Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:12:27 1,15
2 Jerker Lysell Rehns BK 00:12:28 1,25
7 Ralph Street Södertälje-Nykvarn OF 00:13:03 4,70
8 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:13:09 5,29
12 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:13:14 5,78
17 Simon Hodler IFK Mora OK 00:13:30 7,35
19 Anton Johansson OK Orion 00:13:32 7,55
19 Olle Kalered OK Denseln 00:13:32 7,55
21 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:13:33 7,65
22 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:38 8,14
22 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 00:13:38 8,14
25 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:13:43 8,63
25 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:13:43 8,63
27 Albin Ridefelt OK Linné 00:13:44 8,73
27 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:13:44 8,73
29 Daniel Attås OK Tisaren 00:13:45 8,83
31 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:13:47 9,03
32 Mathias Hallmén OK Denseln 00:13:48 9,13
33 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:13:49 9,22
35 Jesper Lysell Rehns BK 00:13:51 9,42
35 Kalle Bergman OK Ravinen 00:13:51 9,42
37 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:13:53 9,62
39 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:13:55 9,81
41 Oskar Daniels Attunda OK 00:13:58 10,11
42 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:14:00 10,31
43 Jens Rönnols Täby OK 00:14:01 10,41
43 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:01 10,41
45 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:14:03 10,60
46 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:14:05 10,80
47 Karl Walheim Ärla IF 00:14:06 10,90
48 Rassmus Andersson OK Linné 00:14:07 11,00
49 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:14:08 11,09
51 Erik Classon OK Orinto 00:14:18 12,08
53 Andreas Sølberg IFK Göteborg 00:14:25 12,77
55 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 00:14:28 13,06
55 Erik Pettersson OK Denseln 00:14:28 13,06
58 Lukas Peterson IFK Umeå 00:14:33 13,56
61 Robbin Kantarp Ärla IF 00:14:38 14,05
63 Emil Granqvist OK Ravinen 00:14:41 14,34
64 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:14:43 14,54
65 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:14:48 15,03
68 Hector Haines IFK Lidingö SOK 00:15:03 16,51
68 Josef Nordlund OK Linné 00:15:03 16,51
70 Johan Törnroth Hestra IF 00:15:08 17,00
71 Aleksander Bernaciak Polish Team 00:15:09 17,10
72 Erik Andersson OK Orion 00:15:11 17,30
73 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:15 17,69
73 Michal Krajcik OK Orion 00:15:15 17,69
76 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:28 18,97

Annonser