Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sven Bergström Trolin Forsa OK 00:28:08 46,61
2 Lars-Ivar Svensson Rehns BK 00:30:50 58,03
4 Bo Klamfelt Tibro OK 00:31:53 62,47
5 Stanley Mattsson IK Uven 00:32:18 64,23
6 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:32:22 64,51
9 Anders Windling Härnösands OK 00:32:48 66,35
11 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:33:32 69,45
12 Robert Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:33:48 70,58
13 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:34:10 72,13
14 Eje Dahl Laxå OK 00:34:11 72,20
15 Gösta Eriksson FK Friskus-Varberg 00:34:16 72,55
16 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:34:36 73,96
17 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:35:01 75,72
18 Jan-Olof Nyberg IK Hakarpspojkarna 00:35:04 75,93
19 Per Elfström Årsunda IF 00:35:27 77,55
20 Arvid Galborgen Eds SK 00:35:33 77,98
21 Tom Brantheim Östersunds OK 00:35:39 78,40
22 Anders Robertsson Almby IK 00:35:43 78,68
23 Pierre Almén IBM-Klubben 00:35:48 79,04
24 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:36:02 80,02
25 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:36:16 81,01
26 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:36:29 81,93
27 Torbjörn Blomberg Dalaportens OL 00:36:30 82,00
28 Claes Martinsson Finspångs SOK 00:36:35 82,35
29 Josef Håkansson OK Skärmen 00:36:44 82,98
30 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:36:45 83,05
32 Ola Karlsson Storviks IF 00:37:05 84,46
33 Olov Söderqvist Dalaportens OL 00:37:17 85,31
34 Tommy Eriksson Tullinge SK 00:37:30 86,23
36 Inge Hultman Kovlands IF 00:38:04 88,62
37 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:38:09 88,97
37 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:38:09 88,97
39 Sven Erik Sundin Selånger SOK 00:38:10 89,04
39 Karl-Axel Engström OK Orion 00:38:10 89,04
41 Kurt Johansson OK Gisle 00:38:17 89,54
42 Christer Jansson Hagaby GoIF Örebro 00:38:27 90,24
43 Mats Olsson Skåneslättens OL 00:38:29 90,38
44 Vidar Löfving Tibro OK 00:38:37 90,95
45 Gunnar Enberg Målilla OK 00:39:00 92,57
46 Svenåke Svensson Snättringe SK 00:39:11 93,34
47 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:39:17 93,77
48 Bengt Ale Lundberg Ärla IF 00:39:25 94,33
49 Torbjörn Danielsson OK Hammaren 00:39:43 95,60
50 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 00:39:45 95,74
51 Lars Larsson OK Frisene 00:39:47 95,88
52 Lars Eklund Forsa OK 00:39:55 96,45
53 Ernst Ove Ek Köping-Kolsva OK 00:39:58 96,66
54 Bo Turesson OK Bävern 00:40:01 96,87
55 Bertil Nordin Skogslöparna 00:40:25 98,56
56 Mats Ivermark Säffle OK 00:40:29 98,84
57 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:40:56 100,75
58 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:40:59 100,96
59 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 00:41:04 101,31
59 Roger Engstedt Dalaportens OL 00:41:04 101,31
61 Thord Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:41:05 101,38
64 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:41:13 101,94
65 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 00:41:18 102,30
66 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:41:20 102,44
67 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:41:28 103,00
69 Göran Forsberg Nyköpings OK 00:41:51 104,62
70 Yngve Nilsson OK Gipen 00:41:55 104,90
71 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:42:01 105,33
72 Bo Gustafsson Kristinehamns OK 00:42:03 105,47
73 Peter Hagström Tjalve IF Norrköping 00:42:18 106,53
74 Olle Klarström Rehns BK 00:42:21 106,74
75 Per Gustavsson OK Roxen 00:42:28 107,23
76 Leif Berggren NAIS Orienteringsklubb 00:42:31 107,44
77 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:42:33 107,58
78 Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 00:42:35 107,72
79 Anders Johansson Växjö OK 00:42:36 107,79
80 Lars Maxén Timrå SOK 00:42:40 108,08
81 Bo Seger Eskilstuna OL 00:42:45 108,43
82 Göran Svärd OK Klemmingen 00:42:51 108,85
83 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:43:00 109,49
84 Kurt Johansson Falköpings AIK OK 00:43:09 110,12
85 Mats Klingvall Umeå OK 00:43:16 110,61
86 Hans Larsson Hässleholms OK 00:43:25 111,25
87 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:43:33 111,81
88 Olle Gardell Visborgs OK 00:43:35 111,95
89 Håkan Lööf Mariestads FK 00:43:40 112,31
91 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 00:44:06 114,14
91 Bengt Söderqvist Dalaportens OL 00:44:06 114,14
93 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:44:16 114,84
94 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:44:25 115,48
94 Christer Nilsson Karlskrona SOK 00:44:25 115,48
96 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:44:29 115,76
98 Göran Abel Härnösands OK 00:44:45 116,89
99 Christer Engstrand Rehns BK 00:44:50 117,24
100 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:45:13 118,86
101 Larseric Larsson Degerfors OK 00:45:33 120,27
102 Gunnar Råberg OK Tyr 00:45:35 120,41
102 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:45:35 120,41
106 Karl Ivar Jönsson Årsunda IF 00:45:40 120,76
107 Tomas Göransson IK Ymer 00:45:43 120,98
108 Lennart Nilsson Ystads OK 00:45:44 121,05
109 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:45:48 121,33
110 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 00:45:54 121,75
111 Centh Påledal Strängnäs-Malmby OL 00:46:14 123,16
112 Yngve Pettersson Linköpings OK 00:46:15 123,23
113 Sven-Erik Kempe OK Hammaren 00:46:18 123,44
114 Göran Johansson IK Gandvik 00:46:25 123,94
115 Stig Nilsson OK Djerf 00:46:28 124,15
116 Jan Persson Ystads OK 00:46:33 124,50
117 Tommy Per Enar Landegren Turebergs IF 00:46:46 125,42
118 Jon Flordal Ljusdals OK 00:46:58 126,26
119 Curt Jonasson Skutskärs OK 00:47:01 126,47
120 Åke Persson OK Bävern 00:47:03 126,62
121 Bo Eriksson Köping-Kolsva OK 00:47:14 127,39
122 Kent Jogeland IK Ymer 00:47:24 128,10
123 Håkan Lundmark Långvikens OK 00:47:29 128,45
124 Anders Kjell Linköpings OK 00:47:31 128,59
125 Lennart Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:47:33 128,73
126 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:47:36 128,94
127 Uno Adolfsson IBM-Klubben 00:47:42 129,36
128 Kjell Jansson OK Måsen 00:48:03 130,84
128 Bo W Larsson Växjö OK 00:48:03 130,84
130 Sven Erik Jönsson OK Tyringe 00:48:06 131,06
131 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 00:48:07 131,13
132 Torbjörn Lage Helsingborgs SOK 00:48:24 132,32
133 Chip Lundström Frösö IF 00:48:28 132,61
134 Mats Kågeson Göteborg-Majorna OK 00:48:42 133,59
136 Lennart Vessberg Avesta OK 00:48:50 134,16
137 Christer Engman Lunds OK 00:48:56 134,58
138 Staffan Broberg IF Marin Väst 00:49:07 135,36
139 Olof Ors Orsa IF OK 00:49:12 135,71
140 Olof Andersson IF Rigor 00:49:19 136,20
141 Ulf Persson Anderstorps OK 00:49:25 136,62
141 Stanley Holmer IFK Mora OK 00:49:25 136,62
143 Ove Hemmingsson Brunflo IF 00:49:44 137,96
144 Per-Olof Einarsson Fagersta OK 00:50:01 139,16
145 Göran Larsson OK Kompassen 00:50:10 139,80
146 Jan Hammarberg Sundsvalls OK 00:50:20 140,50
146 Lars Wisell Fagersta OK 00:50:20 140,50
148 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:50:26 140,92
149 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:50:31 141,28
150 Bertil Mäkinen OK Hammaren 00:50:43 142,12
151 Bengt Björk Årsunda IF 00:50:54 142,90
152 Göran Litzell OK Kullingshof 00:50:59 143,25
153 Lennart Martinsson OK Tyringe 00:51:58 147,41
154 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:52:02 147,69
155 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 00:52:15 148,61
156 Kaare Hansson Malmö OK 00:52:22 149,10
157 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:52:30 149,66
158 Connie Roslund Hässleholms OK 00:52:41 150,44
159 Åke Sjöberg OK Gränsen 00:53:09 152,41
160 Hans Öberg OK Hällen 00:53:25 153,54
161 Anders Kumlin IK Ymer 00:53:38 154,46
162 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:53:42 154,74
163 Per-Åke Hull Almby IK 00:54:27 157,91
164 Kenneth Marmelid Västerviks OK 00:55:08 160,80
165 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 00:55:25 162,00
166 Roland Nilsson OK Kompassen 00:55:28 162,21
167 Sven Erik Frick FK Göingarna 00:56:11 165,24
168 Anders Johannesson Väsby OK 00:56:59 168,63
169 Anders Holmberg Lindebygdens OK 00:57:40 171,52
170 Åke Hellman OK Södertörn 00:57:44 171,80
171 Carl Carlin Söders-Tyresö 00:58:27 174,83
172 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:58:35 175,39
173 Anders Mohlin IK Stern 00:58:58 177,01
174 Willy Olsson OK Skogsfalken 01:00:13 182,30
175 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 01:01:06 186,04
176 Stig Adolfsson OK Bävern 01:01:34 188,01
177 Sten Helmertz Frölunda OL 01:02:47 193,16
178 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 01:03:28 196,05
180 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 01:05:10 203,24
181 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 01:05:14 203,52
182 Johan Kock Rehns BK 01:05:46 205,77
183 Leif Malmquist OK Tor 01:06:12 207,61
184 Kenneth Andersson Valbo AIF 01:06:18 208,03
185 Per Hedman Östersunds OK 01:07:09 211,62
186 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:08:36 217,76
187 Börje Müller Kristinehamns OK 01:08:38 217,90
188 Göran Frisk Attunda OK 01:09:02 219,59
189 Leif Erik Karlsson Rånäs OK 01:09:25 221,21
190 Lars Andersson Halmstad OK 01:10:28 225,65
191 Gunnar Eriksson Gotlands Bro OK 01:11:31 230,09
192 Anders Morell IFK Kiruna 01:12:40 234,96
193 Rolf Hultman Vaggeryds SOK 01:12:46 235,38
194 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 01:14:00 240,60
195 Fred Åhlund OK Klemmingen 01:17:18 254,55
Per-Åke Andersson Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF