Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Laila B Höglund FK Herkules 00:24:17 19,42
2 Ann Franzén OK Södertörn 00:24:58 21,59
3 Kerstin Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:26:44 27,21
4 Anna-Birgitta Gustafsson OK Tylöskog 00:27:20 29,11
5 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 00:28:03 31,39
6 Helena Lindman Nässjö OK 00:28:05 31,50
7 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 00:28:27 32,66
8 Maria Castenborg Njurunda OK 00:28:37 33,19
9 Lena Reisen IF Hagen 00:28:44 33,56
10 Karin Öhlin SOK Aneby 00:28:51 33,93
12 Anne Bodin Almby IK 00:29:26 35,79
13 Lena Swartz OK Orion 00:29:27 35,84
14 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:29:28 35,89
15 Maria Sahlin Arboga OK 00:29:38 36,42
16 Camilla Rosén Annebergs GIF 00:29:46 36,84
17 Annika Svensson Solna OK 00:30:02 37,69
18 Helen Karlbom IFK Göteborg 00:30:40 39,70
19 Eva Alm OK Ravinen 00:30:51 40,29
20 Anna-Karin Viklund OK Nipan 00:30:54 40,45
21 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 00:31:42 42,99
22 Lollo Nyberg OK Kontinent 00:31:45 43,15
23 Gunnel Rask Sigtuna OK 00:31:48 43,31
24 Sari Håkansson OK Gränsen 00:31:58 43,84
25 Kerstin Sjökvist OK Österåker 00:32:06 44,26
26 Annika Engel Hässleholms OK 00:32:07 44,31
27 Gitte Engström Linköpings OK 00:32:12 44,58
28 Åsa Sörlin Lustens OK 00:32:14 44,68
30 Maria Lännevall OK Roslagen 00:32:26 45,32
30 Anne Svantesson Hjärnarps OL 00:32:26 45,32
32 Monica Fröjd Snättringe SK 00:32:27 45,37
33 Anna Asplund Kungälvs OK 00:32:59 47,07
34 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:33:00 47,12
35 Christina Gabrielsson Västvärmlands OK 00:33:04 47,33
36 Katarina Persson Almby IK 00:33:08 47,54
37 Anita Klar Säterbygdens OK 00:33:11 47,70
37 Annlouise Almqvist IFK Mora OK 00:33:11 47,70
39 Inger Zetterström Söders-Tyresö 00:33:19 48,13
40 Anne Lindell Kalmar OK 00:33:20 48,18
41 Cecilia Edström Sundsvalls OK 00:33:27 48,55
43 Anna-Lena Sarfve Kroppa IF 00:33:43 49,40
45 Annie Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:33:57 50,14
47 Marie Green Strängnäs-Malmby OL 00:34:05 50,56
48 Carina Svärd OK Orion 00:34:29 51,83
49 Mimmi Eriksson Westblad OK Ravinen 00:34:56 53,26
50 Karin Lind Tierps SOK 00:35:07 53,85
51 Katarina Hedberg Lerums SOK 00:35:17 54,38
52 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 00:35:19 54,48
53 Maria Tryggö Trollhättans SOK 00:35:29 55,01
54 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK 00:35:30 55,06
55 Helen Glännefors Söders-Tyresö 00:35:31 55,12
56 Maria Håkansson Växjö OK 00:35:48 56,02
57 Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 00:35:55 56,39
58 Maria Sturesson Anderstorps OK 00:35:56 56,44
59 Sofia Holmgren Hagaby GoIF Örebro 00:35:58 56,55
60 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:07 57,02
61 Barbro Kärvhag OK Skogsfalken 00:36:10 57,18
61 Marie Björklund Eskilstuna OL 00:36:10 57,18
63 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 00:36:12 57,29
64 Anne Turesson Bredaryds SOK 00:36:21 57,77
65 Karin Björklund IFK Enskede 00:36:26 58,03
66 Madeleine Karlsson OK Norrvirdarna 00:37:00 59,83
67 Marie Eckerlid Sävedalens AIK 00:37:05 60,10
69 Ann-Louise Notstam Hjorth Arboga OK 00:37:21 60,94
71 Pia Vångell Linköpings OK 00:37:32 61,53
71 Susanne Bovallius Järfälla OK 00:37:32 61,53
73 Annica Tholén OK Skogshjortarna 00:37:34 61,63
74 Helena Johansson OK Gisle 00:37:51 62,53
76 Pia Lundberg OK Bävern 00:38:00 63,01
77 Charlotte Johansson Skattkärrs SOK 00:38:03 63,17
78 Anki Gustafsson Säterbygdens OK 00:38:08 63,43
79 Catarina Högkvist OK Tyr 00:38:20 64,07
81 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:38:41 65,18
82 Ann-Sofie Falk Vimmerby OK 00:38:45 65,39
84 Annika Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:39:03 66,35
85 Christina Granath OK Södertörn 00:39:06 66,51
86 Agneta Karlsson Rånäs OK 00:39:11 66,77
88 Brittmari Holmberg Korsnäs IF OK 00:39:26 67,56
89 Britt-Inger Jonsson OK Linné 00:39:28 67,67
91 Pia Thunman OK Linné 00:40:22 70,53
92 Annika Björkroth Stockholm Multisport Klubb 00:40:28 70,85
93 Pernilla Hannus VK Uvarna 00:40:34 71,17
94 Elisabet Carlborg Vännäs OK 00:40:51 72,07
95 Elsa Brahm Långhundra IF 00:41:08 72,97
96 Ewa Lundberg IK Vikings OK 00:41:22 73,71
97 Susanne Lind Haninge SOK 00:41:27 73,97
99 Ing-Marie Samuelsson IK Trenne Ullared 00:41:42 74,77
100 Lena Blom Göteborg-Majorna OK 00:41:45 74,93
102 Katarina Lindbärg OK Södertörn 00:41:56 75,51
103 Anna Lindskoog Pettersson Attunda OK 00:41:57 75,56
104 Anna Hertin Västerviks OK 00:42:27 77,15
105 Gun Jansson OK Klemmingen 00:42:28 77,20
106 Ewa Holmberg IF Hagen 00:42:30 77,31
107 Ylva Nilsson OK Renen 00:42:37 77,68
110 Ing-Britt Swedenborg Lunds OK 00:43:29 80,44
111 Anna Westerbergh Rasbo IK 00:43:38 80,91
112 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:43:45 81,28
113 Anette Forsberg KFUM Örebro OK 00:43:49 81,49
114 Maria Persson Asker SK 00:43:58 81,97
115 Monica Rostö Rånäs OK 00:44:21 83,19
116 Ann-Beth Jonsson Täby OK 00:45:12 85,89
119 Åsa Pettersson Vallentuna-Össeby OL 00:45:23 86,47
120 Kristina Lind OK Skärmen 00:45:33 87,00
121 Camilla Björklund Sjövalla FK 00:45:58 88,33
122 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 00:46:01 88,49
124 Gun Rosendahl IF Marin Väst 00:46:17 89,33
125 Pirkko Hammarström OK Måsen 00:46:19 89,44
126 Heléne Svensson Kristinehamns OK 00:46:20 89,49
127 Katarina Almehed Frölunda OL 00:46:40 90,55
128 Ingela Alness Långhundra IF 00:46:44 90,76
129 Susanne Rantakokko OK Nipan 00:46:47 90,92
130 Carina Johansson Skattkärrs SOK 00:46:56 91,40
131 Helene Nilsson IF Start 00:47:28 93,09
133 Christina Häggström Skogslöparna 00:48:03 94,95
135 Ludwina Redtzer Attunda OK 00:48:50 97,44
136 Annika Eriksson Tierps SOK 00:48:51 97,49
137 Pernilla Axberg Laxå OK 00:48:54 97,65
138 Marit Äng Hagaby GoIF Örebro 00:49:00 97,97
139 Charlotte Enges Attunda OK 00:49:08 98,39
140 Anna Fröberg OK Roxen 00:49:43 100,24
141 Kristina Kivijärvi OK Renen 00:49:48 100,51
142 Kirsten Toftered IF Rigor 00:49:54 100,83
143 Ann Järpling OK Klemmingen 00:50:20 102,20
146 Gunilla Gustafsson OK Orion 00:51:21 105,43
147 Annalena Andersen Waxholms OK 00:51:22 105,49
148 Frida Mannfolk Ulricehamns OK 00:51:46 106,76
150 Agneta Blücher Östersunds OK 00:53:11 111,26
151 Kerstin Morast Haninge SOK 00:53:20 111,74
152 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:53:34 112,48
153 Katarina Henmyr OK Vilse 87 00:53:48 113,22
154 Lotta Berntsson Skåneslättens OL 00:54:32 115,55
155 Charlotte Johnson OK Klemmingen 00:54:56 116,82
158 Margareta Mandinger Trollhättans SOK 00:57:22 124,56
160 Ingrid Jensen OK Kontinent 00:57:47 125,88
161 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 00:58:41 128,74
162 Charlott Lilja OK Stigen 00:59:47 132,23
163 Kristina Tinglöf Degerfors OK 01:00:10 133,45
164 Monika Persson OK Södertörn 01:00:44 135,25
166 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:02:31 140,92
167 Anita Fjaestad Skogslöparna 01:02:43 141,56
168 Gunilla Persson Malmö OK 01:03:04 142,67
169 Jeanette Jonsson OK Österåker 01:03:13 143,15
170 Åsa Giding Vallentuna-Össeby OL 01:04:49 148,23
172 Lena Liljefors Avesta OK 01:06:11 152,57
174 Maria Vredin IFK Umeå 01:08:02 158,45
175 Annakarin Rahlén OK Ravinen 01:08:09 158,82
179 Annette Wigertz Långhundra IF 01:16:05 184,03
180 Anna Bogren Sundbybergs IK 01:17:22 188,11
181 Katarina Sundelin OK Orion 01:20:56 199,45
182 Åsa Lindh Sundbybergs IK 01:21:59 202,78

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF