Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Agén Tullinge SK 00:31:48 33,02
2 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:32:38 35,78
3 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:32:53 36,61
4 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:33:10 37,55
5 Tommy Holmér Väsby OK 00:33:33 38,82
7 Sten Gunnarsson SOK Viljan 00:33:48 39,65
9 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:35:39 45,78
9 Pär Jansson IF Thor 00:35:39 45,78
11 Per Högkvist OK Tyr 00:35:42 45,95
12 Jan-Åke Stolt Karlsson OK Milan 00:35:52 46,50
13 Hans Lemoine Gävle OK 00:36:19 47,99
14 Torbjörn Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:36:35 48,87
14 Mikael Johansson OK Gisle 00:36:35 48,87
16 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:36:42 49,26
17 Matts Andersson OK Ravinen 00:36:55 49,98
21 Roger Tinglöf Väsby OK 00:37:58 53,46
23 Björn Reger Söders-Tyresö 00:38:42 55,89
24 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:38:43 55,95
25 Mats Eriksson Göteborg-Majorna OK 00:38:52 56,44
26 Torbjörn Hall OK Tisaren 00:39:02 56,99
27 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:39:03 57,05
28 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:39:09 57,38
31 Egon Gustavsson OK Bävern 00:39:19 57,93
32 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:39:21 58,04
33 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:39:32 58,65
34 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:39:39 59,04
37 Stefan Stomberg IF Hagen 00:39:49 59,59
39 Gunnar Sjölund Skogslöparna 00:39:52 59,76
40 Ulf Skoglund Kils OK 00:39:56 59,98
40 Stefan Westlin OK Måsen 00:39:56 59,98
42 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:40:06 60,53
44 Jan Grann Arboga OK 00:40:18 61,19
45 Lars Andersson OK Tyr 00:40:23 61,47
46 Torbjörn Johansson OK Södertörn 00:40:27 61,69
47 Leif Bylars Forsa OK 00:40:28 61,75
48 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:40:29 61,80
49 Carl-Göran Struts Eds SK 00:40:37 62,24
50 Mats Kensby OK Tyr 00:40:49 62,91
51 Leif Sandahl OK Tyr 00:41:10 64,07
52 Anders Karlsson IFK Mora OK 00:41:31 65,23
53 Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 00:41:42 65,83
54 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:41:44 65,94
55 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:41:48 66,16
56 Gunnar Spelkvist Hällefors OK 00:41:54 66,50
57 Lars Rönnols Täby OK 00:41:55 66,55
58 Evert Johansson OK Bävern 00:42:12 67,49
60 Kenneth Hagström OK Letstigen 00:42:36 68,82
60 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:42:36 68,82
62 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:42:38 68,93
63 Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:43:06 70,47
64 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:43:17 71,08
65 Göran Lyrberg Valbo AIF 00:43:21 71,30
66 Gunnar Håkansson IK Uven 00:43:28 71,69
66 Bengt Lundberg Istrums SK 00:43:28 71,69
70 Ingmar Olsson OK Vilse 87 00:44:00 73,46
71 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:44:07 73,84
72 Karl-Erik Lind Alfta-Ösa OK 00:44:16 74,34
73 Jonas Karlsson Markbygdens OK 00:44:17 74,40
73 Leif Martinsson OK Tyr 00:44:17 74,40
75 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:44:20 74,56
75 Göran Andersson OK Rodhen 00:44:20 74,56
77 Mats Bergh IFK Mora OK 00:44:22 74,67
78 Christer Eriksson Tierps SOK 00:44:23 74,73
79 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:44:31 75,17
80 Torbjörn Johansson Sundsvalls OK 00:44:35 75,39
81 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:44:47 76,05
83 Göran Polhede Ärla IF 00:44:59 76,72
84 Stefan Sjöblom Frölunda OL 00:45:18 77,76
85 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:45:19 77,82
87 Erik Hellsvik IK Gandvik 00:45:27 78,26
88 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:45:42 79,09
91 Mats Bergman Norbergs OK 00:46:14 80,86
92 Lasse Johansson Eds SK 00:46:18 81,08
93 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:46:24 81,41
94 Mats Johansson OK Nalle 00:46:26 81,52
95 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:46:32 81,85
95 Uno Johansson Sundsvalls OK 00:46:32 81,85
97 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:46:43 82,46
98 Klas Fredrikson Istrums SK 00:46:58 83,29
99 Jan Sundström OK Renen 00:47:04 83,62
100 Inge Nilsson Umeå OK 00:47:36 85,39
102 Staffan Käll OK Älme 00:48:00 86,71
104 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:48:14 87,49
107 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:48:31 88,43
108 Jan Östman Sundsvalls OK 00:48:46 89,25
109 Johan Karlsson Norbergs OK 00:48:48 89,36
111 Karl Schneider Mölndal Outdoor IF 00:48:58 89,92
112 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:49:32 91,80
114 Åke Strid Almby IK 00:49:54 93,01
115 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:49:58 93,23
117 Lars Öhrman Stockholms OK 00:50:39 95,50
119 Stefan Eriksson Skellefteå OK 00:51:14 97,43
120 Håkan Håkansson OK Gränsen 00:51:20 97,76
121 Per-Martin Johansson IF Rigor 00:51:22 97,87
122 Hans Bywall OK Hammaren 00:51:23 97,93
123 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:51:30 98,31
124 Tomas Virtanen Selånger SOK 00:51:34 98,53
126 Magnus Gruvberger OK Orion 00:51:38 98,76
128 Ulf Carlsson OK Stigen 00:52:08 100,41
131 Börje Ahnlén OK Hammaren 00:52:33 101,79
132 Lennart Eriksson Sol Tranås 00:52:39 102,12
133 Henrik Carlsson IK Uven 00:52:51 102,79
135 Ulf Bengtsson Sol Tranås 00:53:01 103,34
136 Jerry Svensson SOK Viljan 00:53:06 103,62
137 Tomas Dömstedt OK Letstigen 00:53:17 104,22
138 Jan Lundgren Linköpings OK 00:53:35 105,22
139 Jörgen Skoog Västerbergslagens OL 00:54:10 107,15
140 Torbjörn Movert OK Kompassen 00:54:15 107,43
141 Arne Lund Stenungsunds OK 00:54:31 108,31
143 Göran Hedman Valbo AIF 00:55:11 110,52
145 Anders Rahmqvist IFK Lidingö SOK 00:56:15 114,06
146 Christer Fransson Motala AIF OL 00:56:17 114,17
147 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:56:21 114,39
148 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 00:56:36 115,22
149 Per-Åke Blad Forsa OK 00:56:37 115,27
150 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 00:56:45 115,71
151 Lars Mosslind Vandrarringen 00:57:38 118,64
152 Håkan Löfgren Eksjö SOK 00:58:10 120,41
153 Bert-Ove Larsson Uddevalla OK 00:58:46 122,40
154 Matts Andersson Hässleholms OK 00:58:59 123,12
155 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 00:59:50 125,93
156 Tord Jansson Västvärmlands OK 00:59:53 126,10
157 Ulf Nilsson Örkelljunga FK 00:59:59 126,43
158 Benny Johansson OK Reftele 01:00:42 128,81
159 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 01:01:35 131,73
160 Per-Olof Svensson Länna IF 01:03:06 136,76
161 Stefan Josefsson Uddevalla OK 01:04:48 142,39
162 Jens Danielsson Istrums SK 01:04:49 142,45
163 Peter Sandberg OK Storsjön 01:04:58 142,95
165 Leif Larsson Åmåls OK 01:05:31 144,77
167 Börje Persson OK Alehof 01:06:48 149,02
168 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 01:10:09 160,13
169 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 01:12:51 169,07
170 Rikard Swedenborg Lunds OK 01:14:41 175,15
171 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:15:22 177,42
172 Eric Jönsson OK Triangeln 01:18:26 187,58
Sune Södergrann Tullinge SK
Mikael Svensson OK Pan-Kristianstad
Sten Svanberg OK Södertörn
Bengt Robertsson Almby IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF