Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Elin Ek IFK Mora OK 00:35:52 6,39
6 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:40:15 14,23
7 Linn Nilsson OK Tyr 00:40:27 14,59
8 Maria Mogensen OK Ravinen 00:40:42 15,03
9 Malin Svensson OK Orion 00:41:07 15,78
10 Sara Prince Mölndal Outdoor IF 00:41:31 16,50
12 Linda Take OK Tyr 00:41:58 17,30
16 Maria Von Schmalensée Attunda OK 00:42:42 18,61
17 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:42:56 19,03
18 Helena Norberg Stora Tuna OK 00:43:11 19,48
19 Johanna Kindlund OK Tyr 00:43:29 20,01
20 Lotta Saetre OK Landehof 00:43:30 20,04
21 Pia Birkebæk Stora Tuna OK 00:44:01 20,97
23 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna 00:44:10 21,23
24 Linda Nordin Eksjö SOK 00:44:11 21,26
26 Anna Quayle OK Nolaskogsarna 00:44:28 21,77
27 Jenny Berg OK Ravinen 00:44:33 21,92
28 Anna Lundgren Sundsvalls OK 00:45:08 22,96
31 Lena Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:45:51 24,24
32 Alexandra Svanström Täby OK 00:46:14 24,93
33 Frida Wallström Sävedalens AIK 00:46:15 24,96
35 Maria Holmqvist Sjövalla FK 00:47:21 26,93
36 Carina Hallendal IFK Enskede 00:48:00 28,09
37 Helene Nilsson OK Linné 00:48:06 28,27
40 Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof 00:48:27 28,89
41 Jeannette Aumo Kungälvs OK 00:48:33 29,07
42 Anna Berggren Gävle OK 00:49:24 30,59
43 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:50:27 32,47
45 Hanna Rangert Kungälvs OK 00:50:47 33,07
48 Nadja Dahlström Snättringe SK 00:52:26 36,02
50 Susanne Cox Lerums SOK 00:52:28 36,08
51 Anke Xylander Söders-Tyresö 00:52:32 36,20
52 Anna Falk Sundbybergs IK 00:52:40 36,44
53 Elin Ahlström IFK Enskede 00:52:57 36,94
55 Carina Kalered OK Denseln 00:53:08 37,27
57 Susanna Edström Härnösands OK 00:53:48 38,46
58 Sara Timner Sundsvalls OK 00:55:08 40,85
59 Karin Möllerberg Valbo AIF 00:55:45 41,95
60 Marie Lyckebäck Sigtuna OK 00:55:50 42,10
62 Jenny Johansson IK Ymer 00:56:30 43,29
64 Jessica Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:56:49 43,86
65 Annika Johansson OK Tranan 00:56:50 43,89
67 Mette Brolinson Centrum OK 00:57:00 44,18
68 Ann Bägeby OK Vivill 00:57:06 44,36
70 Susanne Liukkonen Sundsvalls OK 00:57:51 45,70
72 Jenny Johansson Valbo AIF 00:58:37 47,08
73 Martina Lindberg IK Ymer 00:58:45 47,31
74 Marie-Louise Engberg Härnösands OK 01:00:20 50,15
75 Jenny Unander Sundsvalls OK 01:00:29 50,41
76 Anna Staaf Upsala IF 01:01:10 51,64
78 Maria R Thelin Jönköpings OK 01:01:38 52,47
79 Maria Lang Västerviks OK 01:04:02 56,76
80 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 01:04:28 57,54
81 Anna Karlqvist IFK Lidingö SOK 01:04:32 57,66
83 Cecilia Groth Kungälvs OK 01:06:21 60,91
84 Susanne Karlsson OK Denseln 01:07:08 62,31
85 Karin Althoff Kungälvs OK 01:09:30 66,54
86 Åsa Berg Sigtuna OK 01:09:52 67,19
88 Michaela Lundell OK Österåker 01:12:57 72,71
89 Nina Ahlén IF Hagen 01:14:11 74,91
91 Maria Dåverhög Västvärmlands OK 01:17:05 80,10
92 Erika Rask Kungälvs OK 01:19:11 83,86
94 Lena Nilevi Haninge SOK 01:19:48 84,96
95 Anna Gillman OK Linné 01:22:04 89,01
97 Lena Buhre Attunda OK 01:25:21 94,88
99 Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 01:47:22 134,26

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF