Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 00:35:10 28,97
3 Clas Fries Umeå OK 00:35:51 30,94
5 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:37:25 35,46
6 Håkan Palmfjord Katrineholms OK 00:37:28 35,60
7 Olof Olofsson Hagaby GoIF Örebro 00:38:21 38,15
8 Andreas Hjertson OK Linné 00:38:30 38,58
9 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 00:38:37 38,92
10 Olov Öström OK Tyr 00:39:23 41,12
13 Sixten Westlund OK Tyr 00:39:51 42,47
14 Anders Fries Umeå OK 00:40:00 42,90
15 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:40:09 43,33
17 Mats Lundberg Dalaportens OL 00:40:50 45,30
18 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:40:55 45,54
19 Jan Gottfridsson Norbergs OK 00:41:10 46,26
20 Göran Nilsson Snättringe SK 00:41:15 46,50
21 Anders Levin OK Tyr 00:41:23 46,89
22 Roland Warenius Avesta OK 00:41:28 47,13
23 Magnus Rehn Sävedalens AIK 00:41:39 47,66
24 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:42:27 49,96
26 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:42:58 51,45
27 Kennet Sandström OK Stigen 00:43:32 53,08
28 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:43:38 53,37
29 Johan Karlsson Trollhättans SOK 00:43:45 53,71
30 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:44:12 55,01
31 Jan-Ola Karlsson OK Njudung 00:45:26 58,56
32 Arne Holmer IFK Mora OK 00:45:50 59,71
33 Tomas Olausson Askersunds OK 00:46:03 60,34
34 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:46:46 62,40
35 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:46:47 62,45
37 Göran Hansson Täby OK 00:47:42 65,09
38 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:47:49 65,43
39 Per Arne Evaldsson OK Gynge 00:48:18 66,82
40 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 00:48:23 67,06
41 Lars Persson Hagaby GoIF Örebro 00:48:25 67,16
42 Lennart Erfors OK Torfinn 00:48:46 68,17
45 Torbjörn Ottosson Stora Tuna OK 00:49:18 69,70
46 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:49:21 69,85
48 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 00:49:41 70,81
50 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 00:50:01 71,77
51 Uno Magnusson IF Hagen 00:50:05 71,96
52 Sven-Åke Andersson IF Rigor 00:50:09 72,15
54 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:50:27 73,02
55 Hans Ohlin Rånäs OK 00:50:33 73,31
56 Björn Axemo Hultsfreds OK 00:50:35 73,40
57 Svante Bjurgren IK Hakarpspojkarna 00:50:36 73,45
58 Paavo Ylikiiskilä OK Fryksdalen 00:51:28 75,95
59 Göran Svenson SOK Viljan 00:51:33 76,19
60 Mats Westerdahl Göteborg-Majorna OK 00:51:42 76,62
62 Ulf Svensson OK Njudung 00:52:10 77,97
63 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 00:52:13 78,11
64 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GOIF 00:52:33 79,07
65 Göran Hillgren OK Södertörn 00:52:50 79,89
66 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:52:51 79,93
67 Bengt Aspvall Ronneby OK 00:52:54 80,08
68 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:52:56 80,17
69 Leif Skogsberg OK Fryksdalen 00:53:13 80,99
70 Kjell Nero Nässjö OK 00:53:46 82,58
70 Anders Eriksson IF Hagen 00:53:46 82,58
73 Christer Brander Nilsson Stenungsunds OK 00:54:08 83,63
74 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:54:33 84,83
75 Karl Mollén OK Denseln 00:54:44 85,36
76 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:54:53 85,79
78 Owe Törnroth Hjobygdens OK 00:55:45 88,29
79 Stefan Janslätt Tolered-Utby Ol-klubb 00:56:09 89,44
80 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 00:57:06 92,18
81 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:57:38 93,72
82 Lars Ohlin Rånäs OK 00:57:48 94,20
83 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:58:10 95,26
84 Lars Erik Hermansson OK Linné 00:58:13 95,40
85 Ingemar Persson Gamleby OK 00:58:18 95,64
86 Christer Forsgren OK Tisaren 00:58:28 96,12
88 Mats Haglund OK Djerf 00:59:07 97,99
89 Lennart Vamling Frölunda OL 00:59:23 98,76
91 Gunde Hjalmarsson Stora Tuna OK 00:59:43 99,72
92 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 01:00:25 101,74
93 Anders Forsstedt Söders-Tyresö 01:00:34 102,17
94 Johan Berglund Sävedalens AIK 01:00:46 102,75
95 Jan Wahlström Snättringe SK 01:00:47 102,80
96 Göran Falk IF Thor 01:01:07 103,76
97 Matts Björke Söders-Tyresö 01:01:27 104,72
98 Tommy Öst Ljusdals OK 01:01:39 105,30
99 Christer Eriksson Åmåls OK 01:03:26 110,43
102 Lars Olsson Västvärmlands OK 01:05:33 116,53
103 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:06:00 117,83
104 Stellan Martinsson OK Tyringe 01:06:33 119,42
105 Jan Molén OK Triangeln 01:06:37 119,61
107 Bernt Andersson IF Rigor 01:08:41 125,56
108 Olle Enfors Tockarps IK 01:09:11 127,01
109 Tommy Hautop OK Pan-Kristianstad 01:09:25 127,68
111 Anders Hallmén Attunda OK 01:09:45 128,64
113 Egon Johansson OK Tranan 01:10:45 131,52
116 Anders Karlsson OK Linné 01:11:20 133,20
117 Peter Joelsson Ålems OK 01:11:40 134,16
118 Ingemar Brunsson OK Skogshjortarna 01:11:44 134,35
119 Hans Tuvesson IF Hagen 01:15:10 144,25
120 Leif Asplund Jönköpings OK 01:15:17 144,59
122 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:18:04 152,61
123 Olle Bohman Hjärnarps OL 01:18:41 154,38
124 Hans Ragvald Vingåkers OK 01:21:12 161,64
126 Leif Sundling Njurunda OK 01:27:59 181,19
127 Bengt Östlund OK Roxen 01:39:39 214,81
128 Tor Hellberg Lunds OK 02:28:57 300,00
129 Bengt Johansson OK P4 02:54:39 300,00
Karl Zens OK Tor
Ralf Lindgren NAIS Orienteringsklubb
Alf B Johansson FK Friskus-Varberg
Thomas Dagsberg OK Orion

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF