Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 00:38:21 32,23
2 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK 00:38:24 32,35
3 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 00:40:19 36,85
4 Gunnel Månsson OK Vilse 87 00:40:59 38,41
5 Inger Lindholm Fjärås AIK 00:41:38 39,94
6 Margareta Svensson OK Vilse 87 00:42:05 40,99
7 Anne Lundmark Järfälla OK 00:42:07 41,07
8 Lena Söderberg OK Skogsfalken 00:42:41 42,40
9 Lena Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:42:49 42,71
10 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 00:42:58 43,06
11 Lotta Råberg OK Tyr 00:44:00 45,49
12 Agneta Pihl Skoog Enköpings AIF 00:44:08 45,80
13 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 00:44:19 46,23
14 Margareta Hagstedt Väsby OK 00:44:38 46,98
15 Lena Janson Arboga OK 00:45:17 48,50
16 Karin Axelsson IK Uven 00:45:41 49,44
18 Ulla-Britt Ordasi Kungälvs OK 00:46:13 50,69
18 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 00:46:13 50,69
20 Eva Thörnblom Sjövalla FK 00:46:17 50,85
21 Maud Mossberg OK Järnbärarna 00:46:18 50,89
22 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 00:46:36 51,59
23 Gerd Lindholm Sol Tranås 00:47:07 52,80
24 Inger Glans OK Torfinn 00:47:17 53,19
25 Gunilla Pettersson Västerviks OK 00:47:32 53,78
26 Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 00:48:07 55,15
27 Helena Hemström Gävle OK 00:48:20 55,66
28 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:48:24 55,81
30 Eva Feil Skellefteå OK 00:49:06 57,46
32 Ewa Nordlund Länna IF 00:50:21 60,39
33 Lisa Kumlin Växjö OK 00:50:59 61,87
34 Margareta Sjöberg Lunds OK 00:51:00 61,91
35 Eva Karlsson Västerås SOK 00:51:53 63,99
36 Ulla Gummeson Väsby OK 00:52:17 64,92
37 Karin Josefsson IFK Hedemora OK 00:52:35 65,63
38 Bigge Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:53:12 67,08
39 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 00:53:23 67,51
40 Lena Stenberg IFK Umeå 00:54:22 69,81
43 Birgitta Billstam Järfälla OK 00:57:43 77,67
44 Vanja Gummesson Nybro OK 00:58:23 79,24
45 Karin Elfman IF Marin Väst 00:59:18 81,39
46 Eva Blomström IK Stern 01:02:03 87,84
49 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 01:05:15 95,35
50 Maj-Britt Byström Rävetofta OK 01:05:56 96,95
51 Birgitta Karlson Ryda SK 01:06:35 98,48
52 Ingrid Salomonsson Skåneslättens OL 01:07:08 99,77
53 Solvej Carlson IFK Hedemora OK 01:07:35 100,82
54 Margareta Svensson Ankarsrums OK 01:10:09 106,85
55 Ingrid Tengeland IK Gandvik 01:12:58 113,46
56 Marianne Sellgren Sigtuna OK 01:19:14 128,16
58 Majvie Annegård SOK Viljan 01:21:26 133,32
59 Marit Nilsson Kils OK 01:25:25 142,67
60 Agneta Granström SOK Aneby 01:25:35 143,06
63 Ingrid Elisabet Fyrebo Strängnäs-Malmby OL 01:36:12 167,97
64 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 01:41:06 179,47
Kristina Eriksson Länna IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF