinge SK 00:45:07 300,00
45 Puja Munther Sävedalens AIK 00:45:23 300,00
46 Emmie Nordström Lessebo OK 00:47:45 300,00
47 Vilda Persson IK Hakarpspojkarna 00:48:39 300,00
48 Ingrid Toresäter IK Uven 00:50:11 300,00
50 Sofia Pedersen Järpens SK 01:10:09 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr