Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:37:11 43,30
2 Per Eriksson Linköpings OK 00:38:43 48,07
4 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:39:32 50,61
5 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:39:50 51,55
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:40:34 53,83
8 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:40:51 54,71
9 Göran Dehlin Annebergs GIF 00:40:53 54,81
10 Per-Martin Gustavson Tjällmo-Godegårds OK 00:41:00 55,18
12 Leo Johansson Vandrarringen 00:41:22 56,32
13 Göran Fredberg OK Rodhen 00:42:37 60,21
14 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:42:57 61,24
15 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:42:59 61,35
15 Björn Palm Lessebo OK 00:42:59 61,35
17 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:43:16 62,23
17 Hans Käck Dalaportens OL 00:43:16 62,23
20 Håkan Olsson Hjobygdens OK 00:43:26 62,75
21 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:43:35 63,21
23 Leif Sandgren Frosta OK 00:43:38 63,37
24 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:43:48 63,89
25 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:44:11 65,08
27 Olle Adolfsson Lerums SOK 00:44:53 67,26
28 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:45:09 68,09
30 Kjell Johansson Ankarsrums OK 00:45:20 68,66
31 Olle Granath Surahammars SOK 00:45:21 68,71
32 Henry Djurbäck Markbygdens OK 00:45:34 69,38
32 Göran Andersson OK Tylöskog 00:45:34 69,38
35 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:45:48 70,11
36 Bengt Carlsson Skattkärrs SOK 00:46:04 70,94
37 Ernst Brändström Stöcksjö IS 00:46:07 71,09
38 Sune Sisell OK Södertörn 00:46:14 71,46
40 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:46:33 72,44
41 Per Lindskog Gotlands Bro OK 00:46:55 73,58
42 Kjell Eriksson OK Djerf 00:47:38 75,81
43 Leif Wallenbro Väsby OK 00:48:00 76,95
44 Jan Åsberg Häverödals SK 00:48:14 77,68
46 Paul Norén OK Södertörn 00:48:28 78,41
47 Matts Engvall Bodens BK 00:48:39 78,98
49 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:55 79,81
50 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:49:04 80,27
53 Göran Andersson Enebybergs IF 00:49:32 81,72
54 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:49:45 82,40
56 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:50:05 83,43
57 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:50:10 83,69
58 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:50:11 83,75
59 Leif Mathisen Eskilstuna OL 00:50:15 83,95
60 Mats Andersson Selånger SOK 00:50:17 84,06
61 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:50:37 85,09
62 Leif Axelsson Målilla OK 00:50:43 85,41
63 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:50:49 85,72
64 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:51:05 86,55
65 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:51:11 86,86
66 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:51:15 87,06
69 Lasse Morandear IFK Mora OK 00:52:28 90,85
70 Per Sundin Skogslöparna 00:52:30 90,95
71 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 00:52:46 91,78
72 Hans Svenson SOK Viljan 00:52:50 91,99
73 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:53:04 92,72
74 Lennart Andersson Göteborgs SK 00:53:07 92,87
74 Johan Källman Norbergs OK 00:53:07 92,87
76 Göran Larsson Sala OK 00:53:43 94,74
77 Lars-Erik Olsson OK Tyr 00:54:07 95,98
78 Karl Evert Svensson IF Hagen 00:54:36 97,49
79 Ove Johansson OK Kolmården 00:55:04 98,94
80 Gert Nilsson Lunds OK 00:55:22 99,87
81 Bengt Elmersson OK Norrvirdarna 00:55:33 100,44
83 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:56:21 102,93
84 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:56:39 103,86
86 Kjell Martinsson OK Tranan 00:56:59 104,90
87 Örjan Svahn IFK Mora OK 00:57:09 105,42
88 Bengt Bengtsson Tormestorps IF 00:57:52 107,65
89 Leonard Jansson Rasbo IK 00:57:56 107,86
92 Kjell Sandström Bodens BK 00:58:57 111,02
93 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:59:15 111,95
95 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:59:53 113,92
96 Lennart Sibeck Falköpings AIK OK 01:00:01 114,34
98 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:00:29 115,79
99 Tommy Wåhlin OK Enen 01:02:21 121,60
100 Leif Nordin Attunda OK 01:02:44 122,79
102 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:03:01 123,67
104 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 01:03:36 125,49
105 Ingemar Larsson Tullinge SK 01:03:42 125,80
105 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 01:03:42 125,80
107 Lennart Lundgren Avesta OK 01:03:55 126,47
108 Toivo Pentonen Hestra IF 01:04:06 127,04
109 Gert Olsson Tockarps IK 01:04:17 127,61
110 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:04:34 128,49
111 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:04:51 129,37
113 Kurt Eriksson Vandrarringen 01:05:22 130,98
114 Mauritz Rahnasto Malmö OK 01:06:08 133,37
115 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:06:21 134,04
116 Christer Hellström Stora Tuna OK 01:07:02 136,17
117 Anders Wetterling Stigmännen Karlshamns OK 01:07:11 136,63
118 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 01:07:40 138,14
119 Lars Strinnholm Östersunds OK 01:07:53 138,81
123 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 01:08:08 139,59
124 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:08:12 139,80
125 Sören Svensson Sjövalla FK 01:08:32 140,83
126 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:09:00 142,28
127 Sten Olsson OK Alehof 01:09:45 144,62
128 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:10:32 147,05
129 Bo Winander Järfälla OK 01:13:12 155,35
130 Dan Thorsell Forsa OK 01:13:22 155,87
131 Anders Yngve OK Kontinent 01:13:48 157,22
132 Lars Persson OK Kompassen 01:14:01 157,89
133 Matts Strandberg Stöcksjö IS 01:15:23 162,14
134 Olof Ståhl Lunds OK 01:17:08 167,59
135 Willy Ljungdell Täby OK 01:17:58 170,18
135 Christer Samuelsson OK Löftan 01:17:58 170,18
137 Börje Åkesson Frosta OK 01:19:25 174,69
138 Börje Ljungberg Umeå OK 01:20:06 176,82
140 Anders Millinger Västerås SOK 01:20:57 179,46
141 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 01:23:13 186,51
143 Lars Peter Isaksson Skellefteå OK 01:26:40 197,25
144 Tommy Held FK Åsen 01:27:27 199,68
145 Gunnar Dalstrand Åmåls OK 01:30:44 209,90
146 Björn Rosander IFK Göteborg 01:31:54 213,53
151 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 01:39:11 236,19
152 Janne Lindholm Frosta OK 01:49:35 268,54
Sten Blomström IK Stern
Stig Wiklund Stora Tuna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr