Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Almström Södertälje-Nykvarn OF 00:31:24 61,03
2 Britt-Marie Eklöf OK Milan 00:31:33 61,59
3 Karin Creutzer Blomgren OK Tyr 00:34:24 72,38
4 Gunborg Westin Leksands OK 00:34:29 72,69
5 Carina Lindman Finspångs SOK 00:35:13 75,46
6 Birgit Palm FK Boken 00:36:18 79,56
7 Linnea Claesson Rydboholms SK 00:36:33 80,51
8 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 00:37:36 84,48
9 Kristina Frisk Attunda OK 00:38:22 87,38
10 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:39:17 90,85
11 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 00:39:20 91,04
12 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:39:25 91,35
13 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:40:00 93,56
14 Gunilla Hvatz-Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:40:29 95,39
16 Ingrid Petersson Sundsvalls OK 00:41:09 97,91
17 Gerd Lindqvist Brunflo IF 00:41:12 98,10
18 Berit Gustavsson Södertälje IF 00:42:15 102,07
19 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:42:17 102,20
20 Gun Thorsson Ryda SK 00:42:22 102,51
21 May-Sofie Olsson Forserums SOK 00:43:05 105,22
22 Solveig Tjernberg Södertälje IF 00:43:20 106,17
22 Margareta Noborn Sundsvalls OK 00:43:20 106,17
24 Lillemor Lorén OK Frisene 00:43:34 107,05
25 Dagny Tirén OK Ravinen 00:44:26 110,33
26 Lena Sandahl Gamleby OK 00:44:48 111,72
27 Britt-Marie Karlsson OK Djerf 00:45:14 113,36
28 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:45:19 113,67
29 Lillemor Gunnarsson OK Gipen 00:45:21 113,80
30 Marina Wästlund OK Amne 00:45:30 114,36
31 Kerstin Nilsson OK Gynge 00:45:45 115,31
32 Edla Fornander Västerbergslagens OL 00:45:46 115,37
33 Monica Krig OK Nipan 00:46:18 117,39
34 Ulla Sönsteröd SOK 68 00:46:29 118,08
35 Siv Frodin Köping-Kolsva OK 00:46:51 119,47
36 Lena Persson Malmö OK 00:47:15 120,98
36 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 00:47:15 120,98
38 Eivor Lindgren Brunflo IF 00:47:54 123,44
39 Linnéa Hall OK Amne 00:48:05 124,14
39 Bodil Ruter OK Älme 00:48:05 124,14
41 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 00:48:25 125,40
42 Britt-Marie Åberg OK Tisaren 00:48:33 125,90
43 Maja-Stina Malmqvist Karlskrona SOK 00:48:35 126,03
44 Eva Britt Björk Brunflo IF 00:48:51 127,04
45 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 00:49:07 128,04
47 Eva Eskilsson Hässleholms OK 00:49:52 130,88
48 Laila Erlandsson Målilla OK 00:50:20 132,65
49 Viveca Jernstedt Kristinehamns OK 00:51:16 136,18
50 Gurli Back Fagersta OK 00:51:26 136,81
51 Inger Green Sjövalla FK 00:51:45 138,01
52 Agneta Österberg Hofors OK 00:51:56 138,70
53 Margareta Birath IBM-Klubben 00:53:15 143,68
54 Birgitta Nylund Järfälla OK 00:54:07 146,96
55 Ingrid Cullbrand IK Stern 00:56:00 154,08
56 Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 00:56:03 154,27
57 Barbro Wahlström Istrums SK 00:56:14 154,97
58 Siv Ekelöf Värend GN OL 00:58:31 163,60
59 Berit Nilsson Eksjö SOK 00:58:36 163,92
61 Eva Ryberg Jönköpings OK 00:59:23 166,88
62 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 00:59:37 167,76
63 Evy Ekström OK Alferna 01:00:23 170,66
65 Britten Persson Finspångs SOK 01:08:16 200,48
66 Birgit Tisell IK Stern 01:09:07 203,70
67 Eivor Pettersson Gamleby OK 01:14:00 222,17
68 Inga Gustavsson IK Uven 01:20:06 245,25
70 Karin Tibbelin Turebergs IF 01:21:56 252,18
71 Doris Nilsson OK Klemmingen 01:26:14 268,45
72 Monica Lindgren Linköpings OK 01:57:14 300,00
Anna-Stina Nyström Länna IF
Ulla Bergqvist Stigmännen Karlshamns OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF