Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Claesson Stora Tuna OK 00:28:52 12,20
2 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 00:30:26 15,99
3 Ida Hördegård IFK Göteborg 00:33:43 23,95
4 Lovisa Westbom Södertälje-Nykvarn OF 00:34:04 24,80
5 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:34:09 25,00
6 Catrin Ingvarsson OK Renen 00:34:48 26,57
7 Emma Tarandi IFK Lidingö SOK 00:34:59 27,02
8 Lena Jakobsson Nybro OK 00:35:22 27,95
10 Johanna Maxén Stora Tuna OK 00:36:21 30,33
11 Kristina Johander Södertälje-Nykvarn OF 00:36:28 30,61
14 Linn Stillberger OK Ravinen 00:36:54 31,66
15 Ida Wikström IFK Lidingö SOK 00:37:32 33,20
16 Nina De Boussard IFK Enskede 00:37:43 33,64
17 Åsa Pauler Skogslöparna 00:38:13 34,85
18 Hanna Persson Göteborg-Majorna OK 00:38:38 35,86
19 Sandra Laas OK Skogshjortarna 00:38:55 36,55
21 Jenny Martinsson OK Tranan 00:39:10 37,15
22 Anna Martner Frölunda OL 00:39:28 37,88
23 Maria Ivermark Västerås SOK 00:39:29 37,92
24 Lena Hermansson IFK Mora OK 00:39:36 38,20
25 Lina Matthews Tullinge SK 00:40:07 39,46
26 Karin Persson Skogslöparna 00:40:35 40,59
27 Daniela Renner OK Södertörn 00:40:43 40,91
29 Therese Axenborg Mölndal Outdoor IF 00:40:59 41,56
30 Malin Sörstrand Istrums SK 00:41:12 42,08
31 Malin Jonsson OK Tyr 00:41:31 42,85
33 Maria Holmstrand OK Landehof 00:42:04 44,18
34 Jessica Söllvander OK Rodhen 00:42:18 44,75
35 Johanna Nordström KFUM Örebro OK 00:42:20 44,83
36 Desiré Rex OK Landehof 00:42:30 45,23
38 Marie Säfström Hästveda OK 00:43:03 46,56
38 Johanna Grybäck Söderhamns OK 00:43:03 46,56
40 Malin Unander Sundsvalls OK 00:43:06 46,69
41 Christina Thomas Östersunds OK 00:43:22 47,33
43 Sara Öberg OK Hällen 00:43:42 48,14
44 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 00:44:02 48,95
45 Sofie Andersson Matteus SI 00:44:20 49,67
46 Ann-Christin Nyberg Snättringe SK 00:44:21 49,71
47 Elin Svensson Snättringe SK 00:44:45 50,68
48 Ulrika N Eriksson Stora Tuna OK 00:44:49 50,84
49 Emma Larsson Almby IK 00:44:52 50,97
50 Solrun Gotteberg Mölndal Outdoor IF 00:45:31 52,54
51 Maria Lennartson Ulricehamns OK 00:45:47 53,19
54 Charlotte Josefsson OK Vivill 00:46:54 55,89
55 Anna Jansson Rånäs OK 00:46:57 56,01
56 Helena Stropp Gävle OK 00:47:28 57,27
56 Maria Halvarsson Östersunds OK 00:47:28 57,27
58 Charlotte Wahlström Almby IK 00:47:39 57,71
59 Maria Eriksson OK Måsen 00:47:42 57,83
60 Lisa Höök OK Tyr 00:48:04 58,72
61 Sandra Edhager Nyköpings OK 00:48:23 59,49
61 Karin Åhlén OK Österåker 00:48:23 59,49
63 Anna Kempe OK Denseln 00:48:38 60,09
64 Jenny Aasa Tullinge SK 00:49:09 61,35
65 Mari Svedestam Eskilstuna OL 00:49:18 61,71
66 Lotta Age Degerfors OK 00:49:21 61,83
67 Martina Vejedal Markbygdens OK 00:50:19 64,17
68 Sofia Björnberg Nyköpings OK 00:50:30 64,62
69 Linda Corneliusson OK Löftan 00:50:55 65,63
69 Caroline Westbom OK Österåker 00:50:55 65,63
73 Martina Jansson SOK Aneby 00:51:29 67,00
74 Anna-Karin Bondesson Frosta OK 00:52:09 68,61
75 Viktoria Karlsson Kovlands IF 00:52:10 68,65
76 Helén Eriksson OK Tor 00:52:28 69,38
77 Liselotte Klemming Kalmar OK 00:52:48 70,19
78 Linda Granqvist FK Göingarna 00:52:49 70,23
79 Sofia Hjort Falköpings AIK OK 00:53:01 70,71
80 Anna Lundquist OK Ravinen 00:53:13 71,20
81 Sara Töyrä IFK Kiruna 00:53:41 72,33
83 Lisa Martander Trollhättans SOK 00:53:44 72,45
84 Lisa Engelke OK Gipen 00:53:54 72,85
85 Åsa Juvén OK Tranan 00:53:56 72,94
86 Camilla Nygren IF Thor 00:54:29 74,27
87 Anna Rosnäs IK Stern 00:54:49 75,08
87 Carolina Nilsson OK Kompassen 00:54:49 75,08
89 Emma Faxén Växjö OK 00:55:05 75,72
90 Karin Green Sjövalla FK 00:55:08 75,84
91 Frida Öhlund OK Linné 00:55:42 77,22
92 Maria Lundh Ringsjö OK 00:55:54 77,70
93 Åsa Braam OK Denseln 00:56:00 77,94
94 Anna Wikström Hästveda OK 00:56:05 78,15
95 Åsa Tidquist Falköpings AIK OK 00:56:47 79,84
96 Caroline Lindgård FK Göingarna 00:56:58 80,29
98 Emma Kriblad Hjärnarps OL 00:58:56 85,05
99 Annica Kristoffersson Almby IK 00:59:11 85,66
100 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 00:59:24 86,18
104 Malin Löfgren Stora Tuna OK 01:00:15 88,24
105 Åsa Jernberg Gävle OK 01:00:34 89,01
106 Elna Mogensen OK Tyringe 01:01:20 90,87
107 Anna Hammarberg Sundsvalls OK 01:01:34 91,43
108 Elin Sundkvist Berg KFUM Örebro OK 01:01:54 92,24
109 Terese Ruderfelt IF Rigor 01:01:55 92,28
110 Anna M Windevall Sävedalens AIK 01:01:57 92,36
111 Veronika Palmertz Helsingborgs SOK 01:02:46 94,34
112 Jennie Gustavsson Växjö OK 01:03:22 95,79
113 Sara Kalander KFUM Örebro OK 01:04:54 99,51
115 Jenny Ekström Stenungsunds OK 01:06:18 102,90
116 Annika Emander Stigmännen Karlshamns OK 01:06:51 104,23
117 Mikaela Löfgren Stångenäs AIS 01:06:59 104,56
118 Johanna Sjons IFK Hedemora OK 01:07:10 105,00
120 Kristina Dersjö Västvärmlands OK 01:08:06 107,26
123 Johanna Berntsson Malmö OK 01:11:35 115,70
125 Maria Svensson Lunds OK 01:16:50 128,42
127 Birgitta Isaksson Västerås SOK 01:20:10 136,50
128 Sara Hellsten Nyköpings OK 01:26:01 150,68
129 Anna Lilja-Rasmusson Ronneby OK 01:31:41 164,41

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr