Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:30:02 43,24
2 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:32:28 52,60
3 Elis Åberg Storviks IF 00:33:38 57,09
4 Lasse Holm Storviks IF 00:34:15 59,47
5 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:35:21 63,70
6 Christer Sandh OK Roxen 00:35:38 64,79
8 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 00:36:12 66,97
9 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:37:02 70,18
10 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:37:07 70,50
11 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:37:11 70,76
12 Kurt Halvarsson Östersunds OK 00:37:41 72,68
13 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:38:00 73,90
14 Roland Alsén OK Roxen 00:38:09 74,48
15 Stig Landstorp OK Tor 00:38:13 74,74
17 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:38:41 76,53
18 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:39:33 79,87
19 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:39:34 79,93
20 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:39:48 80,83
21 Inge Persson FK Boken 00:39:58 81,47
22 Roger Danielsson Linköpings OK 00:40:04 81,86
23 John Sivars Dalaportens OL 00:40:39 84,10
24 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:40:40 84,17
25 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:40:48 84,68
26 Göran Hällström OK Nipan 00:41:08 85,96
27 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:41:14 86,35
28 Benkt Andersson Frosta OK 00:41:15 86,41
29 Dag Lorén OK Frisene 00:41:34 87,63
30 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:41:43 88,21
32 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:42:23 90,78
34 Lennart Bohman Karlskrona SOK 00:42:41 91,93
36 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:42:48 92,38
37 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:42:51 92,57
38 Göran Larbo Attunda OK 00:42:53 92,70
40 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:44:41 99,63
41 Åke Olsson Hässleholms OK 00:45:08 101,36
42 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:45:23 102,33
43 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:45:29 102,71
44 Börje Råberg OK Tyr 00:45:31 102,84
46 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:46:00 104,70
47 Bo Ortman Vandrarringen 00:46:02 104,83
50 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:46:38 107,14
51 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:47:27 110,28
53 Sven Ruter OK Älme 00:47:44 111,37
54 Ulf Back Vandrarringen 00:47:54 112,01
55 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:48:08 112,91
56 Anders Hasselbo OK Måsen 00:48:43 115,16
57 Henrik Hvoslef IK Stern 00:49:19 117,47
58 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 00:49:20 117,53
61 Per Granevik Jönköpings OK 00:49:54 119,71
62 Gunnar Andersson IK Vista 00:49:55 119,78
63 Leif Nordlund Länna IF 00:50:04 120,35
64 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:50:29 121,96
65 John Östlund Sundbybergs IK 00:50:46 123,05
67 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:51:20 125,23
68 Åke Lewander Skarpnäcks OL 00:51:26 125,61
69 Henry Westman Sala OK 00:51:30 125,87
71 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:52:21 129,14
72 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:52:34 129,98
73 Sven Pihl Enköpings AIF 00:52:49 130,94
73 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:52:49 130,94
75 Hans C Johansson IK Stern 00:52:55 131,32
76 Stefan Erlandsson Garda OK 00:53:04 131,90
77 Owe Edström Kovlands IF 00:53:11 132,35
79 Lars Wahlström Istrums SK 00:53:36 133,95
80 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:53:40 134,21
81 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:54:14 136,39
82 Lars Henriksson OK Älme 00:54:27 137,23
83 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:54:29 137,35
84 Krister Karlsson IK Standard 00:55:32 141,40
85 Lars Jonasson Järfälla OK 00:55:44 142,17
86 Roland Nilsson SOK Viljan 00:56:01 143,26
87 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:56:31 145,18
88 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:56:35 145,44
89 Kjell Blomberg IK Standard 00:58:45 153,78
90 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:59:03 154,93
91 Leif Ingemarsson Karlskrona SOK 00:59:16 155,77
92 Per-Anders Lindgren Skellefteå OK 00:59:53 158,14
93 Sören Eriksson Länna IF 01:00:44 161,41
94 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:00:49 161,73
95 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 01:01:15 163,40
96 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:42 165,13
97 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:01:44 165,26
99 Arne Larsen Västerviks OK 01:02:11 167,00
100 Bengt Imberg Tjalve IF Norrköping 01:02:26 167,96
101 Kjell Mörtberg Bodens BK 01:03:15 171,10
102 Erling Tällberg Stigsökarna 01:03:17 171,23
103 Bert Thorsson Ryda SK 01:03:34 172,32
105 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 01:03:56 173,73
106 Sture Bergström OK Hammaren 01:05:05 178,16
107 Kay Svensson OK P4 01:05:15 178,80
108 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 01:05:23 179,31
109 Leif Lindström Nybro OK 01:05:29 179,70
110 Styrbjörn Jansson IF Hagen 01:06:06 182,07
111 Gert Lindeus Almby IK 01:06:27 183,42
113 Steffen Häggström IF Rigor 01:11:06 201,32
114 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:11:44 203,76
116 Bengt Alkdal IF Marin Väst 01:15:25 217,94
117 Ingemar Johnsson OK Södertörn 01:24:14 251,88
118 Göran Schylander Frösö IF 01:25:36 257,14
120 Jan Gustavsson IK Vista 01:33:47 288,64
121 Nils Sjödin Tjalve IF Norrköping 01:35:28 295,12
122 Christer Ljungquist Lunds OK 01:38:41 300,00
Jan Johansson IFK Hedemora OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr