Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:31:44 39,39
2 Bengt Johansson OK Alehof 00:32:38 42,56
3 Algirdas Salkauskas Alfta-Ösa OK 00:34:17 48,37
4 Kent Granqvist Västerviks OK 00:34:54 50,54
6 Per Arnell Markbygdens OK 00:35:04 51,13
7 Kjell Lidholm IFK Hedemora OK 00:35:12 51,60
8 Kjell Boman Söderhamns OK 00:35:13 51,66
9 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:36:34 56,41
10 Leif Johansson OK Milan 00:36:47 57,18
11 Kent Söderlund Selånger SOK 00:36:51 57,41
12 Leif Carlsson SOK Viljan 00:36:54 57,59
13 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:37:42 60,40
14 Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:37:49 60,82
16 Lennart Kalén SOK Viljan 00:38:31 63,28
17 Mats Sandewall Umeå OK 00:38:47 64,22
18 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:38:48 64,28
19 Kjell Viklund Hofors OK 00:38:49 64,34
20 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:38:52 64,51
21 Bengt Jonsson Hestra IF 00:38:53 64,57
23 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:39:32 66,86
24 Bror Widén Uddevalla OK 00:39:57 68,33
25 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:40:03 68,68
26 Rolf Emlén Vittjärvs IK 00:40:11 69,15
27 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:40:20 69,68
28 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 00:40:39 70,79
29 Leif Strandberg Skogslöparna 00:40:41 70,91
30 Mats Hedberg Årsunda IF 00:40:46 71,21
31 Tommy Westerberg IF Hagen 00:40:59 71,97
32 Stefan Hermansson Tenhults SOK 00:41:09 72,56
33 Göran Eriksson Lustens OK 00:41:11 72,67
34 Roland Josefsson IFK Hedemora OK 00:41:26 73,55
35 Anders Ek Gävle OK 00:41:30 73,79
36 Mats Landquist Köping-Kolsva OK 00:41:42 74,49
38 Roger Thörn OK Vilse 87 00:41:50 74,96
39 Mats Hemström Gävle OK 00:42:10 76,14
40 Lars Eklund Växjö OK 00:42:26 77,08
43 Tommie Olsson Visborgs OK 00:42:43 78,07
44 Jan Danielsson Kalmar OK 00:43:16 80,01
45 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:43:29 80,77
46 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:43:43 81,60
47 Arne Bogren OK Vivill 00:43:45 81,71
48 Leif Selling Härnösands OK 00:43:48 81,89
49 Per Salgård Lidköpings VSK 00:43:54 82,24
50 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:43:59 82,53
52 Stefan Öberg OK Milan 00:44:14 83,42
53 Stefan Elmquist Tenhults SOK 00:44:22 83,88
54 Lennart Karlsson Umeå OK 00:44:24 84,00
54 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:44:24 84,00
58 Arne Svärm OK Gisle 00:44:34 84,59
59 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:44:38 84,82
60 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:44:43 85,12
61 Roger Norin Vittjärvs IK 00:44:45 85,23
62 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:45:09 86,64
63 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:45:19 87,23
63 Lars Dahlqvist Storviks IF 00:45:19 87,23
65 Kurt Nilsson OK Hierne 00:45:20 87,29
66 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:45:22 87,41
67 Stig Lundström Söderhamns OK 00:45:26 87,64
68 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:45:32 87,99
69 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:45:37 88,29
70 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 00:45:38 88,35
71 Curt Rahlén OK Ravinen 00:45:46 88,82
72 Bo Håkansson IFK Göteborg 00:46:07 90,05
73 Leif Johansson Kexholms SK 00:46:24 91,05
74 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:46:26 91,16
75 Anders Silvemark Dalaportens OL 00:46:39 91,93
76 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:46:57 92,98
77 Åke Gustafsson Bergnäsets AIK 00:46:59 93,10
79 Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 00:47:27 94,74
80 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:47:39 95,45
81 Peder Wickström Arboga OK 00:47:40 95,51
82 Sten-Olof Johansson Åmåls OK 00:47:49 96,04
83 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:47:56 96,45
84 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 00:48:03 96,86
85 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:48:12 97,39
86 Fredrik Odelberg IK Ymer 00:48:23 98,03
87 Sven-Erik Bodin Gällstadbygdens SOK 00:48:33 98,62
88 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:48:38 98,91
89 Hans-Olof Carlsén Hagaby GoIF Örebro 00:48:44 99,26
89 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:48:44 99,26
91 Sören Karlsson Mullsjö SOK 00:48:47 99,44
92 Lars-Gunnar Falk IFK Lidingö SOK 00:48:56 99,97
93 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:49:05 100,50
94 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:49:06 100,56
95 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:49:10 100,79
96 Christer Engman Forsa OK 00:49:23 101,55
97 Christer Ludvik Turebergs IF 00:49:28 101,85
98 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:49:59 103,67
99 Anders Rensgard OK Renen 00:50:37 105,90
100 Odd Olsson Uddevalla OK 00:50:42 106,19
101 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:50:47 106,48
102 Christer Norén Arvidsjaurs OK 00:51:03 107,42
103 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:51:09 107,78
104 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:51:10 107,83
107 Mats Wickbom OK Linné 00:51:37 109,42
108 Clyde Persson Ljungskile FK 00:51:53 110,36
109 Lars Blomberg Gammelstads IF 00:52:22 112,06
110 Christer Segerquist Gävle OK 00:52:43 113,29
111 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:52:53 113,88
112 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:52:55 114,00
113 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:53:02 114,41
114 Göran Svensson OK Roxen 00:53:07 114,70
115 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 00:53:20 115,47
116 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 00:53:21 115,52
118 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:53:45 116,93
119 Göran Reinholdsson Järfälla OK 00:54:00 117,81
120 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:54:01 117,87
121 Lars Johansson Malmö OK 00:54:06 118,17
123 Christer Johansson Linköpings OK 00:54:16 118,75
124 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 00:54:17 118,81
125 Thomas Almqvist Västerviks OK 00:54:23 119,16
127 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:54:32 119,69
128 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:54:36 119,93
129 Karl-Gustav Hagelberg Åmåls OK 00:54:38 120,04
130 Kjell Enarsson Östersunds OK 00:54:48 120,63
131 Åke Hulefors Strängnäs-Malmby OL 00:54:59 121,28
132 Torbjörn Sandebäck Ålems OK 00:55:11 121,98
133 Hans Trofast Tenhults SOK 00:55:26 122,86
134 Lennart Persson Söderhamns OK 00:55:48 124,15
136 Ove Karlsson Järfälla OK 00:55:53 124,45
137 Mats Lilja OK Enen 00:55:57 124,68
138 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 00:56:00 124,86
139 Kent Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:56:03 125,03
140 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:56:33 126,79
141 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 00:56:44 127,44
142 Roland Mattsson OK Skärmen 00:57:32 130,26
143 Gunnar Skoglund Ljusne-Ala OK 00:57:45 131,02
145 Johan Wedlin Sävedalens AIK 00:58:29 133,60
145 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 00:58:29 133,60
147 Thord Ekström Trollhättans SOK 00:58:36 134,01
148 Stig Eriksson Tierps SOK 00:59:05 135,72
150 Peter Larsson Trollhättans SOK 00:59:14 136,25
152 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:59:22 136,71
153 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:59:45 138,06
154 Anders Runander Trosabygdens OK 00:59:46 138,12
155 Stefan Blomgren Hagaby GoIF Örebro 00:59:53 138,53
156 Stellan Häggbrink Berga SOK 01:00:03 139,12
157 Jens Törnmarck Askersunds OK 01:00:18 140,00
158 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:00:22 140,24
159 Richard Bengtsson Lunds OK 01:00:32 140,82
160 Tord Åhlgren Arboga OK 01:01:42 144,93
161 Bo Davidsson Solna OK 01:02:00 145,99
162 Ulf Lundström Haninge SOK 01:02:03 146,17
164 Bo Karlsson Katrineholms OK 01:02:24 147,40
165 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 01:02:26 147,52
166 Bo Jansson Stigmännen Karlshamns OK 01:03:47 152,27
168 Dan Widercrantz OK Skärmen 01:03:57 152,86
170 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:04:38 155,26
171 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:05:23 157,91
172 Lars Larsson Sjövalla FK 01:05:51 159,55
173 Rudolf Brogren Kungälvs OK 01:06:04 160,31
174 Göran Berggren Ljungskile FK 01:06:17 161,08
176 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:07:23 164,95
177 Åke Johansson Rydboholms SK 01:09:39 172,93
178 Anders Alamaa IK Vikings OK 01:10:01 174,22
179 Robert Gustafsson Visborgs OK 01:10:35 176,22
180 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 01:10:36 176,28
181 Jan Bergström Grycksbo IF OK 01:10:41 176,57
182 Urban Engström Vittjärvs IK 01:11:48 180,51
183 Claes Linsefors Lunds OK 01:13:02 184,85
184 Roland Dahlman Malmö OK 01:13:22 186,02
185 Håkan Eriksson Umeå OK 01:13:44 187,31
186 Göran Wallentinsson OK Denseln 01:18:43 204,87
187 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:19:35 207,92
189 Lars Ekberg Trollhättans SOK 01:20:37 211,56
190 Anders Wallner OK Pan-Kristianstad 01:23:07 220,36
191 Jan-Åke Andersson OK Denseln 01:25:46 229,70
192 Ingvar Andersson OK Amne 01:32:28 253,29
193 Per-Erik Nyström Rånäs OK 01:37:17 270,26
194 Åke Johannesson Trollhättans SOK 01:40:36 281,94
195 Bengt-Erik Granat Västerbergslagens OL 01:43:34 292,39
196 Peter Sund Sundbybergs IK 01:44:54 297,08
198 Ingemar Lennartsson SOK Viljan 01:58:28 300,00
Anders Kärrström Tullinge SK
Ingemar Carlsson Sävedalens AIK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr